Działanie auto hold

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Działanie auto hold

Post autor: Pado »

A ja wam opowiem o auto holdzie moja przygodę... Zdarzylo mi sie, ze chyba musial sie wyłączyć, albo ja jakos go wyłączyłem. Wyjechałem z garażu, zostawilem auto kolo domu, zamknąłem i poszedłem przyzwyczajony, że reczyn sam się zaciaga...
po chwili slysze alarm, lecę a t roc kilka metrów dalej, 5 cm od drzewa.. Stoczył się...
wynika, ze wylaczenie auto holda deaktywuje automatyczny reczny przy opuszczaniu pojazdu
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

Pado pisze: 09 sty 2021, 9:29 A ja wam opowiem o auto holdzie moja przygodę... Zdarzylo mi sie, ze chyba musial sie wyłączyć, albo ja jakos go wyłączyłem. Wyjechałem z garażu, zostawilem auto kolo domu, zamknąłem i poszedłem przyzwyczajony, że reczyn sam się zaciaga...
po chwili slysze alarm, lecę a t roc kilka metrów dalej, 5 cm od drzewa.. Stoczył się...
wynika, ze wylaczenie auto holda deaktywuje automatyczny reczny przy opuszczaniu pojazdu
Tak robię jak co sezon jadę wymienić opony;-) w megane mialem tak że by zostawić auto na " luzie bez ręcznego" trzeba było czytać instrukcje i łatwiej chyba było samoloten wystartować niż zostawić meganke bez ręcznego;-)więc ten guzik auto hold jest całkiem ok;-)
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: Działanie auto hold

Post autor: oneteusz »

Z tymi ostatnimi rozważaniami dot. przepchnięcia auta z wyłączonym silnikiem na luzie (garaż, warsztat, holowanie) to nie mam problemu.
Jeżdżę z auto-hold. Ale w garażu wolę lekko dopchnąć do bramy bo klamka wystaje. Więc na wygaszonym aucie to robię:
Wjechałem. Gaszę silnik. Zapłon włączony. Naciskam na pedał hamulca i na przycisk hamulca ręcznego. Pyk.
Instrukcja strona 174.
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
Wachacz
Posty: 518
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Działanie auto hold

Post autor: Wachacz »

A ja mam takie pytanie jeżdżę ponad 42 lata mam w sobie nawyk chyba bardzo dobry i bezpieczny zostawiania samochodu na biegu,obecnie w t rocu 1,5 tsi manual jeżdżę cały czas na fukcji auto-hold po zgaszeniu auta hamulec działa kontrolka na czerwono czyli OK pytanie jest takie czy ten hamulec jest pewny i niezawodny dalej auto zostawiam na biegu czy jest to zbędne w tym systemie.Ponadto na wstecznym biegu chyba otwiera się i działa kamera ? bo jak odpalam na tym wstecznym biegu to jest obraz z kamery.Czy jest to hamulec pewny i niezawodny ???.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Działanie auto hold

Post autor: paulr »

Wachacz pisze: 11 mar 2022, 22:02 A ja mam takie pytanie jeżdżę ponad 42 lata mam w sobie nawyk chyba bardzo dobry i bezpieczny zostawiania samochodu na biegu,obecnie w t rocu 1,5 tsi manual jeżdżę cały czas na fukcji auto-hold po zgaszeniu auta hamulec działa kontrolka na czerwono czyli OK pytanie jest takie czy ten hamulec jest pewny i niezawodny dalej auto zostawiam na biegu czy jest to zbędne w tym systemie.Ponadto na wstecznym biegu chyba otwiera się i działa kamera ? bo jak odpalam na tym wstecznym biegu to jest obraz z kamery.Czy jest to hamulec pewny i niezawodny ???.
pewna to jest śmierć :) a niezawodne to nie ma nic:)
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Działanie auto hold

Post autor: baxior »

Ja zawsze zostawiam na "jedynce".
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wachacz
Posty: 518
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Działanie auto hold

Post autor: Wachacz »

Pewne to śmierć i podatki ! Ja też od zawsze zostawiam na biegu i też wstecznym,zwłaszcza w trudnym terenie.Widzimy często kolizję aut kierowców u których nie ma tego nawyku nawet policja to podpowiada,niestety ludzie są beztroscy,miałem przypadek w górach że turysta z Gdańska nawet hamulca nie zaciągnął auto na moich oczach zaczęło się toczyć podłożyłem nogę i się darłem szczęście daleko nie odeszli to fajne że przeprosili.
Wachacz
Posty: 518
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Działanie auto hold

Post autor: Wachacz »

Mam jeszcze jedno pytanie bo się trochę pogubiłemw t rocu mamy hamulec jak podaje instrukcja elektromechaniczny czyli silniczek elektryczny zaciąga linli ? druki rodzaj to hamulec elektryczny gdzie silniczki elektryczne zaciskają szczęki i czytam że właśnie to rozwiązanie stosuje grupa VW.Pierwsze rozwiązanie jak czytam stosują firmy framcuskie i japońskie więc pytam jakie rozwiązanie ma t roc elektromechaniczne czy elektryczne ??? Może ktoś "siedzi" w temacie i napisze.pozdrawiam
art3k
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2022, 8:42

Re: Działanie auto hold

Post autor: art3k »

Mieszasz pojęcia. Jedno i drugie rozwiązanie jest elektryczne, elektryczno-mechaniczne, a nawet elektroniczne, jak zwał, tak zwał. Różnica tylko w sposobie zaciskania klocków, jedno po staremu, za pomocą linki i silniczka naciągającego (z grubsza kompatybilne ze starymi mechanicznymi rozwiązaniami), drugie to zupełnie przebudowany zacisk z silnikiem w środku i paroma dodatkowymi czujnikami, eliminujący linkę i bezpośrednio sterowany elektronicznie z komputera. Który lepszy? Raczej ten drugi, co nie znaczy że mniej zawodny. Tyle, że po prostu coś innego może się zepsuć. Ale na pewno nie linka...
Marchewa78
Posty: 15
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:08

Re: Działanie auto hold

Post autor: Marchewa78 »

Wachacz pisze: 12 mar 2022, 12:22 Mam jeszcze jedno pytanie bo się trochę pogubiłemw t rocu mamy hamulec jak podaje instrukcja elektromechaniczny czyli silniczek elektryczny zaciąga linli ? druki rodzaj to hamulec elektryczny gdzie silniczki elektryczne zaciskają szczęki i czytam że właśnie to rozwiązanie stosuje grupa VW.Pierwsze rozwiązanie jak czytam stosują firmy framcuskie i japońskie więc pytam jakie rozwiązanie ma t roc elektromechaniczne czy elektryczne ??? Może ktoś "siedzi" w temacie i napisze.pozdrawiam
Volkswagen i cała grupa stosuje zaciski na tylnej osi bez żadnych linek. Zacisk posiada silnik elektryczny który zaciska klocki hamulcowe
ODPOWIEDZ