Hamulec i stuki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

Witam możecie sprawdzić w swoich autach czy na wyłączonym silniku jak naciśniecie pedał hamulca macie takie odgłosy stuknięci "trzaśnięcia"
naciśnij nie za mocno i puść .
1.5 TSI Premium,manual
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

gregor36 pisze: 15 wrz 2019, 15:30 Witam możecie sprawdzić w swoich autach czy na wyłączonym silniku jak naciśniecie pedał hamulca macie takie odgłosy stuknięci "trzaśnięcia"
naciśnij nie za mocno i puść .
Panowie proszę sprawdźcie u siebie bo nie wiem czy zgłaszać to w aso
1.5 TSI Premium,manual
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Pado »

gregor36 pisze: 15 wrz 2019, 15:30 Witam możecie sprawdzić w swoich autach czy na wyłączonym silniku jak naciśniecie pedał hamulca macie takie odgłosy stuknięci "trzaśnięcia"
naciśnij nie za mocno i puść .

nie, nic takiego nei mam- pedał hamulca sztywnieje i nic nie słysze
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Hamulec i stuki

Post autor: The Rock »

A na włączonym silniku tego nie ma? Dźwięk skąd się niesie? Słychać to przy kole/kołach, czy w środku kabiny?
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: Hamulec i stuki

Post autor: gregor36 »

The Rock pisze: 19 wrz 2019, 11:09 A na włączonym silniku tego nie ma? Dźwięk skąd się niesie? Słychać to przy kole/kołach, czy w środku kabiny?
W środku kabiny
Byłem w serwisie umówiono mnie na wizytę
I pan stwierdził że jest do wymiany tuleja , gość od razu wiedział co jest grane
1.5 TSI Premium,manual
Lukaszp125
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2018, 13:20

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Lukaszp125 »

A u mnie nie ma stuków tylko.jest to, że jak cofa się do tyłu to strasznie piszczą to jest co jakiś czas po zaciągnięciu ręcznego a serwisie mowią że tak ma być bo oczyszczają się a mi się nie chce w to wierzyć tak to wygląda jakby był jeden klocek nie odchodził dobrze według mnie
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Hamulec i stuki

Post autor: The Rock »

Lukaszp125 pisze: 23 wrz 2019, 12:35 A u mnie nie ma stuków tylko.jest to, że jak cofa się do tyłu to strasznie piszczą to jest co jakiś czas po zaciągnięciu ręcznego a serwisie mowią że tak ma być bo oczyszczają się a mi się nie chce w to wierzyć tak to wygląda jakby był jeden klocek nie odchodził dobrze według mnie
Może tak być, zwłaszcza jeśli jeździsz dużo w mieście i jest mało mocniejszego hamowania z większych prędkości. Ale oczywiście warto obserwować temat i sprawdzać, czy się nie nasila, czy felgi się nie grzeją itd.
Lukaszp125
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2018, 13:20

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Lukaszp125 »

Wiesz co jeździ się dużo po mieście fakt ale tez dużo też często się jeździ tak gdzieś 40 km tez spróbuję zrobić jak ty mówisz The Rock może akurat tak jest ale to jest jak jest przeważnie autochold włączony zobaczymy będę dalej obserwował
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Hamulec i stuki

Post autor: The Rock »

Lukaszp125 pisze: 25 wrz 2019, 8:13 Wiesz co jeździ się dużo po mieście fakt ale tez dużo też często się jeździ tak gdzieś 40 km tez spróbuję zrobić jak ty mówisz The Rock może akurat tak jest ale to jest jak jest przeważnie autochold włączony zobaczymy będę dalej obserwował
Autohold ma to do siebie, że mocno zaciska klocki, a po zwolnieniu jest tak, że dalej opierają się o tarcze i dopiero ruch samochodu je odpycha. Tak jest zresztą z każdym hamowaniem - ten kontakt minimalny klocków z tarczą zawsze jakiś jest, co jest zupełnie okej.

Piszczą klocki, które są albo kiepskiej jakości, albo ktoś je "podpalił", albo właśnie przez zanieczyszczenia.
Lukaszp125
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2018, 13:20

Re: Hamulec i stuki

Post autor: Lukaszp125 »

Oki dzieki za info pozdrawiam
ODPOWIEDZ