Opony z salonu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Opony z salonu

Post autor: Mun »

Nie wiem jak wygląda odbiór nowych aut osobowych z salonów fabrycznych ale mój salon vw oferuje wyjazd z salonu tylko i wyłącznie na letnich oponach, nawet jeśli odbiór jest w porze zimowej 😞. Dla mnie to absurdalne. Dlaczego klient nie ma prawa wyboru ( nie oczekuję wyboru z pośród producentów opon chociaż za dopłatą powinna być taka możliwość)
Mój sprzedawca radzi by zmienić sobie po zakupie- głupie to bardzo. A jeśli przyszły użytkownik chce jeździć na wielosezonowych ? Niestety nie ma takiej możliwości!!!. Czy koleżanki i koledzy mają jakieś doświadczenia w salonach innych marek samochodów?
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Opony z salonu

Post autor: Ufek »

Mun pisze: 28 cze 2022, 20:54 " Czy koleżanki i koledzy mają jakieś doświadczenia w salonach innych marek samochodów?"
Mają. To co piszesz to jakiś absurd! Malo, że trzy auta brałem z salonu to jeszcze kiedyś sam byłem handlowcem w salonie innej marki. Absurd, dno i żenada z taką filozofią sprzedaży. To niech Ci wydadzą na letnich i zaraz po uścisku dłoni zabiorą auto na serwis i zmienią jak już tacy dziwni. W glowie mi się nie mieści. A listwy akcesoryjne na progi przykleją? A matę do bagażnika włożą!? Ja pierdziu ....
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Opony z salonu

Post autor: Mun »

Ufek trochę uściślijmy. Czy moje myślenie jest absurdem czy działania sprzedawcy ? Czytam, że w grudniu 2021 odebrałeś swoją maszynę, a jak to było w Twoim przypadku z oponami skoro to grudzień ?
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
marcin255
Posty: 496
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opony z salonu

Post autor: marcin255 »

Odbierałem w listopadzie, 2 dni wcześniej zawiozłem zimówki coby mi zmienili ,a letnie dali do bagażnika i...po sprawie , Kia też odbierana w styczniu i ta sama procedura.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Tomekk73
Posty: 41
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:32

Re: Opony z salonu

Post autor: Tomekk73 »

marcin255 pisze: 05 lip 2022, 13:46 Odbierałem w listopadzie, 2 dni wcześniej zawiozłem zimówki coby mi zmienili ,a letnie dali do bagażnika i...po sprawie , Kia też odbierana w styczniu i ta sama procedura.
U mnie, przy każdym zimowym odbiorze auta identyczna procedura (kupuję sam zimówki, dostarczam wcześniej do salonu i odbieram auto na zimówkach, a letnie w bagażniku), nie rozumiem kompletnie aby salon decydował jakie opony założyć, a co w okresach przejściowych, a pomyśl z 3 rodzajmi opon do wyboru, to jakiś bezsens.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Opony z salonu

Post autor: baxior »

Salon nie ma nic do tego, opony przecież są zakładane w fabryce. Żaden salon, żadnej marki nie zakłada opon w zależności od pory roku. Jedyna procedura to tak jak koledzy napisali, kupujesz sobie, zawozisz do salonu i wyjeżdżasz na czym chcesz.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Opony z salonu

Post autor: Ufek »

Mun pisze: 02 lip 2022, 6:26 Ufek trochę uściślijmy. Czy moje myślenie jest absurdem czy działania sprzedawcy ? Czytam, że w grudniu 2021 odebrałeś swoją maszynę, a jak to było w Twoim przypadku z oponami skoro to grudzień ?
Kilka dni przed odbiorem auta zawiozłem kompletne koła (sam kupiłem felgi i opony a złożył to do kupy miejscowy dla mnie gumiarz). Odebrałem samochód na moich kołach, letnie te oryginalne ładnie zawinięte w worki z pojeździe.

Tak też robiliśmy jak sprzedawałem auta - normalna sprawa.

Absurdem jest działanie sprzedawcy!
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Opony z salonu

Post autor: Spinner »

Ludzie, nie odlatujcie. Trochę powagi. Standardem są opony zwane "letnimi", które służą także, od niepamiętnych czasów kiedy to nie było jeszcze "zimówek", do jazdy w zimie. Opony zimowe to extras, który w zależności od wyznawanej filozofii, można sobie zafundować albo nie i nie są one obowiązkowe. Nawet w regionach krajów, gdzie w określonych warunkach, są one wymagane, fabryki zapewne nie dostarczają aut na zimówkach. Wymagać od dealera żeby organizował warsztat oponiarski, który będzie przezbrajał samochody na opony zimowe (w zależności od kalendarza?, warunków atmosferycznych w dniu odbioru? wg zapowiedzi IMGW?) a potem magazynował, zazwyczaj nie najlepsze, trudno zbywalne opony fabryczne, to już jakaś aberracja.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Opony z salonu

Post autor: paulr »

nie pamiętam gdzie ale jakaś marka miała możliwość wyboru w konfiguratorze opony letnie/zimowe/wielosezonowe. Ja raz auto odbierałem zimą i po prostu dopłaciłem do zimowych w salonie i jak odbierałem miał już je założone a letnie w bagażniku...
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Opony z salonu

Post autor: Spinner »

paulr pisze: 08 lip 2022, 10:21 nie pamiętam gdzie ale jakaś marka miała możliwość wyboru w konfiguratorze opony letnie/zimowe/wielosezonowe. Ja raz auto odbierałem zimą i po prostu dopłaciłem do zimowych w salonie i jak odbierałem miał już je założone a letnie w bagażniku...
Oczywiście, że jest taka opcja. Ja zazwyczaj kupując samochód w salonie dokupuję dla świętego spokoju, chociaż przepłacam, felgi i opony zimowe. Natomiast nie ma możliwości wybrania sobie letnie czy zimowe albo np. Michelin zamiast Dunlop. Bierzesz fabryczne i dokupujesz sobie jakie jeszcze chcesz. Nawet 5 kompletów. No, chyba, że zimówki dostajesz jako bonus.
ODPOWIEDZ