dziwne odczucia ze skrzynią.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
tomekg09
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:04

dziwne odczucia ze skrzynią.

Post autor: tomekg09 »

Witam wszystkich. posiadam wersję. 1.5 DSG automat t roc. 2021. od jakiegoś czasu co jakiś czas ( co kilka kilkanaście dni) dzieją się takie rzeczy jak. gaśnie silnik przy hamowaniu. czasami tylko przy mocnym zatrzymaniu a czasami nawet lekko trzymam hamulec i dojeżdżam i też się wyłączy. inna sprawa to co jakiś czas gaśnie silnik przy przezuceniu na P a czasami normalnie chodzi. próbowałem no z hamulcem ręcznym i też się wyłącza a czasami nie. i ostatnia sprawa. to jest normalne jak się jedzie z górki to biegi się rzadko przezucaja ?czasami aż silnik zyluje? czy to może wina aktualizacji bo wiem że muszę wykonać i ma to trwać około 3 godziny. dziekuje za pomoc.
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: dziwne odczucia ze skrzynią.

Post autor: NowyX »

Witam! Pierwszy pomysł na Twoje problemy: Może to jest kwestia systemu start-stop?
Pozdrawiam!
tomekg09
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:04

Re: dziwne odczucia ze skrzynią.

Post autor: tomekg09 »

to co sam się włącza co jakiś czas?
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: dziwne odczucia ze skrzynią.

Post autor: NowyX »

Witam! Wydaje mi się, że jednak czeka się konsultacja z ,,uczonymi w temacie" w serwisie.
Pozdrawiam!
Umberto
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2021, 20:06

Re: dziwne odczucia ze skrzynią.

Post autor: Umberto »

NowyX pisze: 15 mar 2022, 12:25 Witam! Wydaje mi się, że jednak czeka się konsultacja z ,,uczonymi w temacie" w serwisie.
Pozdrawiam!
Może wystarczy instrukcja dołączona do auta?
Start-stop.
Lepiej poczytać niż od razu do serwisu jechać.
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: dziwne odczucia ze skrzynią.

Post autor: NowyX »

Umberto! Racja! Jednak gGrunt to spróbować jakoś tu pomóc w porzebie. Moja sugestia była chyba jasna. Jak z czymś mam mniej lub bardziej poważny problem to pytam (lub czytam) u źródeł.Żaden wstyd. Swoją drogą i systemu start-stop i dsg trzeba się nauczyć i z nimi oswoić. Zwłaszcza gdy poprzednie autka były w manualu.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: dziwne odczucia ze skrzynią.

Post autor: chris »

Wszystkiemu jest winien nadgorliwy system start -stop :?
Jedyna rada to po prostu go wyłączyć ;)
ODPOWIEDZ