Draśnięcie na krawędzi drzwi

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Draśnięcie na krawędzi drzwi

Post autor: Misha91 »

Witajcie Forumowicze,
Wczoraj znajomy wysiadał z mojego auta i zamachnął się drzwiami i delikatnie uderzył w barierkę metalową. Na krawędzi drzwi od pasażera został delikatnie zdarty lakier, takie małe zadrapanie, draśnięcie. Co z tym można zrobić? Uderzać do ASO? Czy próbować u lakiernika/blacharza? To małe jest ale obawiam się, że podczas deszczu czy po myjni może rdzewieć. Auto ma 3 miesiące dopiero.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Draśnięcie na krawędzi drzwi

Post autor: Spinner »

Przez 1,5 roku eksploatacji, podczas szybkiej jazdy autostradowej, zdążyłem już oberwać kilka razy kamykiem. Ponieważ traktuję autko czysto instrumentalnie więc, mimo nałożonej ceramiki, kupiłem zestaw zaprawkowy (baza + klar) i sam chałturzę. Rezultaty takie sobie, ale dla mnie, jako osoby nieprzywiązującej zbyt wielkiej wagi do wyglądu auta, wystarczające. Zaprawkę można kupić w ASO lub na allegro "ORYGINALNY LAKIER ZAPRAWKOWY VW T-ROC". Usługę wykonania zaprawek oferuje np. detailer w VW Centrum Wrocław. Dla orientacji, możesz na ich stronie, sprawdzić sobie ceny. Co do obawy o powstanie ogniska korozji, to masz rację. Zabezpieczenie przeciwkorozyjne volkswagenów jest raczej kiepskie i nie umywa się do np. francuzów.
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Draśnięcie na krawędzi drzwi

Post autor: Misha91 »

Spinner pisze: 08 maja 2022, 9:53 Przez 1,5 roku eksploatacji, podczas szybkiej jazdy autostradowej, zdążyłem już oberwać kilka razy kamykiem. Ponieważ traktuję autko czysto instrumentalnie więc, mimo nałożonej ceramiki, kupiłem zestaw zaprawkowy (baza + klar) i sam chałturzę. Rezultaty takie sobie, ale dla mnie, jako osoby nieprzywiązującej zbyt wielkiej wagi do wyglądu auta, wystarczające. Zaprawkę można kupić w ASO lub na allegro "ORYGINALNY LAKIER ZAPRAWKOWY VW T-ROC". Usługę wykonania zaprawek oferuje np. detailer w VW Centrum Wrocław. Dla orientacji, możesz na ich stronie, sprawdzić sobie ceny. Co do obawy o powstanie ogniska korozji, to masz rację. Zabezpieczenie przeciwkorozyjne volkswagenów jest raczej kiepskie i nie umywa się do np. francuzów.
Co do technicznych robótek nie jestem zbyt dobry więc trochę boję się sam tykać. Wiem że prędzej czy później takie uszczerbki pojawią się ale wkurzyło mnie to że w tak nowym aucie już się takie coś pojawiło. Kolor auto to indygo więc nie jest to kolor łatwy żeby na przykład mógł lakiernik sobie dobrać. Jutro chyba podjadę do lakiernika żeby rzucił okiem mimo to bo ASO na pewno zawoła miliony za to
Ostatnio zmieniony 08 maja 2022, 12:49 przez Misha91, łącznie zmieniany 1 raz.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Draśnięcie na krawędzi drzwi

Post autor: Spinner »

Misha91, podajesz w sklepiku ASO albo sprzedawcy na allegro VIN i dostajesz swój oryginalny kolor i oryginalną zaprawkę VW. W moim przypadku kolor był idealny tylko ze względu na ceramikę, patrząc pod światło trochę widać "strupa". Uważam, że w przypadku twojego draśnięcia i jego umiejscowienia, zaprawka spełni swoje zadanie i twoje oczekiwania.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Draśnięcie na krawędzi drzwi

Post autor: Wachacz »

Mając 3 miesięczne auto czyli nowe to oczywiście masz AC więc w czym problem ? chyba że jest to "drobnica" I szkoda ruszać AC tak jak koledzy piszą w ASO wszystko dobierzesz pod kolor lakieru pewnie cena w ASO za zrobienie "kuchy" z kosmosu więc znaleźć dobrego lakiernika w okolicy i tyle. pozdrawiam
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Draśnięcie na krawędzi drzwi

Post autor: paulr »

W poprzednim aucie też mi się coś takiego stało. Poszedłem do aso i sprzedali taki zestaw jak by 2 lakiery do paznokci. Kolor i bezbarwny. Kosztowało grosze. Z tym że u mnie miało to być robione z oc i sami w aso zaproponowali bo oni stwierdzili ze musieli by malować całe drzwi i cieniować elementy obok i przez odprysk na rancie wielkości pół centymetra szkoda nowych drzwi malować. Autem jeździłem 3 lata i nic się z tym nie działo. ;-)
ODPOWIEDZ