Asystent zmiany pasa ruchu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tuktus
Posty: 69
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Asystent zmiany pasa ruchu

Post autor: Tuktus »

Czy jesli posiadam na kierownicy w TROC-u po lifcie ikonkę na której jest samochód i kreski z każdej strony to jest możliwość włączenia asystenta wyprzedzania ( ostrzeżenie przed pojazdem w martwym polu) , auto posiada aktywnybtempomat i sygnalizuje najechanie na linie, no i posiada czujniki z przodu i z tylu
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Asystent zmiany pasa ruchu

Post autor: paulr »

sygnalizuje najechanie na linie czy jedzie sobie po prostu idealnie środkiem? ja mam co prawda kupione w 2018r ale może tylko jechać po pasie i utrzymywać dystans za autem, po włączeniu kierunku natomiast jeśli jechało wolniej tempomat to przyspiesza i dezaktywuje utrzymanie w pasie ruchu.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Asystent zmiany pasa ruchu

Post autor: ghostr »

Jeżeli chodzi Ci o system "blindspot" to musisz mieć na lusterku fizyczną ikonkę, pod którą znajduje się dioda (zapalająca się w sytuacji "zagrożenia").

Ikonka na kierownicy "samochód z paskami" jest przyciskiem dotyczącym ACC - aktywnego tempomatu. Posiadanie na wyposażeniu aktywnego tempomatu nie oznacza, że w twojej wersji pojazdu jest równiez system "blindspot".

Jeżeli widzisz na lusterkach zewnętrznych ikonkę pojazdu z bocznymi paskami, lecz ona nie świeci i nie reaguje na pojazdy - prawdopodobnie masz wyłączoną tę opcję, którą aktywuje się z pozycji menu lub z kierownicy w menu w zakładce systemów.
Tuktus
Posty: 69
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Asystent zmiany pasa ruchu

Post autor: Tuktus »

W lusterkach nie mam lampek, co trzeba by dołożyć żeby ten system zadziałał u mnie?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Asystent zmiany pasa ruchu

Post autor: Pado »

Tuktus pisze: 16 lip 2022, 16:20 W lusterkach nie mam lampek, co trzeba by dołożyć żeby ten system zadziałał u mnie?
Jeśli sie nie mylę to w polifcie blindspot (sygnalizacja) nie jest juz w szkle lusterka, a w obudowie...
Dołożyć blindspota sie da, ale kupa roboty (radary za tylnym zderzakiem plus instalacja, takze z lusterek)
ODPOWIEDZ