Awaryjne hamowanie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: Pado »

kris69 pisze: 09 gru 2020, 14:54 Front asist to jedno wielkie nieporozumienie. Ostatnio jechałem ok 40km/h i wyskoczyła mi sarna. Jakaś reakcja systemu? Żadna. Zniszczona lampa i grill, sarna się pozbierała i uciekła.
Nie działa na sarny, ani nawet na auta jadące w poprzek...
poczytaj instrukcje...
kris69
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2019, 19:29

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: kris69 »

Działa raz tak, raz inaczej. Czasami pieszy wyjdzie na ulicę i auto się zatrzyma awaryjnie, innym razem zadziala przy samochodzie wyjeżdżającym z bocznej uliczki. Nie ma zasady. Tak, instrukcje czytałem. Mam troca od 2 lat i trochę dziwnych reakcji zdążyłem już zaobserwować.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: Pado »

Tak czy owak nie wiem czy na zwierzęta w jakiejś marce działa - może w mercedesie, ale nie w vw...
Melex
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2020, 16:09

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: Melex »

Mam autko niecałe pół roku i jeżdżę dosyć dynamicznie. Jedno co mogę potwierdzić to że działa na samochody wyjeżdżające z boku bo miałem taką sytuację. Samochód zbliżył się do krawędzi jezdni i system wyprzedził moja reakcję. Nie było niebezpieczeństwa kolizji. Muszę jeszcze potestować ustawienia.
VW T-ROC 2,0 l TSI 4MOTION, 140 kW
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Awaryjne hamowanie

Post autor: paulr »

Po prawie 30k km sytuacja wygląda tak. Raz jadac okolo 40-50 kilka metrow przed auto weszła piesza zobaczyc czy jedzie tramwaj. Weszła tyłem do połowy pasa i się zatrzymała. Auto samo nagle zaczeło hamować i ok. Sam bym raczej w nią wjechał. Ale było też dziesiątki sytuacji gdzie auto żyje swoimi zero jedynkami i hamuje bez potrzeby. Ogolnie ok bo jeden pieszy uratowany ale czasem takie mocne hamowanie bez przyczyny jak by mi ktoś wjechal w tył i mial to nagrane bylo by cieżko wytłumaczyc ;-)
ODPOWIEDZ