T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: c3c »

alex2205 pisze: 27 wrz 2022, 18:57 Kilka osób wspomniało o tym większym ekranie Discover Pro 9,2", jednak troszkę do niego trzeba dopłacić. Co dostajemy ekstra wybierając tą opcję oprócz tego, że ekran jest większy? Czy system rozpoznawania znaków drogowych jest już w podstawie?
Rozpoznawania znaków nie ma w wyposażeniu standardowym niestety. Discover Pro, poza mapami oczywiście, dodaje obsługę komend głosowych, rozpoznawanie znaków i większy ekran z całym jego dobrodziejstwem. Discover Media dodaje mapy i rozpoznawanie znaków.

Co do map, to nie jestem pewien jak wygląda sprawa z aktualizacjami - czy są w pakiecie i na jak długo. Podobnie jeśli chodzi o "Przygotowanie do We Connect" i "Przygotowanie do We Connect Plus". Nie mam pojęcia co kryje się pod pojęciem "przygotowanie" i czym się różni WC od WC Plus. Może ktoś podpowie :)
Anjuna
Posty: 43
Rejestracja: 19 gru 2021, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: Anjuna »

Większy ekran to także twardy dysk i funkcja ekranu startowego, w której można sobie personalizować kafelki jak np. w Octavii IV, z dużą mapą i mniejszym radio oraz skrótem do telefonu obok. Poza tym, jak napisał c3c, dostajemy dobrodziejstwa większej rozdzielczości, minus to brak pokręteł, ale sterując z kierownicy nie jest to aż tak uciążliwe. Ja w dotychczasowym aucie przez 4 lata męczyłem głośność przy radiu może z 3-4 razy :)
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: Wachacz »

baxior pisze: 27 wrz 2022, 13:17
Wachacz pisze: 27 wrz 2022, 11:25 Jestem chyba nielicznym szczęściarzem na tym forum któremu w trybie expresowym udało się kupić T roca.Tak "trafiłem" że auto już jechało czy płynęło do Polski z fabryki VW Palmela Autoeuropa w Portugali wpłata zaliczki i za kilkanaście dni informacja auto do odbioru,niestety auto było już skonfigurowane 1,5 tsi Premium w manualu,bez elektrycznej klapy- szkoda,ale jest piękne białe takie chcieliśmy z żoną nalatane ponad 19 tys/km wszystko jak narazie super OK.pozdrawiam
Nie koniecznie, jak sam wspomniałeś, nie masz wszystkiego co byś chciał. Zawsze komuś się odwidzi, ktoś zrezygnuje z tego co zamówił itp. Jak zamawiałem w Gdańsk Plichta 27 stycznia zeszłego roku, to mogłem od ręki mieć auto. Trzy stały, bo klienci się rozmyślili, tyle, że żadne auto nie sprostało moim potrzebom, a to kolor nie ten, a to klapy elektrycznej nie było. Na początku maja jak odbierałem swojego to tych trzech już nie było, ale stały dwa kolejne, bo ktoś zrezygnował. Także jak komuś pasuje konfiguracja to zawsze szybko można mieć auto.
Muszę to napisać naszym podstawowym wymogiem był biały kolor samochodu i pojemność 1,5 tsi Premium w tamtym czasie w ofercie było kilka samochodów miały niektóre DSG i el.klapą bagażnika ale tylko 1 samochód biały a tylko taki nas interesował przez wiele lat mieliśmy tylko ciemne auta,ponadto biały kolor wedlug nas pięknie wygląda na T rocu i tak jest w realu i tak wygląda w skrócie kupno takiego samochodu.pozdrawiam
alex2205
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2022, 15:44

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: alex2205 »

Dzisiaj Pan z salonu dzwonił z informacją, że zamówienie zostało już zatwierdzone i produkcja auta planowana jest na 43 tydzień roku, więc chyba wątpliwości, które były muszą rozwiać się same i mam nadzieję, że koniec końców okaże się, że dobrze wybraliśmy i będziemy zadowoleni. Jeszcze raz dziękuję bardzo za wszystkie porady i podzielenie się swoim doświadczeniem :)
Anjuna
Posty: 43
Rejestracja: 19 gru 2021, 22:35
Lokalizacja: Katowice

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: Anjuna »

alex2205 pisze: 29 wrz 2022, 21:26 Dzisiaj Pan z salonu dzwonił z informacją, że zamówienie zostało już zatwierdzone i produkcja auta planowana jest na 43 tydzień roku, więc chyba wątpliwości, które były muszą rozwiać się same i mam nadzieję, że koniec końców okaże się, że dobrze wybraliśmy i będziemy zadowoleni. Jeszcze raz dziękuję bardzo za wszystkie porady i podzielenie się swoim doświadczeniem :)
Szybko! Z ciekawości, skąd jesteście? A nuż, może w przyszłym roku miną się dwie czarne strzały :D
alex2205
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2022, 15:44

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: alex2205 »

Anjuna pisze: 29 wrz 2022, 22:00 Szybko! Z ciekawości, skąd jesteście? A nuż, może w przyszłym roku miną się dwie czarne strzały :D
Obecnie Olsztyn ale u nas się to dynamicznie zmienia, więc duża szansa, że gdzieś się spotkamy na trasie. :D
alex2205
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2022, 15:44

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: alex2205 »

Po prawie miesiącu od złożenia zamówienia, naszły mnie wątpliwości co do tego koloru, pierwotnie zamówiliśmy czarny. Do całej sytuacji w dużej mierze przyczyniło się to, że sąsiad ma całego czarnego T-Roc'a z czarnymi felgami i co przechodzę koło tego samochodu to mocno widać brud, ostatnio zauważyłam, że po myciu go na myjni pozostają zacieki i następnego dnia samochód znowu wygląda na brudny. Rozmawialiśmy z właścicielami białego z czarnym dachem i u nich problem z utrzymaniem czystości jest faktycznie znacznie mniejszy, jakoś przy składaniu zamówienia wydawało nam się, że na czarnym brud będzie mniej widoczny niż na białym a w przypadku samochodów wychodzi, że jest odwrotnie. Dodatkowo ostatnio zobaczyłam reklamę w telewizji, normalnie nie oglądamy dlatego nie widziałam tej reklamy wcześniej. Tam jest co prawda chyba nie biały, a jak później uświadomił mnie mąż Ascot Grey, w każdym razie dobrze wygląda ten model w akurat tej wersji kolorystycznej.

Więc finalnie zmieniliśmy dzisiaj kolor na biały z czarnym dachem, co prawda wydłuży to czas oczekiwania na samochód ale to nie jest dla nas duży problem. Gdyby ktoś miał w przyszłości podobne wątpliwości to może chociaż trochę mu to pomoże. Czy wybór będzie dobry okaże się za jakiś czas jak go odbierzemy i będziemy regularnie użytkować. :)
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: c3c »

Do niedawna miałem równocześnie samochody w obu kolorach: czarnym i białym. Oba się brudzą, z tym, że biały wygląda na mocno zabrudzony po kilku tygodniach, a czarny już po kilku dniach ;) Z tym, że biały to był naprawdę biały, tj. Arctic White, czy tam inna Nevada White, więc na Ascot Gray brud będzie widoczny jeszcze mniej. Jeśli chodzi o T-Roc, to wybór padł tym razem na szary Indium metalik z dachem czarnym Deep perłowym.
alex2205
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2022, 15:44

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: alex2205 »

c3c pisze: 07 paź 2022, 21:37 Do niedawna miałem równocześnie samochody w obu kolorach: czarnym i białym. Oba się brudzą, z tym, że biały wygląda na mocno zabrudzony po kilku tygodniach, a czarny już po kilku dniach ;) Z tym, że biały to był naprawdę biały, tj. Arctic White, czy tam inna Nevada White, więc na Ascot Gray brud będzie widoczny jeszcze mniej. Jeśli chodzi o T-Roc, to wybór padł tym razem na szary Indium metalik z dachem czarnym Deep perłowym.
Właśnie ta kwestia, że wygląda na brudny już po kilku dniach mocno zachęciła mnie do zmiany koloru. Szczególnie, że mój mąż nie należy do mężczyzn, którzy latają ze ścierką i polerują lakier a znowu ja zwracam uwagę na czystość i wiem, że mocno zabrudzony samochód będzie mnie kłuł w oczy. :roll:
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: T-roc R-line 1.5 DSG co warto dołożyć a z czego zrezygnować ?

Post autor: c3c »

Dlatego jeżdżąc na co dzień czarnym myję go dwa/trzy razy do roku, skoro po trzech dniach od mycia i tak wygląda jakby nie był myty kwartał ;)
ODPOWIEDZ