Organizer do bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Organizer do bagażnika

Post autor: Misha91 »

Czołem! Wiem, że bagażnik nie jest kosmicznych rozmiarów ale powiedzcie macie jakieś organizery w bagażnikach? Taki żeby schować np. Jakiś płyn, gaśnice etc? Ja zawsze coś tam wożę w aucie. Co prawda mam obniżona półkę w bagażniku, bo nie mam koła zapasowego i teoretycznie w tym miejscu mógłbym to wszystko trzymać. Macie jakiś sposób na przechowywanie takich rzeczy?
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: baxior »

Organizer taki miękki na rzepy, w nim mam gaśnicę i apteczkę. Są różne rozmiary.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
art3k
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2022, 8:42

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: art3k »

Misha91 pisze: 13 kwie 2022, 7:44 Co prawda mam obniżona półkę w bagażniku, bo nie mam koła zapasowego i teoretycznie w tym miejscu mógłbym to wszystko trzymać. Macie jakiś sposób na przechowywanie takich rzeczy?
Koło zapasowe (dojazdowe) akurat mam, ale to nie przeszkadza. Kupiłem dwie maty do bagażnika - na półkę dolna i na półkę górną.
Dolna mata położona jest bezpośrednio na wnękę z kołem, bez żadnych dodatkowych wycinanych kartonowych czy sklejkowych podkładek - dzięki temu powstaje równa wolna przestrzeń, zaś półka z górną matą znajduje się w pozycji górnej.
Różnica między dolną a górna półką to ca 20 cm. W ten sposób mam kupę miejsca na wszystkie płyny, szmaty, saperkę, kijki trekkingowe, raki i cały ten syf, który zwykle się w samochodzie wozi, poukładane jest to w odpowiedniej wysokości koszach kupionych w Pepco czy Jysku - nie pamiętam.
Dzięki temu pozostała przestrzeń ładunkowa na górnej pozycji jest uwolniona okazjonalny na bagaż. Pewnie, że to kilkadziesiąt litrów mniej, ale to co zostaje, to i tak bardzo dużo. No i jest to CAŁA przestrzeń bagażnika bez ograniczeń, spokojnie można pakować torby czy walizki w dowolnej konfiguracji. I zupełnie nie koliduje z poszerzoną przestrzenią ładunkową po położeniu tylnych foteli, cała jest na jednej wysokości - i w razie czego nic już nie trzeba przekładać.

A maty są z Rezaw-Plastu, takie jak tu:

https://allegro.pl/oferta/mata-bagaznik ... ZTY3MmE%3D

https://allegro.pl/oferta/mata-bagaznik ... OWZlMDY%3D

Od grudnia sporo podrożały (jak wszystko), ze 30% w porównaniu z tym co zapłaciłem, pewnie można je gdzieś wyhaczyć taniej.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: Wachacz »

Ja już ten temat przerabiałem i mam po problemie.Na gaśnicę kupiłem fajny pokrowiec na rzepa wisi prawa strona nadkola znakomicie wygląda.Na płyny,spryskiwacze,plak do opon itp.kupiłem 3 siateczki na rzepy wysokość ok. 30 cm na 30 cm szer bardzo pojemne elastyczne przyczepione na przedniej ścianie bagażnika (oparcie) wszystko się mieści zgrabnie ładnie wygląda rzepy trzymają znakomicie i problemy rozwiązane bagażni podłoga nie zagracona wszystko b.tanie do kupienia na allegro polecam.pozdrawiam
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: Iso »

Wachacz pisze: 13 kwie 2022, 13:12 Ja już ten temat przerabiałem i mam po problemie.Na gaśnicę kupiłem fajny pokrowiec na rzepa wisi prawa strona nadkola znakomicie wygląda.Na płyny,spryskiwacze,plak do opon itp.kupiłem 3 siateczki na rzepy wysokość ok. 30 cm na 30 cm szer bardzo pojemne elastyczne przyczepione na przedniej ścianie bagażnika (oparcie) wszystko się mieści zgrabnie ładnie wygląda rzepy trzymają znakomicie i problemy rozwiązane bagażni podłoga nie zagracona wszystko b.tanie do kupienia na allegro polecam.pozdrawiam
Ja zrobiłem inaczej, kupiłem druga podłogę używaną (właściwie nowa) za 80 PLN. Jedna w górnym położeniu, druga w dolnym.a pomiędzy fajny schowek. Pozdrawiam.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: Wachacz »

A ja mam podłogę na samym dole mam koło zapasowe 18 bagażnik głębszy,siatki mają to do siebie że wszystko w nich stoi w pionie a większość tego co wozimy to kosmetyki samochodowe,pojemniki i butelki a więc siatki na rzepy bardzo praktyczne.pozdrawiam
art3k
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2022, 8:42

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: art3k »

Iso pisze: 13 kwie 2022, 15:21 Ja zrobiłem inaczej, kupiłem druga podłogę używaną (właściwie nowa) za 80 PLN. Jedna w górnym położeniu, druga w dolnym.a pomiędzy fajny schowek. Pozdrawiam.
Całkiem ciekawy pomysł, chyba lepszy niż gumowa mata luzem. Sprawdzę czy się go da skopiować. Kupowałeś gdzieś na allegro, czy w jakimś sklepie?
Wachacz pisze: 13 kwie 2022, 16:39 A ja mam podłogę na samym dole mam koło zapasowe 18 bagażnik głębszy,siatki mają to do siebie że wszystko w nich stoi w pionie a większość tego co wozimy to kosmetyki samochodowe,pojemniki i butelki a więc siatki na rzepy bardzo praktyczne.pozdrawiam
Ukryty schowek pomiędzy półką dolną a górną ma taką zaletę, że zupełnie nie widać co jest w środku. Tak jakby go zupełnie nie było...
Szczególnie to przydatne, gdy się samochodem wjeżdża na teren jakiegoś zakładu produkcyjnego, przy kontroli przepustek i wwożonego sprzętu.
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: Iso »

art3k pisze: 13 kwie 2022, 16:50
Iso pisze: 13 kwie 2022, 15:21 Ja zrobiłem inaczej, kupiłem druga podłogę używaną (właściwie nowa) za 80 PLN. Jedna w górnym położeniu, druga w dolnym.a pomiędzy fajny schowek. Pozdrawiam.
Całkiem ciekawy pomysł, chyba lepszy niż gumowa mata luzem. Sprawdzę czy się go da skopiować. Kupowałeś gdzieś na allegro, czy w jakimś sklepie?
Wachacz pisze: 13 kwie 2022, 16:39 A ja mam podłogę na samym dole mam koło zapasowe 18 bagażnik głębszy,siatki mają to do siebie że wszystko w nich stoi w pionie a większość tego co wozimy to kosmetyki samochodowe,pojemniki i butelki a więc siatki na rzepy bardzo praktyczne.pozdrawiam
Ukryty schowek pomiędzy półką dolną a górną ma taką zaletę, że zupełnie nie widać co jest w środku. Tak jakby go zupełnie nie było...
Szczególnie to przydatne, gdy się samochodem wjeżdża na teren jakiegoś zakładu produkcyjnego, przy kontroli przepustek i wwożonego sprzętu.
Tak kupiłem na allegro.Do Wachacza: każdy realizuje swoje pomysły według własnych potrzeb, też używam siatek, ale wolę podłogę w górnym położeniu, lepsza ergonomia.
Pozdrawiam.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: Wachacz »

Oczywiście jest wolny wybór każdy robi jak mu najlepiej pasuje,ale dobrze że sobie coś podpowiadamy,kolega od t roca dumał co z gaśnicą zamawiałem dla siebie pokrowiec na rzepy zamówiłem dla niego mega zadowolony.pozdrawiam.
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Organizer do bagażnika

Post autor: Iso »

Wachacz pisze: 13 kwie 2022, 19:41 Oczywiście jest wolny wybór każdy robi jak mu najlepiej pasuje,ale dobrze że sobie coś podpowiadamy,kolega od t roca dumał co z gaśnicą zamawiałem dla siebie pokrowiec na rzepy zamówiłem dla niego mega zadowolony.pozdrawiam.
100% racja. 8 kwietnia pojawiła się informacja .że kolega KosA użył wykładziny z golfa 7 pod koło zapasowe, pomysł świetny, dlatego wykorzystałem ten pomysł i już wczoraj założyłem taką wykładzinę w swoim t-roc. Też kupiłem na Allegro. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ