Montaz kamery przód

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
ellah
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2022, 13:38

Montaz kamery przód

Post autor: ellah »

Witam,

Odbieramy auto w tym tygodniu i zastanawiam sie czy ktos montowal w ASO kamera na przod, czy tez pozniej samemu montowal wlasna kamere?

Koszt rejestratora 1895zł + koszt montażu 735 zł

Pod linkiem specyfikacja:
https://vw-sklep.pl/rejestrator-jazdy-z ... dnia-szybe
kozunio12
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:09

Re: Montaz kamery przód

Post autor: kozunio12 »

Montowałem niedawno własną kamerę wraz z wpięciem się z bypass w bezpieczniku - nie demontowałem żadnych plastików, a jedynie wcisnąłem kabel zasilający w szczeliny. Kabel jest widoczny przy szybie w miejscu łączenia słupka A z szybą (w dolnej części szyby), jak i przy osłonie lusterka. Całość zajęła mi jakieś 2h, z czego najwięcej było walki z tapicerką, żeby nie urwać osłon skrzynki bezpieczników (pierwszy raz demontowałem i nie wiedziałem, gdzie są zaczepy). Plus stały można wziąć z dużych bezpieczników, a po zapłonie z małych. Masa wkręcona na okrągły konektor do śruby M8 widocznej po zdjęciu zaślepki od strony drzwi i na to dokręcona nakrętka
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Montaz kamery przód

Post autor: Tuktus »

Zamontowałem kamerki na przód i tył , komplet coś około 500zl firmy 70mai , wcześniej miałem droższe viofo tez podwójna i tez z GPS , do tego kupiłem adapter do zasilania za niecała 100 bo kamerka posiada tryb parkingowy i potrzebne zasilanie na stałe, montaż nie jest trudny. Nie wiem co to za rejestrator kosztujacy 1895zl za zestaw podstawowy ,i montaz 1,5h za 735zl, może poszukaj innych opcji.
ellah
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2022, 13:38

Re: Montaz kamery przód

Post autor: ellah »

Dzieki za odpowiedzi.

Wlasnie tez sie sklaniam na wlasny montaz, ale nie wiem gdzie sie dokladnie wpiac do pradu. W innym aucie mam do skrzynki pod bezpieczniki, moze ktos podpowie gdzie dokladnie sie wpial (wktore gniazdo) by miec zasilanie po wlaczonym zaplonie i gdzie jest ta skrzynka?
ODPOWIEDZ