System eCall + aplikacja VW

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
termipl
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2020, 8:20

System eCall + aplikacja VW

Post autor: termipl »

Witam wszystkich,

Ostatnio pobawiłem się OBDELEVEN i w sterowniku eCall po wejściu w sekcję długie kodowanie mamy możliwość zmiany parametrów takich jak zdalne sterowanie klimatyzacją / ogrzewaniem itp stąd moje pytanie czy ktoś mia wiedzę na ten temat czy jeżeli zmienię tą opcję na aktywną to w aplikacji VW też pojawi się ta opcja dodatkowo czy nie ? jest t dużo ciekawostek na temat sterowników tego auta.

Pozdrawiam. 8-)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: Pado »

ogrzewanie jak najbardziej jest sterowane zdalnie (ale mówimy o dodatkowym ogrzewaniu postojowym jako opcja)
natomiast klima...na wyłączonym silniku i tak nie chodzi
termipl
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2020, 8:20

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: termipl »

Zgadza się ale jeśli nie mam tej opcji z uwagi na fakt że w wersji R nie występuje ale jest też opcja zdalne sterowanie zatrzymaniem pojazdu oraz zdalne sterowanie lokalizacji samochodu funkcja o której wspominałem na początku nazywa się "Funkcja układu klimatyzacji / ogrzewania , zdalne sterowanie" jeszcze na samym końcu jest funkcja "Auxiliary_Heating_for_PHEV_Cars" ma ktoś jakiś pomysł ? ;)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: Pado »

ja mam zasadę, że jeśli czegoś nei ma w sieci jako przetestowane to tego nie tykam...bo potem może być płacz i prośby o kopie kodowań sterownika...
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: Pado »

termipl pisze: 03 lip 2020, 12:21 , zdalne sterowanie" jeszcze na samym końcu jest funkcja "Auxiliary_Heating_for_PHEV_Cars" ma ktoś jakiś pomysł ? ;)
Phev to hybrydowe auta jeśli dobrze kojarzę
termipl
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2020, 8:20

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: termipl »

Tak podejrzewałem jeśli chodzi o phev ale pytanie brzmi czy zmiana w samym urządzeniu wymusi w aplikacji na telefonie dodatkowy przycisk sterowania np ogrzewaniem... itd ?

Pozdrawiam. 8-)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: Pado »

Nie sądzę, bo idzie przez serwery vw a w bazie vw dane auto nie ma na wyposazeniu tej opcji wiec raczej działać nie będzie
termipl
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2020, 8:20

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: termipl »

Może tak być ale jednak ciekawość bierze górę... ale jeszcze zapytam się w VW jak to się ma do rzeczywistości bo kilka opcji jest bardzo fajnych jak by się dało je aktywować ;)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System eCall + aplikacja VW

Post autor: Pado »

jestem ciekaw reakcji VW na to zapytanie :lol:
ODPOWIEDZ