VW T-Roc cennik RP2021

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: chris »

Pado pisze: 25 lut 2021, 18:23 Myślę, że T-Roc będzie miał ciężko się obronić za jakiś czas ze swoim plastikiem w środku i małą ilością opcji wyposażenia.
Obawiam się ,że możesz mieć niestety rację ;)
Szczególne patrząc na świetne materiały np.w takim Nissanie Qashqai 2021,
który pewnie będzie dostępny za podobne pieniądze co plastikowy T-Roc czy budżetowy T-Cross :?
VAG nie będzie miał wkrótce zbyt łatwego życia bo konkurencja coraz wyżej ustawia poprzeczkę 8-)
https://youtu.be/Ivz4-74mz74?t=385
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: Pado »

Miałem qashqai 2018r... Jedyne dobre słowa o nim to silnik - 1.6 turbo-już nie oferowany oraz ledy-były skrętne i nie drgały :)
auto sie nie psuło, ale jakość materiałów kiepska.
Ale ten nowy wygląda super.tyle, ze ta najwyzsza opcja (tekna) na bank będzie na poziomie 130kpln, do tego noepewna przyszłość nissana w eu.

do tego widziałem nową mokke opla. Tez ciekawy.
t roc bez faceliftu i użycia lepszych materiałów nie wygra.
Rybak
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2020, 0:55

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: Rybak »

Może przy liftingu dadzą mu matrixy i silnik eTSI i będą oczekiwali, że ludzie to kupią. Albo też model będzie miał krótszy cykl życia niż zakładali.
Wiadomo już coś o potencjalnym liftingu?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: morfeusz747 »

Wiadomo mniej więcej tyle:
Obrazek Obrazek
symrek
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2020, 9:24

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: symrek »

Wszyscy zwracają uwagę na plastiki

W grudniu odebrałem mojego T-roca i w momencie wyboru auta te plastiki istotnie obniżały jego ocenę, można powiedzieć że były największym minusem. Jak wybierałem auto to wszystkie oglądane marki "macałem" wszędzie, gdzie twardo a gdzie miękko.
Teraz dochodzę do wniosku że ten twardy plastik wcale mi nie przeszkadza, na co dzień go nie dotykam, wyglądem nie odstrasza. Dotykam go jedynie podczas wycierania kurzu i wydaje mi się że nie czuł bym większego komfortu podczas tej czynności gdyby był miękki :)

To pierwsze nowe auto i sporo naczytałem się na forach i trochę mnie one nakręciły. Przy ponownym wyborze będę inaczej oceniał auto. Jak się siedzi, jak jeździ i jak wygląda to jest istotne, a to z jakiego materiału jest element który na nic nie ma wpływu i którego i tak nie dotykam to najmniej istotna sprawa.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: Pado »

Ja też kupowałem z pełną świadomością plastiku, deska w ogóle mi nie przeszkadza, ale po czasie stwierdzam, że chciałbym jednak lepsze boczki-teoretycznie są od 2020r.
no i po 1.5roku stwierdzam, że mega irytuje mnie system act w 1.5 - moze niskie temperatury pogarszają jego akustykę, albo wraz z przebiegiem głośniej to chodzi. Za 500pln można to wywalić z softu, ale...szkoda gwary.

Tak czy owak dzis lub za kilka miesięcy na rynku jest już większy wybór. Szkoda tylko, że silniki coraz gorsze, mniejsze pojemności, 3cylindry itd
symrek
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2020, 9:24

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: symrek »

Mnie też denerwuje system ACT w 1.5 a dokładniej to jaki dźwięk wydaje silnik gdy pracuje na 2 cylindrach. Nie jest głośniej ale dźwięk jest taki jakby coś wpadło w rezonans. Po pracy silnika nie czuje system działa czy nie ale po dźwięku zawsze.

Mam nadzieję że z czasem silnik się "ułoży" i nie będzie to tak słyszalne - na tą chwilę mam niecałe 3000 km przebiegu - oby ta nadzieja nie okazałą się matką ...
Rybak
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2020, 0:55

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: Rybak »

Oczywiście, że macie sporo racji w tym, że deski nikt nie dotyka. Natomiast ja wolałbym żeby moi pasażerowie siedzący z tyłu gdy opierają sie o podłokietnik na drzwiach mieli ten kawałek boczku po środku drzwi obity materiałem a nie 100% plastiku.
Tu już nie chodzi o kwestie jakości plastików samych w sobie, ale chodzi o ich adekwatność do ceny T-Roca. Wybaczcie, ale kupując auto za 130tys oczekiwałbym częściowo miękkich boczków również z tyłu a nie z przodu, ledów które nie drgają i ogólnie można sie zastanowić "za co płacimy?". Myślę, że za tą kwotę można oczekiwać znacznie więcej. Spójrzcie na Mazdę. Ale co tam Mazda. 10lat temu w Hyundai i30 miałem miękkie boczki z tyłu i z przodu, góra boczków z miękkiego plastiku uginającego sie pod palcem, tak samo jak góra i środek deski rozdzielczej. A jego cena wynosiła nawet nie 50% ceny dzisiejszego T-Roca.
VW szło z cenami coraz wyżej a jakością coraz niżej. Ludzie to kupowali, bo TSI i DSG. Asystenci itp. Ale inne marki teraz też to mają a dokładają dobre jakościowo materiały. A VW nie może sobie pozwolić na kolejne "diesel-gate" i nowe eTSI jest przymulone strasznie więc i osiągami już nie przeganiają innych producentów.

P.S. Troche zbaczamy z tematu :D
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: morfeusz747 »

symrek pisze: 01 mar 2021, 0:22 Mam nadzieję że z czasem silnik się "ułoży" i nie będzie to tak słyszalne - na tą chwilę mam niecałe 3000 km przebiegu - oby ta nadzieja nie okazałą się matką ...
Mam prawie 10tys i odnoszę wrażenie że jazda na 2 garnkach jest coraz bardziej odczuwalna 😉
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: VW T-Roc cennik RP2021

Post autor: Pado »

morfeusz747 pisze: 01 mar 2021, 12:57
symrek pisze: 01 mar 2021, 0:22 Mam nadzieję że z czasem silnik się "ułoży" i nie będzie to tak słyszalne - na tą chwilę mam niecałe 3000 km przebiegu - oby ta nadzieja nie okazałą się matką ...
Mam prawie 10tys i odnoszę wrażenie że jazda na 2 garnkach jest coraz bardziej odczuwalna 😉
ja mam prawie 30tkm i tez tak sądzę.
Dzwoniłem dziś do CTR Tuning/Gliwice w sprawie wyłaczenia ACT- do 1.4 TSi mają to opanowane, w 1.5 jeszcze nie robili bo nie mieli chętnego, za to dużo telefonów z pytaniem czy robią w 1.5 TSI. Niestety zrobienie czegokolwiek w sofcie = utrata gwary jak się coś stanie, podobno każde podpięcie auta z jakimkolwiek modem w ASO powoduje wysłanie na serwery info, że coś było zrobione, oczywiście dopiero przy ewentualnym problemie z silnikiem jest ten argument wyciągany na biurko... nie, że od razu ktoś anuluje gwarancję. Nie wiem ile w tym prawdy, trzeba by mieć wejścia w ASO.
No i oczywiście ewentualne update sterownika silnika w ASO = wykasowanie zmian i powrót do tunera.
Dlatego daje sobie spokój i czekam do 2023 na koniec gwary... :lol:
ODPOWIEDZ