Pielęgnacja T-roca

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Pielęgnacja T-roca

Post autor: Misha91 »

Hej, jak pielęgnujecie swoje auta? Jak myjecie? Podejrzewam, że odpuszczacie sobie mycie na myjniach szczotkowych.
Mnie zalecono mycie pianą aktywną i zmywanie wodą demineralizowaną a następnie wycieranie auta. Też tam robicie? Czy macie jakiś lepszy sprawdzony sposób?
Jakieś specyfiki do wewnątrz auta?
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: baxior »

Aktywna piana, spłukiwanie wodą demineralizowaną, wycieranie. Raz w roku wosk SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax i na to SOFT99 Luxury gloss QUICK Detailer. Środek jak w poprzednich autach Plak do cocpitu.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
mskrapi1980
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2021, 21:16

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: mskrapi1980 »

Żona ma czarny kolor pokryty ceramiką więc wygląda to mniej więcej tak:
opcja 1: mycie na bezdotyku aktywną pianą i dodatkową rękawicą z włosiem-> płukanie wodą demi -> suszenie ręcznikami -> QD o RRCustom -> docieranie po QD i do domu
opcja 2: pełne programy na bezdotyku i rura dalej - to jak nie mam czasu albo chęci :)
opcja 3: raz na jakiś czas (po zimie, przed zimą) jak widzę, że ceramika traci hydrofobowość to oddaje auto do detailera aby za pomocą szamponu przywrócił blask.
1.5 DSG + pakiety
NowyX
Posty: 55
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: NowyX »

Witam!
Jest jeszcze jeden prosty,darmowy i nieinwazyjny sposób.Dobra deszczowa woda z nieba. :) Jak ktoś lubi sporty ekstremalne to polecam pelerynkę na grzbiet i mycie na bieżąco delikatną gąbką w czasie deszczu. Korzyści sporo - fajny ruch na świeżym powietrzu a i autko się cieszy. Można? Można. A tymczasem znowu w prognozach meteo tego nie brak. Potem tylko suchy , miękki ręcznik (na samochód a potem w domu na siebie :) i jest zaiste pięknie.
Dałem się skusić na powłokę ceramiczną przy zakupie t-rocka. (Dobrze czy źle ? Nie wiem. Są różne opinie. Pożyjemy zobaczymy). Dla tej powłoki więc miękka deszczówka to raczej miłe pieszczoty.:) Przerobiłem to już tej jesieniozimy kilkakrotnie. I jest o.k.
Pozdrawiam!
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Misha91 »

Powłokę też położyliśmy. Auto zyskało kolor, ale ostatnio się trochę przybrudzilo więc umyte zostało jak pisałem wyżej. Dzięki za opinie ;-) pozdrawiam
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: extreme84 »

"Na codzien": aktywna piana i spłukiwanie woda demineralizowana.
Raz na ok. 3 miesiące: aktywna piana, spłukiwanie, aktywna piana, rękawica z włosiem, spłukiwanie woda demineralizowana, oprysk Gyeon Wet Coat, spłukiwanie woda demineralizowana.

Zaraz po zakupie nałożyłem też twardy wosk Collinite.

Póki co po pół roku nadal wygląda jak nowy :-)
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Tedi
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2021, 19:59

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Tedi »

A jak pielęgnujecie fotele? Mam te wykonane białą obwódką wokół brzegów. Co moglibyście polecić do jej czyszczenia i konserwacji?
T-ROC Premium 1.5 TSI 110 kW, DSG 7-G
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Spinner »

NowyX pisze: 15 lut 2022, 14:41 Witam!
Jest jeszcze jeden prosty,darmowy i nieinwazyjny sposób.Dobra deszczowa woda z nieba. :) Jak ktoś lubi sporty ekstremalne to polecam pelerynkę na grzbiet i mycie na bieżąco delikatną gąbką w czasie deszczu. Korzyści sporo - fajny ruch na świeżym powietrzu a i autko się cieszy. Można? Można. A tymczasem znowu w prognozach meteo tego nie brak. Potem tylko suchy , miękki ręcznik (na samochód a potem w domu na siebie :) i jest zaiste pięknie.
Dałem się skusić na powłokę ceramiczną przy zakupie t-rocka. (Dobrze czy źle ? Nie wiem. Są różne opinie. Pożyjemy zobaczymy). Dla tej powłoki więc miękka deszczówka to raczej miłe pieszczoty.:) Przerobiłem to już tej jesieniozimy kilkakrotnie. I jest o.k.
Pozdrawiam!
Temat był szeroko dyskutowany viewtopic.php?f=2&t=677.
Summa summarum: ceramika = wrzód na tyłku. Bizantyjski rytuał, związany z dbaniem o ceramikę, dobry jako terapia zajęciowa dla mających b. dużo czasu.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Wachacz »

Ja właśnie dzisiaj odebrałem auto po woskowaniu zdecydowałem się w 10 miesiącu samochód wygląda rewelacyjnie jestem mega zadowolony nawet żoną powiedziała że auto ładnie wygląda.Dokładnie nie znam szczegółów co jak jaki wosk koszt usługi 250 zł czs nakładania ok.3 godz.ma wystarczyć na 6 miesięcy,myślę że warto 2 razy w roku za tak niewielkie pieniądze "zawoskować" samochód.
marcin255
Posty: 486
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: marcin255 »

Robię dokładnie tak samo -400 zł
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
ODPOWIEDZ