Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
marcin255
Posty: 506
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: marcin255 »

Chyba z Hamburga
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
pinio124
Posty: 32
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pinio124 »

Statek płynie do portu w Emden. Tam samochody są przeładowywane na pociąg i wycieczka na Poznań
VW T-roc Premium, 1.5 tsi DSG + trochę dodatków z listy
Sylik
Posty: 24
Rejestracja: 21 wrz 2021, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Sylik »

balon pisze: 21 paź 2021, 9:10 Zapewne zawsze była duża górka w tych cenach. Co innego teraz i przy tym popycie…
Ja mam np na druku zamówienia poniższe info, że „kupujący przyjmuje do wiadomości fakt, że ostateczna cena samochodu zostanie wyliczona w oparciu i aktualne cenniki i promocje obowiązujące w dniu wystawienia faktury”…
no to chyba zrobili Cie w balona :D:D:D:D

u mnie tez tylko o vat jest info ;)
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: balon »

Ponoć to ich normalny druk i nie mam czym się przejmować oraz jest gwarancja ceny…

Z drugiej strony 109 tys za takie plastikowe małe auto to wg mnie i tak wysoka cena, zapewne z dobrą marżą.
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
kuba654
Posty: 37
Rejestracja: 07 lip 2021, 18:10

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: kuba654 »

kuba654 pisze: 18 paź 2021, 20:08
Ziomekatomek pisze: 18 paź 2021, 20:03
kuba654 pisze: 18 paź 2021, 19:49 Czy wszystkie osoby, którym w ten weekend pojawił się numer VIN i instrukcja otrzymały już informację od dilera o zakończeniu produkcji? Ja jeszcze takiej informacji nie dostałem..
Twój samochód może być już na statku :)
Byłoby miło, bo namierzyłem, że dzisiaj rano statek Parana zaokrętował w Setubalu więc może nim już popłynie :D A Patara obecnie od dwóch dni jest w Emden więc trochę minie zanim pokona trasę do Portugalii i wyruszy w drogę powrotną ;)

Dla zainteresowanych przypomnę linki do śledzenia statków, które gdzieś tu kiedyś widziałem:

Statek Parana:
https://www.vesselfinder.com/pl/vessels ... -218562000

Statek Patara:
https://www.vesselfinder.com/pl/vessels ... -218818000
Dziś rozmawiałem z dilerem i statek z moim autkiem wypłynął wczoraj (statek Parana). Z tego co patrzyłem w historii odwiedzonych portów, w Niemczech powinien być za tydzień. Także jest szansa, że na początku listopada będzie do odbioru ;) :D
T-Roc 1.5 TSI 150 KM DSG Premium + Sport + pakiety + dodatki. Zamówiony 17.06, 25.10 dopłynął do Emden, 15.11 informacja o zleceniu transportu z Poznania do Gdańska. Po małych niespodziewanych komplikacjach, odebrany 2 grudnia :D
chiemsee
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2021, 17:06

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: chiemsee »

Cześć wszystkim,
historia moja i żony.
Auto zamówione pod koniec kwietnia Porsche Krańcowa Poznań. Wg zamówienia produkcja w czerwcu, odbiór do końca lipca. Wg zamówienia mogli się spóźnić 2 miesiące. Mamy 21.12.2021.
Wg informacji od sprzedawcy auto ma status 'wyprodukowany bez faktury' od lipca. Na www vw widniej szkic i nr vin, instrukcji brak.
Totalny brak kontaktu ze strony VW. Rozmawiałem z kierownikiem salonu, z jednym doradcą z drugim i nic, zawsze ja inicjowałem kontakt.
Wg ostatnich informacji wzięli się za produkcję tych z placu, ile w tym prawdy nie wiem. Sprzedawca powiedział, że trafiliśmy z żoną na pechowy okres zamówień i tyle. Nikt nic nie może zrobić. Wszystkie auta zamówione w tym roku muszą wyprodukować do grudnia. Sprzedawca stwierdził również, że ma nadzieję na zamknięcie naszej sprawy do połowy listopada, wg niego transport teraz trwa dwa tygodnie...
Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym salonem?
Auto dość proste 1.5 dsg, premium, trochę bajerów, ale bez szału, elektryczna klapa, przyciemniane szyby, pakiet zimowy.
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: balon »

pinio124 pisze: 21 paź 2021, 11:44 Statek płynie do portu w Emden. Tam samochody są przeładowywane na pociąg i wycieczka na Poznań
Ktoś wie ile trwa transport z Emden do Poznania, a potem do dilera?
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
pinio124
Posty: 32
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: pinio124 »

balon pisze: 21 paź 2021, 13:07
pinio124 pisze: 21 paź 2021, 11:44 Statek płynie do portu w Emden. Tam samochody są przeładowywane na pociąg i wycieczka na Poznań
Ktoś wie ile trwa transport z Emden do Poznania, a potem do dilera?
7/10 dni. Ale Mój jechał 6 dni
VW T-roc Premium, 1.5 tsi DSG + trochę dodatków z listy
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: szyna »

chiemsee pisze: 21 paź 2021, 13:01 Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym salonem?
Nie tyle z salonem, co faktycznie trafiliśmy na najgorszy okres - druga połowa lipca z lądowaniem na parkingu. Jest nas tutaj kilku takich pechowców, przynajmniej wg. tego co mi się udało zorientować.
Teraz nasze zamówienia mają niższy priorytet niż bieżąca produkcja i samochody odbierają osoby z czerwca lipca a my dalej czekamy, nie wiemy nic i nic się nawet dowiedzieć nie możemy.
I tak pewnie z 30k aut trafiło do właścicieli (sądząc po nr VIN dla jakich dostępna instrukcja) a my sobie dalej czekamy...
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
Sport fan
Posty: 39
Rejestracja: 14 paź 2021, 16:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Sport fan »

Dziś otrzymałem informację od dealera. Samochód zamówiony 08.07. Będzie do odbioru w połowie stycznia 2022.
Może ta informacja pomoże komuś na forum.
ODPOWIEDZ