Klej do plastików

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tadeusz
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2021, 19:14

Klej do plastików

Post autor: Tadeusz »

Czy zna ktoś dobry klej do plastików? Próbowałem przykleić taśmą 3m, klejem silikonowym, polimerowym, kropelką uniwersalnym Pattex, Dragon uchwyty kabla do dodatkowego gniazda zapalniczki do dolnych plastików konsoli środkowej i nic............... Wszystko odpada. Nie chcę wiercić dziur na śruby jak też innych interwencji mechanicznych. Co to w ogóle za tworzywo?
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Klej do plastików

Post autor: Leo »

Klej cyjanoakrylowy (np. Kropelka) plus soda kuchenna lub sproszkowany grafit z ołówka. Kleisz i na mokry klej posypujesz odrobinę sody (lub grafitu - jest twardszy po wyschnięciu). Na youtubie jest sporo filmików. Żyję już trochę na tym świecie, a tej metody nie znałem - jest rewelacyjna, sprawdziłem właśnie do plastyku.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Klej do plastików

Post autor: Spinner »

Tadeusz pisze: 24 lut 2022, 16:14 Czy zna ktoś dobry klej do plastików? Próbowałem przykleić taśmą 3m, klejem silikonowym, polimerowym, kropelką uniwersalnym Pattex, Dragon uchwyty kabla do dodatkowego gniazda zapalniczki do dolnych plastików konsoli środkowej i nic............... Wszystko odpada. Nie chcę wiercić dziur na śruby jak też innych interwencji mechanicznych. Co to w ogóle za tworzywo?
Tworzywo sztuczne ABS (z tego robi się "plastiki" samochodowe) należy kleić klejem do tworzyw ABS . Oczywiście, z zachowaniem procedury.
ODPOWIEDZ