Opinia o aucie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Robkoz
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2021, 17:36
Lokalizacja: SD

Re: Opinia o aucie

Post autor: Robkoz »

Silnik 1.5 tsi. Skrzynia dzwoni na każdym biegu w czasie jazdy. Najlepiej słychać ją jadąc z otwartym oknem, między np. garażami. Stuki natomiast są takie, jakby coś było lużne, niedokręcone. Jest to z prawej strony z przodu auta. Co ciekawe to T-roc z jazd testowych, próbnych, też podobnie stukał jak mój. Pan wydający auto do jazdy testowej stwierdził po odbyciu jazdy, że rozwalona zawiecha to wina klientów bo nie szanują nie swojego auta i jeżdżą jak wściekli.
T-roc
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Opinia o aucie

Post autor: NowyX »

Jeszcze jedna uwaga co do jazdy w dzisiejszych warunkach (śnieżyca na ekspresówkach). Po kilkunastu km wyłączyłem asystenta pasa ruchu. Bo przeszkadzał.Moim zdaniem w takich warunkach (gdy nie widać linni) to pomaga w spokojniejszej, pewniejszej i bez niespodzianek jeździe. Ale to tylko moje zdanie.
marcin255
Posty: 500
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opinia o aucie

Post autor: marcin255 »

Ja ostatnio jechałem w takiej śnieżycy że nie widziałem linii a auto widziało trzymało się drogi lepiej niż ja
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Spinner
Posty: 702
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Opinia o aucie

Post autor: Spinner »

Cha, cha. Dziś trochę porządkowałem środek auta i ku niemiłemu zaskoczeniu stwierdziłem, że przestrzeń pomiędzy kolumną kierowniczą a deską rozdzielczą jest wypełniona nie plastikową wstawką a marnej jakości, krzywo wyciętej ceraty! Chyba najgorzej wykończone auto jakim jeździłem.
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Opinia o aucie

Post autor: Andrea52 »

Masz rację, wykończenie jest bardzo tandetne. Do golfa VII to się nie umywa. Taka jest prawda i trzeba przyznać rację krytykującym wykończenie auta tej kasy , jeżeli chodzi o T- roca to osobiście odnoszę wrażenie , że to jest pierwsze niemieckie auto z takimi niedociągnięciami wykończeniowymi. Jeździłem VW Polo Classiciem, Golfem VII a teraz T-rociem, żona UP-em, uwierzcie mam skale porównawczą. Jeżeli chodzi o komfort jazdy to uważam za wyższy w T- rocu chyba tylko ze względu na skrzynię DSG bo jest to pierwsza przygoda jazdy z automatem.
Spinner
Posty: 702
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Opinia o aucie

Post autor: Spinner »

Ciekawe, że model cabrio będą Niemcy produkować u siebie w Osnabrück. Czyżby Portugale nie opanowali technologii składanego dachu? Czy może prestiż auta ma być wyższy?
dsg15
Posty: 19
Rejestracja: 23 cze 2021, 18:22

Re: Opinia o aucie

Post autor: dsg15 »

T-ROC w wersji cabrio to taki samochód pokraka. Tutaj nie może być mowy o żadnym prestiżu.
Wachacz
Posty: 513
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Opinia o aucie

Post autor: Wachacz »

Masz 200% racji chcą na siłę z tej fajnej miejskiej "popierdułki"zrobić prestiżowe auto to jakiś żart ?.A może pomyśleć o leprzej jakości wykonania samochodu za tak duże pieniądze ???.
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Opinia o aucie

Post autor: balon »

Co do opinii o aucie. Tak jak kiedyś mówiłem, wsio pewno zależy od oczekiwań i przeznaczenia.
Żona odebrała 26 listopada. Jest zachwycona. Mówi, że idealne auto do miasta i codziennego śmigania. Przesiadał się z 7 letniego dobrze wyposażonego m IX35, którym jeździła od nowości.
Ja natomiast jak porównuje do np Passata i jazdy na trasie to jest duuuuża różnica in minus ;)
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Re: Opinia o aucie

Post autor: anon. »

To nie jest samochod na trasy, wiadomo. Tak samo cabrio na pewno nie bedzie prestizowe jako samochod, jedyna "prestizowa" rzecz to ten dach skladany, ale to ze jest materialowy i tak jest sporym minusem takiego samochdu
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
ODPOWIEDZ