Piszczące klocki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Piszczące klocki

Post autor: Misha91 »

Cześć,
Odebrałem mojego "klocka" w styczniu. Przejechane mam ponad 3 tys. Km. Od jakiegoś czasu skrzypią mi klocki z przodu. Początkowo myślałem, że musi się tam coś dotrzeć, ale ostatnio mnie to bardziej zastanawia i wkurza. To chyba nie jest normalne żeby w nowym aucie po 3 tysiącach km klocki dawały o sobie znać? Zwrócić się z tym do ASO? W razie co uznają to jako reklamację jakaś? Czy jak to jest rozpatrywane?
Macie coś takiego u siebie lub mieliście?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Piszczące klocki

Post autor: morfeusz747 »

Rozpędzić sie i mocno zahamować. Dostał się syf i piszczą.
Jeśli tył piszczy przy cofaniu to ASO i wymieniają klocki na gwarancji.
NowyX
Posty: 55
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Piszczące klocki

Post autor: NowyX »

Misha91! Kilka dni temu też tak miałem. Finał był taki , że jakieś drobne farfocle (chyba gałązki) wpadły mi pod podwozie i klocki.Fakt, odgłosy na trasie wkurzały na maksa. Kilka hamowań, rzut oka pod autko i przestało. Ot tamtej pory wszystko o.k. I tego Tobie też życzę.
Pozdrawiam!
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piszczące klocki

Post autor: Misha91 »

Dzięki Panowie trochę mnie uspokoiliscie. Ale powiedzcie mi jedna rzecz. Rozpędzić się to znaczy do jakiej prędkości mniej więcej? Mieszkam w mieście i tak jadąc na przykład obwodnica i nagle zahamować to raz że niebezpiecznie a dwa że chyba muszę ochraniacze na żeby kupić :P jak to u Was mniej więcej było z tą prędkością?
holek1994
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2021, 0:48

Re: Piszczące klocki

Post autor: holek1994 »

jest akcja serwisowa w temacie piszczących klocków, materiał z którego są wykonane jest fabrycznie za twardy. jedź do serwisu
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: Piszczące klocki

Post autor: Domell1 »

Akcja serwisowa dotyczy tylko tylnich klocków (i to w zasadzie tylko przy używaniu autohold aka elektryczny ręczny), przednich nie wymieniają.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Piszczące klocki

Post autor: ghostr »

U mnie ten sam problem, przebieg podobny.

Co ciekawe, po myciu na myjni klocki nie piszczą, po jeździe na trasie też przez chwilę spokój, po przejażdżce po mieście znowu powraca piszczenie.
Moim zdaniem albo te klocki jeszcze się docierają jakimś cudem, albo są wykonane ze słabej jakości tworzywa i dlatego tak piszczą, zaglądałem i na oko wszystko się trzyma dobrze, więc nie jest to raczej kwestia montażu.

Ja na razie stosuję taktykę "jeździć obserwowac", a jak będą za 1k km nadal piszczeć to podjadę do serwisu.
ODPOWIEDZ