Wybór profilu jazdy - problem

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Eniac
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2021, 20:10

Wybór profilu jazdy - problem

Post autor: Eniac »

Witam,
mam pewien problem z systemem wyboru profilu jazdy i moje pytanie czy u was jest tak samo?
Zmieniam profil jazdy przyciskiem i jest ok, przełącza mi się ładnie między eco, normal, sport, indiwidual.
Zmiana jest sygnalizowana podświetleniem przycisku, wyświetleniem odpowiedniej ikonki na kokpicie oraz zmieniają się nazwy biegów D (normal) na E (eco) lub S (sport).
Po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika, niby pamięta ostatni profil - jest podświetlony przycisk, na ekranie radia też pokazuje, że jest aktywny wybrany wcześniej profil, wyświetla się ikonka na kokpicie ale samochód pracuje w trybie normal (nazwy biegów wyświetla jako D).
Muszę ponownie wejść w profile i jeszcze raz kliknąć aktywną już ikonkę wcześniej wybranego profilu jazdy dopiero wtedy przestawia się jak trzeba.
Podsumowując jeżdżę np. na profilu sport lub eco, po ponownym odpaleniu kontrolki wskazują, że dalej mam wybrany wcześniejszy profil a samochód i tak jeździ w trybie normal.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wybór profilu jazdy - problem

Post autor: Pado »

tak, jest to normalne - ekologia

Poczytaj na necie - można spróbować to zmienić kodowaniem
Eniac
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2021, 20:10

Re: Wybór profilu jazdy - problem

Post autor: Eniac »

No nie wiem czy normalne i czy chodzi o ekologie, bo nawet jak przełączę na tryb ECO to i tak po restarcie jest niby wszystko ok, tryb EKO dalej aktywny przynajmniej tak wskazują ikonki a samochód pracuje w trybie Normal.
MacPunto
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2022, 13:59

Re: Wybór profilu jazdy - problem

Post autor: MacPunto »

dokładnie tak samo miałem w Tiguanie. W serwisie mówili ze ten soft vw tak ma.
Eniac
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2021, 20:10

Re: Wybór profilu jazdy - problem

Post autor: Eniac »

ok, dzięki za info
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wybór profilu jazdy - problem

Post autor: Pado »

Eniac pisze: 16 mar 2022, 10:39 No nie wiem czy normalne i czy chodzi o ekologie, bo nawet jak przełączę na tryb ECO to i tak po restarcie jest niby wszystko ok, tryb EKO dalej aktywny przynajmniej tak wskazują ikonki a samochód pracuje w trybie Normal.
Po prostu poszukaj na necie, jest to wyjaśnione i tak to działa w vagu.
Generalnie nic nie masz zepsute :)
ODPOWIEDZ