Felgi aluminiowe - co polecacie?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: pshemus »

Ja już wizualnie wolałbym te Chestery niz Corvary które daja do zimówek:
https://vw-sklep.pl/kolo-zimowe-t-roc-c ... stone-lewe

Stoi jeden niedaleko mnie na takich, przez to że z tyłu są duże nadkola to wygląda jak na dojazdówce
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: Marecki1976 »

pshemus pisze: 25 mar 2023, 10:56 Ja już wizualnie wolałbym te Chestery niz Corvary które daja do zimówek:
https://vw-sklep.pl/kolo-zimowe-t-roc-c ... stone-lewe

Stoi jeden niedaleko mnie na takich, przez to że z tyłu są duże nadkola to wygląda jak na dojazdówce
Kurcze okazuję się że mam 2 rodzaje najgorszych felg
Chestery i corvara 😁
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: pshemus »

Nie no, 5-ramienne felgi to raczej wytrzymałość mają dobrą. Nawet zastanawiałem się czy nie wziąc takich zimówek. Po prostu nie podoba mi się jak wyglądają na tylnej osi, ale to kwestia gustu. Za to pewnie komfort jazdy lepszy niz na większych - dla mnie nawet na 17'' nierówności za mocno czuć. Na gruntowej drodze z dołkami spoko, ale takie twarde uskoki asfaltu czy progi zwalniające z trójkątnym przekrojem to kiepsko.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: VDR »

Jakbym miał wybierać między tymi Corvarami to chyba też wybrałbym Chester ;) Tyle, że jak spojrzałem na cenę kompletu zimowego to doszedłem do wniosku, że do zimy zdążę kupić coś fajniejszego z gumami, które sam wybiorę i jeszcze zostanie by na snowboard gdzieś wyskoczyć ;) Niecałe 5200 za te Corvary, a za 17tki Merano prawie 7200 :D
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: pshemus »

Widziałem ze 2 miesiące temu na OLX ktoś sprzedawał Corvary z nieużywanymi gumami za 3600 czy 3900. Nawet się zastanawiałem czy nie wziąc, ale z drugiego końca Polski były.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: Marecki1976 »

Ja kupiłem te Corvary na koniec grudnia na zimowe jak odebrałem troca , udało mi się wykroić jak nowe bez rys same felgi w cenie 1400 ale 16cali może cena bez szału ale chociaż nowe do tego kupiłem nowe gumy za 1600 więc wyniosło mnie 3tysi i przy tym zostane. A teraz jakbym miał wymienić te chestery i znowu wyłożyć z jakie 4500 co najmniej i szukać bo za nówka to pewnie ok ponad 5tysi za komplet to też już zostanę przy tych chesterach bo widzę czy nowe czy używane wielkiej różnicy cenowej nie ma. Więc pojeżdżę na nich trochę a z myciem ich mam myjkę- pianę myślę że jakoś się będą myły. Choć co jadę i widze pewne wzory felg 17ca to kusi mnie ta zmiana ale zobaczę ile wytrzymam przy moim podejściu pedanckim do samochodów z tymi chesterami bo akurat Corvary mi się podobają w miarę więc na nie patrzę
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: pshemus »

Założyłem letnie na tych Johannesburgach 17'' fabrycznych i powiem tak - te szare Merano znacznie bardziej mi się podobają. Jeśli będę go miał na tyle długo żeby doczekać wymiany opon, to sobie chyba założę całoroczne na Merano.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: ghostr »

Ja już właśnie sprzedałem t-roca ale też uważam, że Merano - jedne z lepszych. Całkiem też wyglądają "Kolumbach", które miałem fabrycznie w wersji premium sport. pzdr
Mariusz S.
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2022, 21:29

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: Mariusz S. »

marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi aluminiowe - co polecacie?

Post autor: marcin255 »

Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
ODPOWIEDZ