Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 713
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Na np. allegro można kupić zaślepki do tej dziury na hak do paska, golfa, ibizy i in.. Może któraś spasowała by do T-Roca?
Spinner
Posty: 713
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Witam,
Niestety, otwarta dziura na hak, znajdująca się w tylnym zderzaku okazała się kiepskim patentem. Minionej zimy, moje autko zmuszone było do dość częstego taplania się w bagnie. Rzeczona dziura, zwłaszcza przy intensywnej pracy tylnego napędu, bardzo chętnie wyłapywała każdą ilość błota i brudów. Zwróciłem się do serwisu, który optymistycznie odpowiedział mi, że co prawda nie ma zaślepki dedykowanej dla T-Roca, ale na pewno mi coś dobiorą. Po dwóch dniach wiadomość, że niestety, ale żadna z zaślepek, czy to od Golfa czy innego modelu, nie będą pasowały.
Zainwestowałem więc w kawałek tworzywa ABS, 2 spinki od osłony silnika, 3 kwadranse robocizny i trochę ulepszyłem sobie autko. Co dziwne, wzdłuż krawędzi otworu znajdują się zaczepy pod które można wcisnąć zaślepkę. Bardzo ładnie ją zakleszczają i stabilizują.Wygląda jakby konstruktor przewidywał, jak ma to miejsce w innych modelach VW, zaślepienie tego otworu ale potem się rozmyślił.
zaślepka.jpg
zaślepka.jpg (34.23 KiB) Przejrzano 2226 razy
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: morfeusz747 »

To teraz robisz patent i otwierasz produkcję. Cena 500zł i wio 8-)
Spinner
Posty: 713
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

morfeusz747 pisze: 23 mar 2021, 14:03 To teraz robisz patent i otwierasz produkcję. Cena 500zł i wio 8-)
Ha, ha. Good price Mister! Chyba udzielałeś się czynnie przy opracowywaniu konfiguratora dla VW.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: EdRoc »

Hi, śledziłem ten wątek bez emocji dopóki nie zobaczyłem swojego T-Roca na podnośniku.
To jest jakaś granda żeby zostawić taki otwór (taką dziurę ... :) w zderzaku - elemencie skądinąd dosyć odpowiedzialnym.
Nie wiem czy nie dot. to aut głównie sprzedawanych w tej części Europy (w końcu gdzieś VW musi te oszczędności z wiadomego powodu robić ...).
Pytanie do kolegów mających możliwość sprawdzenia tego tematu np. w Niemczech - czy tam takie oryginalne zaślepki jeżeli już nie były założone fabrycznie to są/mogą być zakładane w ich serwisach - bo jak napisał Spinner skoro otwór jest jakby przygotowany do założenia takiej zaślepki, to może temat nie jest opanowany tylko przez nasze ASO, które nie dostają takich części.
Spinner
Posty: 713
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

EdRoc pisze: 23 kwie 2021, 20:04 Hi, śledziłem ten wątek bez emocji dopóki nie zobaczyłem swojego T-Roca na podnośniku.
To jest jakaś granda żeby zostawić taki otwór (taką dziurę ... :) w zderzaku - elemencie skądinąd dosyć odpowiedzialnym.
Nie wiem czy nie dot. to aut głównie sprzedawanych w tej części Europy (w końcu gdzieś VW musi te oszczędności z wiadomego powodu robić ...).
Pytanie do kolegów mających możliwość sprawdzenia tego tematu np. w Niemczech - czy tam takie oryginalne zaślepki jeżeli już nie były założone fabrycznie to są/mogą być zakładane w ich serwisach - bo jak napisał Spinner skoro otwór jest jakby przygotowany do założenia takiej zaślepki, to może temat nie jest opanowany tylko przez nasze ASO, które nie dostają takich części.
W Niemczech, prawdopodobnie jak u nas, też zieje niezaślepiony otwór, bo na niemieckim forum T-Roca również jest założony wątek "dziury". Niektórzy desperaci piszą nawet, że pozaklejali sobie taśmą klejącą.
ODPOWIEDZ