Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: Tuktus »

Szukam wskazówek demontażu podsufitki , lampek , obudowy lusterka , osłonek przeciwsłonecznych , rączek , plastikowych osłon wszystkich słupków . Chcę zamontować videorejestrator ne przód plus tył i przez lewy przedni słupek zamierzam puścić zasilanie a lewą stroną podsufitki przewód tylnej kamerki . Może macie jakieś filmiki , poradniki które pomogą ?
frycy
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:34

Re: Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: frycy »

tu kipisz gotową kamęre przód tył przystosowana do t roca. Żadnego druciarstwa, jakośc niezła https://pl.aliexpress.com/item/10050029 ... pt=glo2pol
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: Tuktus »

frycy pisze: 03 sie 2022, 17:14 tu kipisz gotową kamęre przód tył przystosowana do t roca. Żadnego druciarstwa, jakośc niezła https://pl.aliexpress.com/item/10050029 ... pt=glo2pol
To już wole „druciarstwo”
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: baxior »

Co prawda montowałem rejestrator tylko na przód, ale żadnych podsufitek ani osłon czy plastików nie demontowałem. Wszystko ładnie wchodzi bez demontowania. Przewód schowany.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Marcin1
Posty: 27
Rejestracja: 11 kwie 2022, 9:30

Re: Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: Marcin1 »

baxior mógłbyś zrobić zdjęcie?
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: baxior »

Marcin1 pisze: 04 sie 2022, 11:52 baxior mógłbyś zrobić zdjęcie?
Jutro jak nie zapomnę to zrobię tylko czego??? Jak wszystko schowane. Robota naprawdę jest banalna, zajęło mi to 5 min. Co prawda podłączone przez gniazdo zapalniczki na razie, jak będę miał czas to wepnę się do przewodów gniazda, żeby było wolne.
Przewód od kamerki idzie do góry do podsufitki, tam go wcisnąłem i poprowadziłem wzdłuż szyby pod podsufitką do lewego słupka. Odchlasz go i przewód tam też wchodzi. Dalej w dół i po obudową nad pedałami w prawo do konsoli/zasilania pośrodku. I cała robota. Z tylną kamerą można by podobnie zrobić lub w drugiej opcji puścić przewód dołem przy progach, pod kanapą i dalej do słupka i podsufitki.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
KosA
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2021, 18:41

Re: Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: KosA »

Jeśli chodzi o kabel do kamerki tylne Ja przeciągłem go w podsufitce bez jej ściągania. Jedynie co musiałem zdemontować to plastik klapy tylnej żeby dostać się do gumowego peszla przez który przechodzą przewody z klapy do karoserii.A kamerkę główną podłączyłem do bezpieczników pod kierownicą. Tam są bezpieczniki które odłączają się po przekręceniu kluczyka i też jest stały prąd do trybu parkingowego.
VW T-Roc Sport 1.5 l TSI
Produkcja 12.21r. rejestracja 01.22r.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Demontaż podsufitki , montaż videorejestratora przód + tył

Post autor: Wachacz »

Wpisz temat na YouTube widziałem wiele takich filmików,albo poradź się fachowca od alarmów elektryka samochodowego pewnie działa w twoim mieście sam nie kombinuj bo coś zniszczysz w nowym aucie,ja też myślę o czymś takim ale raczej oddam to w ręce fachowca mam u siebie 2 takich sprytnych "magików" od tych spraw.pozdrawiam
ODPOWIEDZ