Działanie auto hold

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

A już pytałem ale nie dostałem odpowiedzi, jak zatrzymać auto zgasić silnik by nie zaciągał automatycznego ręcznego po zatrzymaniu i zgaszeniu silnika. W poprzednim samochodzie miałem kombinacje z kartą i dało się na zostawić auto bez hamulca, by np wepchnąć go na podnośnik w serwisie podczas zmiany kół. Jak to zrobić w VW bo w instrukcji nie bardzo znalazłem.
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Działanie auto hold

Post autor: pkrzychu »

Masz manual czy DSG ale to chyba objętne musisz po prostu wyłączyć AutoHold lub ew. hamulec ręczny oczywiście wyłączysz tylko wtedy gdy masz włączony silnik w automacie dodatkowo właczasz Neutral
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

No tak ale nawet jak silnik pracuje go odhamuje. To po zgaszeniu silnika sie zablokuje automatycznie. A mi wlasnie chodzi by byl zgaszony i nie zahamowany. Mam manual
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Działanie auto hold

Post autor: pkrzychu »

No to nie bardzo potrafię Ci pomóc. Jak u siebie wyłączę AutoHold i ręczny wrzucę na tz. luz to nic nie blokuje mogę samochód lekko przepychać.
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Działanie auto hold

Post autor: btr »

paulr pisze: 15 lip 2018, 9:52 No tak ale nawet jak silnik pracuje go odhamuje. To po zgaszeniu silnika sie zablokuje automatycznie. A mi wlasnie chodzi by byl zgaszony i nie zahamowany. Mam manual
Z tego co wiem do odblokowania ręcznego trzeba wykorzystać komputer (VAS). Podobno nie ma innej procedury, żeby sobie samodzielnie odblokować.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

To jaki jest sposob jak by auto sie popsuło i trzeb by odholować? Autolawet pewnie bedzie miala lekki problemy by go wciagnąc.tak samo jak zmieniam opony to zazwyczaj auto jest wpychane miedzy slupy podnosnika. Bez mozliwosci odblokowania na zgaszony auto podczas takiej wymiany musialo by caly czas stac zapalone.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Działanie auto hold

Post autor: btr »

paulr pisze: 16 lip 2018, 11:36 To jaki jest sposob jak by auto sie popsuło i trzeb by odholować? Autolawet pewnie bedzie miala lekki problemy by go wciagnąc.
Autolaweta zakłada rolki pod koła
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

zawsze widziałem że wciągają linką na pokład....
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Działanie auto hold

Post autor: btr »

paulr pisze: 16 lip 2018, 16:11 zawsze widziałem że wciągają linką na pokład....
Wciągają linką, ale pod kołami są rolki
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: Działanie auto hold

Post autor: oneteusz »

Korzystam z auto-hold z zadowoleniem
Ale muszę pamiętać, żebym był dla auta czytelny.
Zwalniałem przed światłami pod lekką górkę, przyhamowałem, puściłem hamulec, auto się jeszcze turlało i już na hamulec nie nacisnąłem. Oczywiście wrzuciłem na luz. Punkt szczytowy turlania. Stanął. I zaczął się cofać )).
Pedał hamulca nacisnąłem. I puściłem.
Auto-hold na zielono na tablicy. Auto stało. OK.
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
ODPOWIEDZ