Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: tryhp3 »

Jeszcze pytanie czy na tych 15 km miałeś już rozgrzany silnik (zimne palą znacznie więcej).
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: btr »

tryhp3 pisze: 12 cze 2018, 10:10 Jeszcze pytanie czy na tych 15 km miałeś już rozgrzany silnik (zimne palą znacznie więcej).
Na to bym nie patrzył. Przy tej pogodzie ten silnik to jest rozgrzany pewnie już po 1 km. Po 15 km to nawet olej już dawno się kilka razy rozgrzał. :)
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: tryhp3 »

TSI nie rozgrzejesz po 1 km.
Wskaźniki pokazują temperaturę płynu chłodniczego.
Możesz sobie w opcjach wyszukać temperaturę oleju i ta będzie inna. Gdzieś widziałem na YT filmik, na którym testerowi udało się osiągnąć optymalna temperaturę dopiero po pół godziny jazdy.
Tu jest inny test spalania 1.4 TSI
https://youtu.be/Xo6Lf5FefR8?t=1m18s
Po 3 km spalanie jest 8,2, czyli wyższe niż na autostradzie.
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: btr »

Wiem, że olej nagrzewa się dużo dłużej niż płyn. Zresztą mam samochód ze wskaźnikiem temp. oleju... ;)

Chodziło mi o to, że przy obecnych temperaturach (ponad +25 st.) silnik rozgrzewa się szybko, więc wpływ na pomiar spalania przy stałej prędkości na odcinku 15 km byłby raczej symboliczny.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

Przejechałem około 20 km. Zaparkowałem na około 10 minut. Przejechałem 5km i wjechałem na dts. Więc silnik i olej miały raczej taką temperaturę ktora nie ma wpływu na spalanie. Tak sam jak oczywiscie zimny silnik pali wiecej i tu nie ma o czym dyskutowac. Ale nawet zimny silnik na autostradzie jadac ze stała predkoscia nie spala znacznie wiecej niz przy tej samej predkosci juz rozgrzany. Inaczej po miescie gdzie sie rusza zatrzymuje i bardziej wykorzystuje silnik;-)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

Po przejechaniu prawie 800km spalanie srednie po miescie pokazuje 7.4litra. Trasy tak do okolo 10km nonstop tez pracująca klimatyzacja.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

Spalanie z trasy. Praktycznie cały czas autostrada. Tylko miedzy Czechami a Austrią trochę lokalnymi. Jazda zgodnie z ograniczeniami plus 3( bo tyle brakuje na gps to 130) w Polsce kawałek na autostradzie A1 z Gliwic do granicy 150km/h. W chorwacji trochę korka na autostradzie. Spalanie wyszło 6.9... Ale jechałem ponad połowe trasy bez klimy bo i tak w nocy było zimno.
I jak dla mnie to trochę sporo. Bo kilka lat temu jechałem podobną trase chevroletem orlando z silnikiem 1.8 140 koni i spalanie wyszlo 7 z grosikami a predkosci te same. Natomiast auto sporo większe i cięższe. renaul megane kombi z 2016roku z silnikiem 1.2 115 na tej trasie tyle że z prędkością na tempomacie max 118 spalił poniżej 5l.
Wydaje mi się że może jeszcze do konca nie opanowałem pracy acc. I to trochę podnosi spalanie. W tradycyjnym tempomacie jechałem z zadaną prędkością i dostosowywałem się do warunkow. Tu nie raz widzę że czasem np za szybko zmienie pas do wyprzedzania za autem, ktore mnie wyprzedziło i on najpierw zwolni by za sekunde przyspieszyc. To samo tyczy sie głównie polaków i pisałem o tym w wątku o działaniu acc. Nawet w wiedniu potrafią jechać na 4-5 pasach na 2 od lewej. Przez co albo trzeba zmienic naraz 4 pasy by byc na skrajnie lewym. Albo pamietać by wcisnąć gaz. Inaczeja auto znowu zwolni bo z prawej strony wyprzedza tylko wtedy gdy utrzymuje prędkość przez pojazdem przed nami i wtedy ignoruje tych z lewej strony.;-) po przyjezdzie napisze jak to wyszło według vw. A jak według aplikacji fuelio;-)
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: tryhp3 »

No to szału nie ma. Utwierdza mnie to, że chyba trzeba poczekać na dostępność 1.6 TDi.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: The Rock »

7 litrów na autostradzie przy tych prędkościach w dość mocnym benzyniaku, pewnie mocno zapakowanym to dla mnie dobry wynik.
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: tryhp3 »

Jeszcze w sumie porównując z kombi to SUV powyżej 120km/h będzie miał duże straty przez opory powietrza.
ODPOWIEDZ