Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Wachacz »

Proszę mi wierzyć zanim zdecydowałem się na takie same koła zimowe 17 w moim T rocu miałem okazję widzieć u sąsiada koła zimowe 16 wygląd niefajny kółeczka malutkie auto wygląda jak taka "popierdułka"jak stoimy obok siebie wygląd na alusach 17 aż oko cieszy mnie też,oczywiście cenowo trochę więcej ale co to jest do ceny samochodu raz na kilka lat ?,ja polecam 17 to oczywiście moja opinia.pozdrawiam
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: ghostr »

Czy ktoś z was mógłby przedstawić czy są jakieś minusy tego, że stalowa felga + kołpak jest zabudowana i zimą powoduje to jakieś negatywne konsekwencja dla hamulców/czegoś innego?

Wybrałem, że zamontuję koła 16", teraz zastanawiam się czy felga aluminiowa czy stalowa + kołpak?
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Wachacz »

Jeżeli chcesz nowe stalowe 16 + pewnie oryginalne kołpaki VW to za te spore pieniądze znajdziesz na allegro w super stanie alusy 16 dużo taniej ! więc warto 16 alufelgi.Ja za moje alusy 17 w idealnym stanie zapłaciłem ok.900 zł ?.warto szukać można super trafić tego na aukcjach jest "mnogo" powodzenia.pozdrawiam.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Wachacz »

Jeszcze jedno może najważniejsze jak auto wygląda na 16 a jak na 17 ? Już o tym pisałem sąsiad ma zimówki alusy 16 żle to wygląda wizualnie auto nie ma wyglądu "malutkie kółeczka".Jeżeli masz okazję to porównaj i sam podejmiesz właściwą decyzję 16 czy 17 ???.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: ghostr »

Czy ma ktoś może zdjęcie na kołach 16" najlepiej przy oponie 205, żeby zobaczyć jak układa się "balon"?

Wszystkie zdjęcia w internecie są w miarę "pozowane" i ciężko porównać 1:1
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Spinner »

ghostr pisze: 03 sie 2022, 8:34 Czy ma ktoś może zdjęcie na kołach 16" najlepiej przy oponie 205, żeby zobaczyć jak układa się "balon"?

Wszystkie zdjęcia w internecie są w miarę "pozowane" i ciężko porównać 1:1
A co tu oglądać? Po prostu zdecyduj się czy chodzi ci o względy praktyczne, czy o wygląd, który też jest rzeczą względną. Jeżeli chodzi o pragmatyzm to felga mała wygrywa z dużą w stosunku 4:1.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Wachacz »

A co to za badania socjologiczne 4:1 ? Wygrywa raczej cenowo z tym się zgadzam pewnie nie tylko ja ? Wygląd tutaj "niebo a ziemia" jeszcze nie słyszałem aby ktoś powiedział że samochód lepiej wygląda na "mniejszych kołach" ? ale to moje zdanie może błądzę ???.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Ziomekatomek »

Wachacz pisze: 03 sie 2022, 22:22 A co to za badania socjologiczne 4:1 ? Wygrywa raczej cenowo z tym się zgadzam pewnie nie tylko ja ? Wygląd tutaj "niebo a ziemia" jeszcze nie słyszałem aby ktoś powiedział że samochód lepiej wygląda na "mniejszych kołach" ? ale to moje zdanie może błądzę ???.
Jest mnóstwo ludzi którzy nie widzą różnicy, albo jest im to zupełnie obojętne, bo samochód to dla nich narzędzie, a nie dzieło sztuki.

I nie chodzi tu tylko o cenę. Duży balon lepiej tłumi, a szansa na uszkodzenie felgi jest znacznie mniejsza.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: ghostr »

Racja, wygląd to już indywidualna kwestia, jeżeli wygląd aż tak bardzo jest różny, to znaczy, że i komfort powinien w takim samym stopniu iść do góry.

Dla mnie komfort jest ważniejszy niż wygląd. U mnie wybór padł na 16".

zamykam temat, chyba, że oczywiście ktoś chciałby poruszyć coś innego.

Pozdrawiam serdecznie
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Koła Zimowe - spieszmy się kochać lato

Post autor: Spinner »

ghostr pisze: 04 sie 2022, 9:25 Racja, wygląd to już indywidualna kwestia, jeżeli wygląd aż tak bardzo jest różny, to znaczy, że i komfort powinien w takim samym stopniu iść do góry.

Dla mnie komfort jest ważniejszy niż wygląd. U mnie wybór padł na 16".

zamykam temat, chyba, że oczywiście ktoś chciałby poruszyć coś innego.

Pozdrawiam serdecznie
Słuszna decyzja. Oto 4 podstawowe zalety mniejszej felgi: 1. mniejsza masa nieresorowana = większy komfort, 2. więcej gumy i luftu pod "kilem" = większy komfort, 3. tańsza felga i opona, 4. mniejsza podatność na uszkodzenie. Wyższość dużej felgi to to, że w szybkich, ekstremalnych zakrętach kapeć trudniej spada z felgi (niższy profil opony) ale to chyba ważne tylko dla rajdowców. Dlatego 4:1. Jak nie wierzysz to spytaj swoich piast, łożysk i końców drążków, jakie felgi wolą?
PS. Ja wyhaczyłem drugi komplet 16-stek takich samych jak miałem fabryczne, za pół darmo bo ludziska lubują się w kołach od wozu drabiniastego i gardzą 16-stkami. W efekcie mam zimówki i letnie na takich samych felgach. A więc, w razie czego mam czym podmienić a ponadto wożę sobie pełnowymiarowy zapas na fabrycznej feldze (jesienią 2020 można było jeszcze zamawiać styropian po pełnowymiarowy zapas).
ODPOWIEDZ