Side Assist a Rear Traffic Alert

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: tomek1 »

Powiedzcie mi czy oba systemy nie pracują na tych samych czujnikach czasem ? Pytam bo samochodzie mam zainstalowany Side Assist, czy li inaczej mówiąc martwe pole natomiast w liście asystentów nie widzę Rear Traffic Alert, czyli informacji o ruchu poprzecznym podczas cofania. Może dałoby się to jakoś po prostu włączyć jeśli od strony technicznej one są takie same.
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: tomek1 »

Tak więc sam sobie odpowiem. Po długich poszukiwaniach okazało się po kolei jak drążyłem temat:
- że nie mam zainstalowanej funkcji informacji o ruchu poprzecznym podczas cofania i nie ma takiej możliwości aby ją dodać bo to wymagałoby sporych przeróbek.
- Kolejny salon po sprawdzeniu mojego nr vin stwierdził że wystarczy tę funkcję zakodować bo mam wszystkie podzespoły co trzeba i może mi to zrobić za 1000zł.
- Ostatecznie udało mi się stwierdzić podczas testów że taki system mam już zainstalowany i działa bezbłędnie bez jakiekolwiek dodatkowej ingerencji.

Tym samym teraz jestem pewien że mając kontrolę martwego pola ma się również informację o ruchu poprzecznym podczas cofania. Ech, chyba komentarz zbędny.
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: Tuktus »

tomek1 pisze: 08 sie 2022, 18:22 Tak więc sam sobie odpowiem. Po długich poszukiwaniach okazało się po kolei jak drążyłem temat:
- że nie mam zainstalowanej funkcji informacji o ruchu poprzecznym podczas cofania i nie ma takiej możliwości aby ją dodać bo to wymagałoby sporych przeróbek.
- Kolejny salon po sprawdzeniu mojego nr vin stwierdził że wystarczy tę funkcję zakodować bo mam wszystkie podzespoły co trzeba i może mi to zrobić za 1000zł.
- Ostatecznie udało mi się stwierdzić podczas testów że taki system mam już zainstalowany i działa bezbłędnie bez jakiekolwiek dodatkowej ingerencji.

Tym samym teraz jestem pewien że mając kontrolę martwego pola ma się również informację o ruchu poprzecznym podczas cofania. Ech, chyba komentarz zbędny.
Czyli ASO chciało 1tys zł za coś co już miałeś zainstalowane?
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: tomek1 »

No takie specjaliści że uważali że trzeba dokodować. Może jakbym ostatecznie się na to zdecydował to by odkryli że jednak to mam bez kodowania.
L8EK
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2022, 9:00

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: L8EK »

Twój samochód to polift?
Sam czekam na swojego i z tego co mi ASO przekazało one nie mają Rear Taffic Alert
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: tomek1 »

Tak polift.
L8EK
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2022, 9:00

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: L8EK »

Potwierdzam - odebrałem swojego i widzę, że tzw. asystenta wyjazdu z miejsca parkowania.

Co do wiedzy salonów to mój do dziś nie wie czy w moim egzemplarzu (rok modelowy 2023) powinna być osłona silnika czy nie :)
O nowej wersji silnika czyli evo2 (którą najprawdopodobniej mam) też nic nie wiedzą...
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: Rotrzyld »

Znalazłem artykuł dziennikarza z dalekiej Australii z 8 września br. w którym pisze, że VAG zdecydował ze względu na braki zaopatrzeniowe o wycofaniu w konfiguratorze T-Roc-ów rok modelowy 2023 - systemów: Side Assist, Rear Traffic Alert oraz Proactive Occupant Protection. W Polskim konfiguratorze jeszcze nadal one są, lecz braki materiałowe wpływają na terminowość produkcji gotowych aut i może się to zmienić...
https://www.carexpert.com.au/car-review ... roc-review
andy1951
Posty: 214
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: andy1951 »

To dlatego czekam 7 miesiecy za T roc-kiem ale mam nadzieje ze to końcowka.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Side Assist a Rear Traffic Alert

Post autor: Mun »

andy1951 pisze: 17 gru 2022, 21:54 To dlatego czekam 7 miesiecy za T roc-kiem ale mam nadzieje ze to końcowka.
Łącze się z Tobą w bólu i nadziei 😉. Tak, 7 miesięcy chorerka☹.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
ODPOWIEDZ