Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Kotkotkot
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2022, 10:42

Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Post autor: Kotkotkot »

Cześć forum
Auto ze stoku z zestawem naprawczym, który to zestaw chcę wywalić. Czy ktoś z Was kupował komplet koło, lewarek, klucz itp. wraz ze styropianem do przechowywania tych rzeczy albo z wypełnieniem koła? Nie wiem jaka opcja jest standardowo dla dojazdówki - może ktoś ma zdjęcia, linki, numery części.

Z góry dzięki
andy1951
Posty: 214
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Post autor: andy1951 »

Koło zapasowe VW t ROC (2022) +zestaw
Oferta na Allegro
Kotkotkot
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2022, 10:42

Re: Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Post autor: Kotkotkot »

Tak, wiem że są takie zestawy na Allegro, ale żaden nie ma styropianu albo wypełnienia koła do przechowywania pozostałych klamotów (lewarek, klucz itp). A ten styropian od dojazdówki ma inne 'dziury'
Artur 3004
Posty: 19
Rejestracja: 24 lip 2022, 9:40

Re: Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Post autor: Artur 3004 »

Witam,podłącze się pod temat.Poproszę kolegów o fotkę wnęki bagażnika z kołem dojazdowym oraz wkładem styropianowym.Wywalam zestaw naprawczy i mam wątpliwości co kupić.Z góry dziękuję.Pókico mam dojazdówkę 125/70/18 ,ET 25,5,muszę dokupić śrubę mocującą koło i styropian kompletny w lewarek,klucz itd.
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Post autor: Rotrzyld »

Do schowka na koło dojazdowe podszedłem zgoła inaczej. Postanowiłem nie szukać styropianu i wypełniających go elementów. Za radą kolegów z forum zakupiłem na allegro wykładzinę do wanny bagażnika montowaną w Golfie VIII (podobna jest również w „7”) o symbolu 5H6863544 (tu uwaga: ta wykładzina jest do bagażnika z wanną głęboką, gdy masz napęd na 4 koła to trzeba nabyć z wanną płytką np. 5G6863007H). Mając koło dojazdowe 18” 125/70 ET 25,5 dokupiłem do niego pokrowiec uszyty z „Cordury” przypinany do wykładziny na rzepy oraz podnośnik 1,5 t z teleskopowym kluczem do kół. Narzędzia te są również spakowane w pokrowcu z rzepami. Poniżej sprzedażowe linki: https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na- ... MTdmZmI%3D, https://allegro.pl/oferta/zestaw-podnos ... ZDUyYWQ%3D
Całość z wykładziną i przesyłkami wyszła mi 249 zł. Co zyskuję 1. Wyciszenie komory bagażnika i poprawę jego estetyki; 2. Solidny klucz do kół wykonany z pręta ze stali narzędziowej z długim rozsuwanym ramieniem (w standardowym wyposażeniu jest krótki klucz wykonany z metalowej rurki, który niestety zawiódł mnie już w Caddy przy pierwszej próbie odkręcenia szpilki koła), 3. Podnośnik z grzechotkowym mechanizmem podnoszenia (doradzam przy zamówieniu poprosić o gumową podstawę podnośnika); 4. Koło i narzędzia schowane w pokrowcu nie kurzą się i nie są w bezpośredniej ekspozycji po podniesieniu płyty podłogi. Ktoś powie esteta, ale dla mnie jest to ważne chociaż nie najważniejsze. Wszystkie te pokrowce z zawartością utrzymują na wykładzinie rzepy. Nic się nie przesuwa i nie słychać żadnych niepokojących stuków, a w „wannie” pozostało jeszcze sporo miejsca na dodatkowe wyposażenie typu linka holownicza, kable rozruchowe itp. Zachęcam do rozważenia takiej możliwości dla koła dojazdowego.
Artur 3004
Posty: 19
Rejestracja: 24 lip 2022, 9:40

Re: Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Post autor: Artur 3004 »

Dięki za podpowiedź Rotrzyld,czyli ta powinna być ok https://allegro.pl/oferta/tapicerka-bag ... 561251.Jak ona pasuje,trzeba coś docinać?Może fotka Twojej wnęki.
Pozdrawiam Artur
wanat
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2024, 18:13

Re: Zmiana zestawu naprawczego na dojazdówkę

Post autor: wanat »

Nie ma problemu ze wkładem styropianowym. Idziesz do salonu VW, sprzedasz części i kupujesz za 120zł.
ODPOWIEDZ