Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Wachacz »

Czy przeciętny kierowca zagłębia się w takie techniczne sprawy koło-opona-samochów ? Gdybym to komuś pokazał co napisałeś pewnie zrobiłby "wielkie oczy" ? Większość chce aby auto kompletnie ładnie wyglądało,czy samochód na małych kółeczkach "balonach" ładnie wygląda ? Myślę że odpowiedź może być tylko jedna.Oczywiście czas kończyć polemikę zostajesz przy swoim "4:1" i tak trzymać !.pozdrawiam z pięknych wakacji autkiemT- roc na pięknych 17.
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Spinner »

Wachacz pisze: 05 sie 2022, 9:12 Czy przeciętny kierowca zagłębia się w takie techniczne sprawy koło-opona-samochów ? Gdybym to komuś pokazał co napisałeś pewnie zrobiłby "wielkie oczy" ? Większość chce aby auto kompletnie ładnie wyglądało,czy samochód na małych kółeczkach "balonach" ładnie wygląda ? Myślę że odpowiedź może być tylko jedna.Oczywiście czas kończyć polemikę zostajesz przy swoim "4:1" i tak trzymać !.pozdrawiam z pięknych wakacji autkiemT- roc na pięknych 17.
Aha, czyli to ty raczej opierasz się na badaniach socjologicznych, a nie ja.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Marecki1976 »

Panowie a co sądzicie w tych czasach przy takich zimach o oponach wielosezonowych.
Napewno plus że jeden komplet felg, nie trzeba zmieniać opon ale czy warto ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: baxior »

Jakoś nie jestem przekonany do bieżnika w formie "jodełki" na lato...
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: bazylosss »

Marecki1976 pisze: 05 lis 2022, 10:46 Panowie a co sądzicie w tych czasach przy takich zimach o oponach wielosezonowych.
Napewno plus że jeden komplet felg, nie trzeba zmieniać opon ale czy warto ?

Napisze jako pracownik jednego z producentów opon 😉

Wszystko zależy gdzie będziesz jeździć, opony wielosezonowe dobre ale do miasta jak wszystko ładnie odśnieżone i nie ma trudnych warunków do każdy.. plus jak mówisz ze zakładasz i masz spokój z wymianami opon.

Zastanów się ile km rocznie będziesz robić autem, bo bieżnik tez się zużywa latem zdecydowanie szybciej niż zimą…
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Spinner »

Marecki1976 pisze: 05 lis 2022, 10:46 Panowie a co sądzicie w tych czasach przy takich zimach o oponach wielosezonowych.
Napewno plus że jeden komplet felg, nie trzeba zmieniać opon ale czy warto ?
Jak najbardziej wielosezonowe, nawet jak mieszkasz poza miastem i na terenach niekoniecznie nizinnych. Opony zimowe i ich magiczne własności to produkt marketingowy i to dalece przereklamowany. Przez te kilka dni z błotem pośniegowym, które być może, czekają nas tej "zimy" spokojnie przebrniesz nawet na letnich. Zmiana opon z letnich na zimowe i odwrotnie miała taką dobrą stronę, że dwa razy do roku wyważałeś koła, co nie jest bez znaczenia.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Marecki1976 »

Dziękuję Panowie.
Planuje nim robić ok15tys na rok , raczej koło komina jazda miasto i z 2 razy wyjazd może na wakacje Ok 200-300km autoatrady .
Lata bym się nie obawiał na wielosezonowych trudno będzie głośniej-wytrzymam, bardziej myślę o zimie czy nie będę jeździł jak na sankach..
Kurcze samochodu jeszcze nie ma a iuz same dylematy mi się tworzą.
Opona wielosezonowa czy zimowa, 16 czy 17.
Wiem jedno że będzie troc na kołach alufelgi 16 lato.i to w grudniu.
Najtaniej by było kupić drugi komplet alufelgi zima bo jeśli kupię 17 zima to 16nowe miałbym na sprzedanie. Choć kupować dwa komplety alufelgi i opon trochę mnie kosztowo zabije, dlatego wymyśliłem jakby kupić 17 wielosezonowe a koła letnie 16 sprzedać
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Ziomekatomek »

Jak robisz 15 tyś. km rocznie to się nie zastanawiaj tylko zmieniaj sezonowo. Całoroczne to świetne rozwiązanie dla drugiego samochodu którym jeździ się mało i w mieście, chociaż np w Nowym Sączu warunki w zimie są takie, że lepiej jeździć cały rok na zimówkach niż całorocznych, jeśli ktoś jest cebulakiem i nie chce wymieniać na letnie.

I pod żadnym pozorem nie słuchaj opowieści, że zimy są teraz ciepłe i dasz radę nawet na letnich. Tak długo jak w Polsce w zimie temperatura w ciągu doby będzie przechodzić przez zero stopni tak długo bieżnik zimowy będzie konieczny do bezpiecznej jazdy.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Marecki1976 »

Więc szukam zimówki, dziękuję i pozdrowionka.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Marecki1976 »

A może miałby ktoś na sprzedaż 4x chestery 16" ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ