Hamulec ręczny

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pizzarafal
Posty: 25
Rejestracja: 29 sie 2021, 12:07

Hamulec ręczny

Post autor: pizzarafal »

Z serii "dla kolegi pytam" :)
Jak wyłączyć automatyczny hamulec ręczny?
Przeczytałem w instrukcji, że równocześnie wciskam hamulec i przycisk hamulca ręcznego. OK, zadziałało ale tylko do momentu wyłączenia silnika.
Gdy wyłączam silnik - znowu świeci się dioda przy przycisku ręcznego hamulca. A gdybym chciał zostawić auto "na luzie" np podczas wymiany opon?
Marchewa78
Posty: 15
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:08

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Marchewa78 »

Żeby hamulec ręczny automatycznie się nie zaciągał musisz mieć wyłączony auto hold. Gdy jest on aktywny to za każdym razem po wylaczeniu samochodu ręczny się zaciągnie
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Wachacz »

Ja to ostatnio przerabiałem przy wymianie opon też nie wiedziałem jak ten hamulec dezaktywować aby było na luzie kolega który stał przede mną nowym Tiguanem już to robił ale też nie pamiętał jak ale fachowiec od opon ma to połapane i zrobił jest to ponoć napisane w instrukcji samochodu ale nie chce mi się sprawdzać.
pizzarafal
Posty: 25
Rejestracja: 29 sie 2021, 12:07

Re: Hamulec ręczny

Post autor: pizzarafal »

Dzięki za odpowiedzi.
pizzarafal
Posty: 25
Rejestracja: 29 sie 2021, 12:07

Re: Hamulec ręczny

Post autor: pizzarafal »

Znalazłem jeszcze to w wątku o auto hold. Wklejam dla innych forumowiczów, którzy tu trafią
oneteusz pisze: 20 sty 2021, 21:10 Z tymi ostatnimi rozważaniami dot. przepchnięcia auta z wyłączonym silnikiem na luzie (garaż, warsztat, holowanie) to nie mam problemu.
Jeżdżę z auto-hold. Ale w garażu wolę lekko dopchnąć do bramy bo klamka wystaje. Więc na wygaszonym aucie to robię:
Wjechałem. Gaszę silnik. Zapłon włączony. Naciskam na pedał hamulca i na przycisk hamulca ręcznego. Pyk.
Instrukcja strona 174.
ODPOWIEDZ