Problem z Yanosikiem

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: VDR »

Ufek pisze: 20 lip 2022, 0:40
Eniac pisze: 12 lip 2022, 14:36 Witam,
mam dziwny z problem z rondami w yanosiku. Na panelu radia pokazuje najbliższe rondo prawidłowo, natomiast na wyświetlaczu między zegarami jakby odbicie lustrzane. Skrzyżowania pokazuje ok.
Google maps i firmowa nawigacja działają jak trzeba.
Wersja Yanosika 3.5.9.9 - 24.06.2022

Obrazek

ma ktoś podobne doświadczenia? :)
Mam tak samo, pisałem nawet do Yanosików to byli zdziwieni. Kolejne aktualizacje i wciąż tak samo.
Ronda pokazuje poprawnie o ile jedziesz na wprost albo zawracasz, jakikolwiek manewr skrętu w lewo czy prawo - lustrzane odbicie.
U mnie dodatkowo (chociaż to chyba wina telefonu) czasami przestaje dzialać odswiezanie GPS, tak jakby apka umierała - mapa jest wyswietlona, ale pozycja samochodu zostaje gdzies dalej. Wystarczy ze kliknę na telefonie w ikonke Yanosika i momentalnie wraca do nawigowania.
Google Maps za to perfekcyjnie - bez najmniejszego problemu.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: VDR »

A jednak przy jezdzie na wprost też nie pokazuje do końca poprawnie. Pokazuje by jechać lewą stroną ronda (wcześniej mi to umknęło) To wygląda tak jakby działał w systemie lewostronnym. Gdzieś w aucie mignęła mi opcja w której określa się po której stronie jest kierownica. Domyślną opcją jest auto (gdzie nasz samochód ma decydować). Nie mogę jej znaleźć, ale ciekawy jestem czy wybranie na stałe układu kierownicy po lewej stronie nie rozwiąże problemu). Ewentualnie jeśli nie pomoże to czy ustawienie kierownicy po prawej nie spowoduje poprawnych wskazań Yanosika ;)
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: Ufek »

VDR pisze: 22 maja 2023, 12:44 Gdzieś w aucie mignęła mi opcja w której określa się po której stronie jest kierownica. Domyślną opcją jest auto (gdzie nasz samochód ma decydować). Nie mogę jej znaleźć, ....
To jest w ustawieniach AA w telefonie.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: VDR »

Ufek pisze: 25 maja 2023, 21:45
VDR pisze: 22 maja 2023, 12:44 Gdzieś w aucie mignęła mi opcja w której określa się po której stronie jest kierownica. Domyślną opcją jest auto (gdzie nasz samochód ma decydować). Nie mogę jej znaleźć, ....
To jest w ustawieniach AA w telefonie.
Tak, znalazłem już wcześniej. Ale niestety przestawienie tej opcji nic nie zmienia w kontekście Yanosika. Zarówno beta jak i stabilna wersja pokazuje poruszanie się po rondach tak jakbyśmy byli uczestnikami ruchu lewostronnego. Podejrzewam, ze to jednak zabugowany Yanosik bo ostatnio przez rondo miałem jechać prosto a na zielonym info w samym Yanosiku komunikat skrętu w lewo.
okomaroko
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2023, 11:01

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: okomaroko »

Czy kontaktowaliście sie w tej sprawie z Yanosikiem?
:arrow: T-ROC LIFT STYLE 1.5 DSG
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: VDR »

okomaroko pisze: 29 maja 2023, 10:28 Czy kontaktowaliście sie w tej sprawie z Yanosikiem?
Ja na razie zbieram materiał "dowodowy" - bo mam wrażenie, ze kiedy mam zaznaczoną opcję w telefonie, by zezwalać na dostęp do lokalizacji tylko wtedy kiedy używam apki, to yanosik bardzo czesto gubi GPS i zawiesza się. Jak zaznaczyłem by miał zawsze dostęp do lokalizacji (tak wiem z czym to się wiąże) to problem przestał istnieć. I jeszcze parę niedociągnięć, które w działaniu Yanosika na AA mi się nie podobają.

P.s Gdzies przeczytałem, że Yanosik potrafi działać na AA w formie pływającej ikony - i pływających powiadomień, czy ktoś spotkał się z czymś takim ?
Głównie chodzi mi o używanie Google Maps bo jednak navi działa znacznie lepiej i miec yanosika w postaci powiadomień o "zagrożeniach". Da się to w ogóle na AA zrobić.
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: Galux20 »

Rezygnuję z korzystania yanosika w androidzie.
Zwłoka to u mnie 10 km.
Miałem spotkanie rano z drogówką.
Android auto to jedyny duży minus auta.
1.5 DSG 6,0 spalanie
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: Ufek »

okomaroko pisze: 29 maja 2023, 10:28 Czy kontaktowaliście sie w tej sprawie z Yanosikiem?
Pisalem do nich na maila. Odpowiedzieli, że starają się, że pracują ... i takie tam bzdety.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: Ufek »

Galux20 pisze: 29 maja 2023, 20:33 Rezygnuję z korzystania yanosika w androidzie.
Zwłoka to u mnie 10 km.
Miałem spotkanie rano z drogówką.
Android auto to jedyny duży minus auta.
Jakieś 4 miesiące temu kupiłem uchwyt na kratkę i jeżdżę z Yanosikiem poza AA. Szarpał, zawieszał się ... Porażka
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Problem z Yanosikiem

Post autor: VDR »

U mnie perfecto od momentu kiedy w telefonie zaznaczyłem by miał cały czas dostęp do lokalizacji. GPS w Yanosiku już się nie gubi. Jeżdżę codziennie z yanosikiem jako domyślną apką i nadąża bez problemu. Czasami wrzucam by mnie gdzieś poprowadził i jedynie do sposobu nawigacji bym się trochę przyczepił bo nie zawsze potrafi szybko znaleźć alternatywę, jeśli miniemy zjazd czy się pomylimy etc i najprostszą opcją wtedy jest .....zawrócenie i powrót na stary ślad, mimo ze np. 600 metrów dalej, można skręcić w prawo i pojechać inną, nie koniecznie dużo dłuższą trasą. Ale powiadomienia działają ok - wypad poranny po bułki do sklepu, a na powrocie 5 minut później powiadomienie, że drogówka mi się pod domem ustawiła :D 1,5km trasa z ograniczeniem do 40km/h i faktycznie stali tam gdzie raz na rok potrafią się ustawić ;)

Co do samego Yanosika - trzeba zawsze pamiętać - że system działa pod warunkiem, że inny kierowca wyśle powiadomienie o "zdarzeniu". Na jakiś powiatówkach czy gminnych drogach nie koniecznie musi być dużo kierowców z uruchomionym yanosikiem - dlatego najważniejszy jest organ umieszczony na innym organie zwanym karkiem ;)
ODPOWIEDZ