Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Rotrzyld
Posty: 100
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Rotrzyld »

Już dwie osoby potwierdziły opóźnienia przy wyborze tylnej elektrycznej klapy i czujników martwego pola. Proszę o kolejne wpisy z potwierdzeniem lub nie...
Edyta
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2022, 12:25

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Edyta »

U mnie style 1.5 DSG - elektryczna klapa, ergoactive, grzana kierownica, kamera cofania, pakiety komfort, style i black. Produkcja trwała 2 miesiące, zakończyła się 17 października i samochodu nadal nie ma.
Galux20
Posty: 434
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Galux20 »

Sprzedawca , który mi sprzedaje dostawcze zamówił troca life 1.5
. Zamawiał pod koniec grudnia.
Termin odbioru początek marca
1.5 DSG 6,0 spalanie
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: maciej.plock »

Vw przysłał mi info o zatwierdzonym tygodniu produkcyjnym.
Czyli jest tak:
Zamówienie 10.12.2022
Plan produkcji 6-12.02.2023
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: bazylosss »

U mnie R line dsg klapa automatyczna czujniki pakiet Black i inne pierdoly.. auto status w produkcji miał od września do początku listopada czegoś brakowało. Teraz już podobno na placu importera i No właśnie czy zastawione innymi autami ze nie nie mogą go załadować…
Diler twierdzi ze importer nie odpowiada czemu od dwóch miesięcy jest jakiś problem…

Paranoja
Galux20
Posty: 434
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Galux20 »

Przed chwilą miałem telefon od dealera
Zamówienie z grudnia potwierdziło się na 6 tydzień roku .
Wiadomo , że jest jakaś opcja na zwłokę typu miesiąc czy dwa .
Generalnie pula aut na Polskę ma być większa , niż w 22r.
.
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 106
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Y@rek »

Niestety tydzień produkcji to nie wszystko. Moje zamówienie jest z połowy listopada z "szacunkowym" terminem produkcji na 5 tydzień roku, ale odbiór jest już wielką niewiadomą.
Indi
Posty: 59
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Indi »

Zdaje się, że zostałem jednym z najdłużej czekających na T-Roca, zamówienie 27.06.2022 r.

Zamawiałem v. Style 1.5 DSG 7, pakiet komfort, Easy Open&Close, szyby przyciemniane, kamera cofania, Travel Assist High, kolor ascot gray.

W poniedziałek rozmawiałem z dealerem, info jest takie: problemy z podzespołami do Travel Assist High, czujnikami martwego pola.
Zresztą to co mówi dealer potwierdza wywiad, przeprowadzony z którymś z v-ce Prezesów VW o kłopotach na rynku z podzespołami produkowanymi w Chinach, z powodu Covid-19 Chinole siedzieli w domach nie pracowali, do tego dochodzi embargo USA na części i podzespoły elektroniczne (być może ktoś to jeszcze czytał oprócz mnie) .

T-Roc w v LIFE oraz niektóre w v STYLE bez "udziwnień" był produkowany raczej bez większych opóźnień. Znajoma na początku września 2022 zamówiła auto, w grudniu już nim jeździła, właśnie w v LIFE.
Cała reszta która zeszła z taśm montażowych czeka na brakującą elektronikę, ta jeśli się pojawia to montowana jest wg jakieś tam strategii.

Ja na razie czekam cierpliwie, mam dobrze wynegocjowaną cenę, tak mi się wydaje :), ponadto auta drożeją i będą drożeć dalej. "Tanio" to już było.

Pozdrawiam.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: maciej.plock »

Cala nadzieja w tym ze Troc z w miarę podstawowym wyposażeniem może nie czekać w kolejce na podzespoły…
andy1951
Posty: 219
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: andy1951 »

Indi pisze: 13 sty 2023, 15:05 Zdaje się, że zostałem jednym z najdłużej czekających na T-Roca, zamówienie 27.06.2022 r.

Zamawiałem v. Style 1.5 DSG 7, pakiet komfort, Easy Open&Close, szyby przyciemniane, kamera cofania, Travel Assist High, kolor ascot gray.

W poniedziałek rozmawiałem z dealerem, info jest takie: problemy z podzespołami do Travel Assist High, czujnikami martwego pola.
Zresztą to co mówi dealer potwierdza wywiad, przeprowadzony z którymś z v-ce Prezesów VW o kłopotach na rynku z podzespołami produkowanymi w Chinach, z powodu Covid-19 Chinole siedzieli w domach nie pracowali, do tego dochodzi embargo USA na części i podzespoły elektroniczne (być może ktoś to jeszcze czytał oprócz mnie) .

T-Roc w v LIFE oraz niektóre w v STYLE bez "udziwnień" był produkowany raczej bez większych opóźnień. Znajoma na początku września 2022 zamówiła auto, w grudniu już nim jeździła, właśnie w v LIFE.
Cała reszta która zeszła z taśm montażowych czeka na brakującą elektronikę, ta jeśli się pojawia to montowana jest wg jakieś tam strategii.

Ja na razie czekam cierpliwie, mam dobrze wynegocjowaną cenę, tak mi się wydaje :), ponadto auta drożeją i będą drożeć dalej. "Tanio" to już było.

Pozdrawiam.
Chyba nie jesteś najdłużej oczekującym ja czekam już 242 dni bedze w poniedziałek czyli dzień odbioru samo hod już stoi u dilera
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ