Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza Dgital Cockpit Basic na Pro ?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza Dgital Cockpit Basic na Pro ?

Post autor: tomek1 »

Witam,

Odebrałem swojego T-Roc w wersji LIte i wszystko ok, poza jednym. Chodzi o wyświetlacz Dgital Cockpit. W salonie nie widziałem tego wynalazku, w konfiguratorze wydawało się że będzie co do zasady podobny do Pro tylko mniej funkcjonalny bo napisali ""Dzięki niemu zobaczysz nie tylko
podstawowy zestaw zegarów.." i czuje się wprowadzony w błąd ale nie o tym tutaj. Chodzi o to że irytuje mnie jego wygląd.

Pytanie do osób biegłych w temacie. Czy od strony technicznej zamiana wyświetlacza z Basic na Pro wymaga przerobienia połowy elektryki samochodu czy po prostu na wyjęciu jednego, wstawieniu drugiego i zakodowaniu ? Będę jeszcze w tej sprawie w kontakcie z dealerem ale chcę najpierw waszej opinii aby mi ściemy nie wciskali.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza Dgital Cockpit Basic na Pro ?

Post autor: Pado »

Da sie na pewno, skoro na niemieckim forum zmieniali analogowe na cyfrowy... Kwestia kasy, czasu, zaparcia i studiowania schematów i kodowania
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Re: Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza Dgital Cockpit Basic na Pro ?

Post autor: tomek1 »

Póki co "Otrzymałem informację z działu serwisu, że nie ma takiej możliwości.". Czyli standard. Ciekawe gdzie można by napisać w tej sprawie, bo ta odpowiedź to w stylu "mam Cię w du**e, spadaj"
mskrapi1980
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2021, 21:16

Re: Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza Dgital Cockpit Basic na Pro ?

Post autor: mskrapi1980 »

tomek1 pisze: 18 lip 2022, 20:35 Póki co "Otrzymałem informację z działu serwisu, że nie ma takiej możliwości.". Czyli standard. Ciekawe gdzie można by napisać w tej sprawie, bo ta odpowiedź to w stylu "mam Cię w du**e, spadaj"
https://www.gorzow-nawigacje.pl/
https://shop.vagsystems.com/
Niestety nie wiem jak z gwarancją po takim zabiegu.
1.5 DSG + pakiety
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Re: Czy jest możliwa zmiana wyświetlacza Dgital Cockpit Basic na Pro ?

Post autor: tomek1 »

Dzięki za linki, kontaktowałem się i nie ma żadnego problemu z wymianą. Koszt to ok 4tys. zł. Oczywiście kwestia gwarancji to osobna sprawa. Pozostaje chyba napisać jakieś oficjalne pismo do salonu z tytułu rękojmi bo jednak czuje się wprowadzony w błąd podczas zamawiania. Pewnie guzik to da ale ale sobie zasłużyli za to olewanie i ściemnianie po zakupie.
ODPOWIEDZ