Silnik EVO vs EVO2

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: Tuktus »

Silnik czy będzie lepszy czy gorszy okaże się kiedy pierwsze auta w niego wyposażone przejada powyżej 100 tys km. Kazdy zapowiadany silnik był chwalony nawet awaryjny 2.0tdi i 1.4 tsi oraz 1.8tsi , tez miały być super. Co nie dziwi producent znając bolączki tych silników nie przyznawał się do porażki i konsumpcja oleju na poziomie 0,5litra na 1 tys km mieściła się w normie. Jak mówią „pożyjemy zobaczymy” 😉.
tomek1
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2022, 19:26

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: tomek1 »

Z tą konsumpcją oleju i normą 0.5litra na tysiąc km to trochę jest tak ustawione jak z gwarancją 12 lat na blachy które aby były uznane musi przerdzewieć od środka na zewnątrz a nie odwrotnie. Inaczej mówiąc nawet jak silnik będzie żarł ekologiczny olej i go spalał ku chwale urzędasów EU to i tak na serwisie powiedzą że wszystko jest ok i nie ma co naprawiać. Mój poprzedni samochód wziął mniej niż pół litra oleju na całe 150 kkm które nim zrobiłem, jestem ciekaw jak będzie w tych nowych proekologicznych konstrukcjach.
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: andy1951 »

Gutek
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2022, 12:57

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: Gutek »

W 29 tygodniu tego roku montowali już EVO2 - potwierdzam, bo mam. Co do oleju to póki co jest na full ponad 700km.
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: bazylosss »

tak zaczęli montować że auta z linii nie mogą zjechać produkcyjnej.....

ciekawe czy się u nich coś wysypało na bogato czy brakuje pierdół.... doradca VW mówił że do tej pory produkcja szła normalnie a teraz lipa
Gutek
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2022, 12:57

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: Gutek »

Dealer mi mówił, że mają przerwę "wakacyjną". Wysyłają wszystkich na urlopy i robią konserwacje maszyn, ewentualnie przestawiają produkcję jeśli potrzeba. Ale niestety nie wiem dokładnie kiedy to się odbywa.
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: bazylosss »

a to dziwne bo ja znalazłem maila od dilera z Warszawy który pisał o przerwie w produkcji 31-33 tydzień... więc już dawno powinni być po urlopach i zapierdzielać aż miło
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: andy1951 »

Dzisiaj byłem w salonie VW obejrzałem TROC-a Juz ma nowy silnik pewnie za trzy tygodnie odbiorę swojego T ROC-a już mam nr VIN jest wyprodukowany czeka na transpoer do Niemiec
marko_o
Posty: 19
Rejestracja: 18 lip 2022, 7:12

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: marko_o »

W salonie sie dowiedziałem, teraz zamawiane auta dopiero mają mieć evo2 (rocznik 2023) Pełno tu sprzecznych informacji. W najnowszym autoświecie opisują 1.5 TSI , wspominaja tez o evo2 i zaznaczaja tam, ze do zamkniecia numeru nie mieli jeszcze wszystkich informacji od producenta co do wyposazenia. Moglem cos przekrecic bo czytalem na szybko w Empiku. Jak to ma sie do wersji ze niektorzy juz ten silnik maja? :p Moze to bardziej myslenie zyczeniowe? :)
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Silnik EVO vs EVO2

Post autor: andy1951 »

T roc od sierpnia czyli model 2023 mają silniki EVO2 osobiście byłem w salonie i oglądałem T ROC-a z tym silnikiem .
Czekam za T ROC napewno z silnikiem EVO2.
ODPOWIEDZ