Przymiarki do nowego TRoc

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
grandwwa
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2022, 19:08

Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: grandwwa »

Witam serdecznie,

Zamierzam zakupić nowego TRoc, właśnie robię konfigurację wersji Style 1.5 z manualem. Z dodatków dobrałem:

- pakiet zimowy,
- kamerę cofania,
- przyciemnione boczne i tylną szybę

Chciałbym podpytać, co warto z waszego doświadczenia? Waham się min o "Pakiet IQ." Drive Travel Assist Medium?

Z tego co widzę dochodzi tak naprawdę wtedy System Side Assist - asystent zmiany pasa ruchu oraz System Travel Assist z asystentem utrzymania pasa ruchu Lane Assist. Pozostałe systemy opisane w tym pakiecie widzę w specyfikacji, ze już jest.
Tomekk73
Posty: 41
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:32

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: Tomekk73 »

Wszystko zależy co kto lubi i co komu potrzebne. Podgrzewanych foteli nie używam nigdy, a samochodu bez kamery cofania sobie nie wyobrażam. Jestem fanem Lane Assist (tylko na 2-pasmówkach) i asystent martwego pola.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: Spinner »

Zrób cenową przymiarkę do 2.0tsi dsg 4motion rezygnując z niektórych dodatków i bizantyjskiego przepychu. Gwarantuję, nie pożałujesz. Jak już kiedyś pisałem: lepsze autko co biednie wygląda a bogato jeździ, niż bogato wyglądające a biednie jeżdżące (a do tego sprawiające sporo niemiłych niespodzianek - przejrzyj forum).
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: NowyX »

Spinner! Masz rację. Potwierdzam. To co sugerujesz Autorowi tematu przerabiam od ponad roku właśnie w tej wersji. I póki co jestem bardzo zadowolony.
Natomiast z doświadczenia : podgrzewane fotele polecam.
Pozdrawiam!
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: rob »

Tak, układ napędowy 2,0 TSI DSG 4Motion ratuje ten samochód.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: Slavo_01 »

Proponuje przymierzyć się do foteli i wybrać dobre. Przed liftingiem mało który miał regulację lędźwi w pakietach konfigurowanych przez dilerów. Bez podparcia lędźwi fotele są słabe, nawet w wersjach 2.0 tsi 4motion przed liftigiem nie było to seryjne.
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: NowyX »

Slavo_01! Regulacja lędźwi w fotelach? Jasne! Potwierdzam. Jak najbardziej również polecam. W poprzednich autkach tego nie miałem i wydawało mi się , że to zbędne. Poczułem jednak dużą różnicę (zwłaszcza na dłuższych trasach) jak zacząłem z tego w t-rocku korzystać.
Pozdrawiam!
P.S. Jeszcze jedna mała uwaga (chyba o tym kiedyś już tu wspominałem) co do wersji 4motion. Trzeba się liczyć z mniejszym bagażnikiem. Jednak składane tylne siedzenia załatwiają tą niedogodność. Rozważam tylko jeszcze zakup bagażnika dachowego.
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: Domell1 »

Radzę się zastanowić i przyjrzeć plastikowi kokpitu który jest pieron połyskujący (koło dźwigni zmiany biegów) i gwarantuje że będzie się niemiłosiernie rysował (nie mówiąc o tym co się z nim stanie jak będziesz woził pasażerkę z torebką). Po liftingu nadal ten sam tandetny plastik występuje (niestety). Zwróć uwagę czy masz zapas koło czy tylko zestaw naprawczy (różne wersje wyposażenia różnie z tym bywało). Podgrzewane fotele fajna sprawa ale tylko w zimę i skorzystasz pare razy. Nadal nie ma zaślepki w zderzaku tylnim jeśli nie masz haku i woda się tam zbiera (masz tam obok zlokalizowany modem LTE zdaje się od SOS) :/
Skrzynie w 1.5TSI są niepewne (chodź potwierdzone jest że z sierpnia 2021 szura skrzynia a wrzesień 2021 już nie - zajrzyj na FB na grupę "1.5 TSI + manual grzechotanie, szorowanie, szlifowanie, stukanie, hałas" i poczytaj sobie).
1.5TSI podobnie jak 1.0 TSI "kanguruje", natomiast w 1.0 znów masz wadliwe sprzęgło (producent umywa ręce). Na pewno przedłuż gwarancje producenta którą można dokupić tylko przy zakupie nowego auta (nie mylić z przeglądami) na 2 dodatkowe lata tak by mięć gwarancje na 4 lata (a nie standardowe 2lata).
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: Spinner »

Slavo_01 pisze: 10 sie 2022, 8:44 Proponuje przymierzyć się do foteli i wybrać dobre. Przed liftingiem mało który miał regulację lędźwi w pakietach konfigurowanych przez dilerów. Bez podparcia lędźwi fotele są słabe, nawet w wersjach 2.0 tsi 4motion przed liftigiem nie było to seryjne.
Zmyłkowy był konfigurator. Jak ktoś nie wczytał się dokładnie to zamawiał fotel komfortowy i nawet przez myśl mu nie przechodziło, że fotel "komfortowy", w obecnych czasach, może nie mieć podpórki lędźwiowej. Dopiero wczytując się dokładnie można się było zdziwić, że ledźwia są wyposażeniem dodatkowym i trzeba je zamawiać w osobnej pozycji. Ja tak się zrobiłem w konia i po tygodniu domówiłem lędźwia ale musiałem anulować i ponowić zamówienie co kosztowało mnie dodatkowy miesiąc oczekiwania. Podpórka jest dosyć słaba (mało wypycha) ale warto.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przymiarki do nowego TRoc

Post autor: Spinner »

Domell1 pisze: 10 sie 2022, 12:10 Radzę się zastanowić i przyjrzeć plastikowi kokpitu który jest pieron połyskujący (koło dźwigni zmiany biegów) i gwarantuje że będzie się niemiłosiernie rysował (nie mówiąc o tym co się z nim stanie jak będziesz woził pasażerkę z torebką). Po liftingu nadal ten sam tandetny plastik występuje (niestety). Zwróć uwagę czy masz zapas koło czy tylko zestaw naprawczy (różne wersje wyposażenia różnie z tym bywało). Podgrzewane fotele fajna sprawa ale tylko w zimę i skorzystasz pare razy. Nadal nie ma zaślepki w zderzaku tylnim jeśli nie masz haku i woda się tam zbiera (masz tam obok zlokalizowany modem LTE zdaje się od SOS) :/
Skrzynie w 1.5TSI są niepewne (chodź potwierdzone jest że z sierpnia 2021 szura skrzynia a wrzesień 2021 już nie - zajrzyj na FB na grupę "1.5 TSI + manual grzechotanie, szorowanie, szlifowanie, stukanie, hałas" i poczytaj sobie).
1.5TSI podobnie jak 1.0 TSI "kanguruje", natomiast w 1.0 znów masz wadliwe sprzęgło (producent umywa ręce). Na pewno przedłuż gwarancje producenta którą można dokupić tylko przy zakupie nowego auta (nie mylić z przeglądami) na 2 dodatkowe lata tak by mięć gwarancje na 4 lata (a nie standardowe 2lata).
Aaa, bo zaślepkę w zderzaku to trzeba sobie zrobić!
Załączniki
zaślepka.jpg
zaślepka.jpg (34.23 KiB) Przejrzano 2657 razy
ODPOWIEDZ