Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Bercik92
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2025, 20:41

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Bercik92 »

baxior pisze: 11 kwie 2023, 13:06 Tak jak się spodziewałem, w serwisie umywają ręce, tak samo jak w sprawie dzwoniącej skrzyni/sprzęgła, tak i w sprawie szorujących hamulców. Podobno taki urok naszych t-roców.
Pierwszy serwis:
1. Przegląd z wymianą oleju i filtra.
2. Wymiana płynu hamulcowego.
3. Odpowietrzenie mechanizmu sprzęgła.
4. Wymiana filtra kabinowego.
5. Sprawdzenie wskazania w zestawie wskaźników.
6. Uszczelnienie anteny - akcja serwisowa.
7. Aktualizacja oprogramowania OCU.
8. Ładowanie akumulatora.
Dodatkowo wziąłem dezynfekcję klimy - odpłatnie 99 PLN. - cały mój koszt pierwszego serwisu😉
Kody miałeś robiony pierwszy serwis?
Ryszard4753
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2026, 15:34

Re: Zgrzyt przy hamowaniu 1.5 DSG

Post autor: Ryszard4753 »

JacK666 pisze: 25 lut 2026, 18:59
Ryszard4753 pisze: 25 lut 2026, 18:06 Mam t-roca od niecałych trzech miesięcy. Od początku przy hamowaniu, w momencie jak samochód sie zatrzyma , to z tyłu słychać dźwięk, coś w rodzaju stęknięcia - stuknięcia. Czasem jest to bardzo wyraźne, czasem mniej.
To spróbujcie się zatrzymać, z uczuciem, żeby samochód się trwale zatrzymał, ale by nie wymusić zaciagnięcia auto-holda i wtedy słuchajcie odgłosów
Stan auto-hold, ani sposób hamowania (łagodnie/gwałtownie) na nic nie wpływa. W serwisie powiedzieli że to normalne, ale na razie nie było możliwości porównania jak jest w innym t-roc'u, bo nie był dostępny.
ODPOWIEDZ