Nawigacja

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Nawigacja

Post autor: Tuktus »

marekm pisze: 13 paź 2022, 15:18
bazylosss pisze: 13 paź 2022, 14:59 nie ma opcji CarPlay na wyświetlaczu tzn jakiegoś map google czy yanosika na wyświetlaczu tym gdzie jest prędkościomierz...

jedynie nawigacja fabryczna, mówię jak użytkownik Octavia 4...
na DC mozna wyswietlic jedynie "wektory" informujace o odleglosci i kierunku jazdy.. bez mapy
Jak to można włączyć? Raz mi się udało a później już nie. Co należy zrobić żeby w zegarach były wyświetlane strzałki?
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Nawigacja

Post autor: c3c »

Samochód mam zaledwie od kilku dni, dlatego nie miałem okazji tego dokładnie sprawdzić, ale jak miałem na wyświetlaczu między zegarami ustawioną mapę fabryczną i odpaliłem Apple CarPlay i włączyłem nawigację Apple, to na dole i u góry mapy fabrycznej wyświetliły się jakieś informacje o dystansie i godzinie przyjazdu do celu, więc coś tam da się wyświetlić oprócz mapy fabrycznej. Jutro postaram się obadać temat nieco dogłębniej. Może uda mi się włączyć wskazówki jazdy z kierunkami, bo czytałem w necie, że się ponoć da.
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Nawigacja

Post autor: c3c »

Nie wiem, jak jest w przypadku, kiedy auto nie ma fabrycznej nawigacji i zegary Digital Cockpit, ale w przypadku samochodu z nawigacją fabryczną i Digital Cockpit Pro strzałki ze wskazówkami z nawigacji Apple podłączonej przez Apple CarPlay pojawiają się w środku zegarów po uruchomieniu prowadzenia do celu w mapie Apple. Oczywiście widok na zegarach w Digital Cockpit Pro musi być ustawiony na informacje z nawigacji (domyślnie tej fabrycznej - nie wiem, czy w przypadku braku fabrycznej jest możliwe włączenie tego widoku).

BTW, czy u Was wprowadzanie adresu w fabrycznej nawigacji też jest takie ułomne? Kiedy przełączę wprowadzanie adresu na widok, w którym wpisuje się w osobne rubryki miasto, ulicę itd., to w ogóle nie znajduje mi ulicy, jeśli nie wpiszę przed jej nazwą słowa "ulica", a ponadto nawigacja nie potrafiła mi dziś znaleźć adresu wpisanego w ww. widoku, a kiedy wpisałem w tym drugim widoku po prostu miasto i nazwę ulicy z numerem, to znalazła bez problemu.

I jeszcze jedno. Strasznie mnie wkurza, że w układzie klawiatury litery "y" i "z" są zamienione miejscami. Można to jakoś przełączyć? :)
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Nawigacja

Post autor: baxior »

Ja żałuję, że w ogóle navi wziąłem, skorzystałem może ze 2 razy na przełomie 2 lat. Korzystam tylko z AA i Yanosika, czasem map Google.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Nawigacja

Post autor: c3c »

Ja tam na razie nie żałuję, bo dzięki temu są jeszcze informacje dotyczące znaków drogowych, większy ekran środkowy (akurat w przypadku navi, którą wybrałem), komendy głosowe (czasem działają normalnie), no i pani z fabrycznej navi ma milszy głos od pani z Apple Map ;)
ODPOWIEDZ