Pielęgnacja T-roca

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: extreme84 »

Spinner pisze: 09 kwie 2022, 7:33
Misha91 pisze: 06 kwie 2022, 16:39 Cześć wszystkim. Powiedzcie mi do suszenia auta/ wycierania auta jakich ręczników używacie? Może ktoś polecić coś? Ja używam jakichś starych ręczników ale zostają "farfocle" :P
Najlepszy ręcznik to przelecieć się autobahną lekko przekraczając prędkość dozwoloną. Jednakże samą maskę dobrze jest wytrzeć po płukaniu ręcznikiem detailerskim, bo własności hydrofobowe ceramiki czy wosku nie zapewnią ci całkowitego odprowadzenia wody, a raczej jej sperlanie. Wtedy, nawet jakbyś płukał wodą święconą, krople odparowując na gorącej masce zostawią mniej lub bardziej widoczne waterspoty. Jak koledzy powyżej już napisali, zależy od koloru lakieru.
Wystarczy 90 km/h, nawet na krótkim odcinku (przy najmniej u mnie, kiedy auto jest co jakiś czas nabłyszczane hydrofobowym Gyeonem Wetcoat) i auto jest prawie suche. Nie stosuje żadnych ręczników, bo musiałbym mieć pewność, że dokładnie umyłem auto, a na bezdotykowej myjni nigdy tak nie jest, jak nie objedzie się auta rękawicą - takie wycieranie to tylko rozcieranie pozostałego pyłu i rysowanie lakieru.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Ravenna_Blue
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 15:18

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Ravenna_Blue »

mskrapi1980 pisze: 15 lut 2022, 9:26 Żona ma czarny kolor pokryty ceramiką więc wygląda to mniej więcej tak:
opcja 1: mycie na bezdotyku aktywną pianą i dodatkową rękawicą z włosiem-> płukanie wodą demi -> suszenie ręcznikami -> QD o RRCustom -> docieranie po QD i do domu
opcja 2: pełne programy na bezdotyku i rura dalej - to jak nie mam czasu albo chęci :)
opcja 3: raz na jakiś czas (po zimie, przed zimą) jak widzę, że ceramika traci hydrofobowość to oddaje auto do detailera aby za pomocą szamponu przywrócił blask.
Dokładnie też mam powłokę ceramiczną. Póki co aktywna piana, chwilę ją zostawiam na aucie, potem spłukuję wodą demineralizowaną,potem rozpędzam auto i jest suche :-D. Progi i próg załadunkowy przecieram czystą ściereczką bo te ręczniki papierowe bardzo mechuty zostawiają.Zamierzam się zaopatrzyć w jakąś fajną rękawicę aby samej go myć w porach ciepłych. A po świeżym błocie, deszczu tylko demineralizowaną spłukuję.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: extreme84 »

Wiem, że to działa, bo sam tak robię, ale uwazajmy z prędkością 🤣 im lepiej nablyszczone auto, tym mniejsza potrzebna do jego osuszenia 😉

A to ku przestrodze:

https://spidersweb.pl/autoblog/mandat-z ... samochodu/
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Lukiml94
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2022, 21:45

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Lukiml94 »

Witam serdecznie grupowiczow :) pytanie odnośnie nowej wersji z skórzaną deską :) czym ja ogarniacie i pielegnujecie
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Ziomekatomek »

Lukiml94 pisze: 28 cze 2022, 21:46 Witam serdecznie grupowiczow :) pytanie odnośnie nowej wersji z skórzaną deską :) czym ja ogarniacie i pielegnujecie
To nie jest to skóra tylko miękki plastik. :lol: Zrobiłeś mi dzisiaj dzień :lol:
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Pielęgnacja T-roca

Post autor: Ufek »

Lukiml94 pisze: 28 cze 2022, 21:46 Witam serdecznie grupowiczow :) pytanie odnośnie nowej wersji z skórzaną deską :) czym ja ogarniacie i pielegnujecie
Plakiem! :lol:
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
ODPOWIEDZ