Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

Galux20 pisze: 18 kwie 2023, 22:21 Przy 130 kmh można się zmieścić w 7?
Kultura pracy tego silnika to duży+.
Na autostradach w miarę cicho,?
Przejechałem ponad 50k km sporo po drogach szybkiego ruchu na tempomacie.(zresztą po mieście też używam go praktycznie zawsze) Jadąc 100 spalamy około 5l. Każda 10 więcej prędkości dodaje niecały litr. Dochodząc do 140 i spalania poniżej 8l. Oczywiście sporo zależy od tego ile razy wytracimy prędkość i trzeba będzie się znowu rozpędzać. Średnie spalanie obliczone przez fuelio na tym dystansie to około 7.2l.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Galux20 »

Dziękuję za info
Czyli silnik pali całkiem nieźle w warunkach do których został stworzony.na autostradach przy prędkościach około 130 kmh pali prawie 3 litry więcej od diesla.
No może 2.5 litra
Dla osób , które jeżdżą z dwa razy w trasy rocznie to nie ma znaczenia
1.5 DSG 6,0 spalanie
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: maciej.plock »

Dziś trasa 280km z czego 80 do 110km\h a 200 140-160km/h i wyszło 7.1l
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Galux20 »

Oo to pozytywnie zaskoczyłeś.
Nam po 1300 km pokazuje 5.9.
Tryb jazdy miejsko podmiejsko
I co ważne 1.5 tsi daje radę, nie ma problemu z wyprzedzaniem
1.5 DSG 6,0 spalanie
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Ufek »

Może ja jeżdżę inaczej, ale nie umiem na szybkich drogach przekroczyć 7l/100km. Tempomat zawsze ustawiam 2-3 km ponad dopuszczalne prędkości.

Dwie osoby, eska i autostrady na tempomacie. Skrzynia manualna przypominam, przebieg ponad 28 tysięcy.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
W kierunku Serocka dwa korki w tym jeden ok pół godziny stania.

Obrazek
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót bez korków, krótka wizyta na starówce Warszawy

Obrazek

Jak ktoś marudzi na spalanie w tym autku to lepiej niech sobie hulajnogę kupi :D
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Galux20 »

Przy benzynie to ok jest
Odpowiedni styl jazdy i znośne spalanie
Przy przebiegu rocznym do 15 tys km
Czy ten silnik pali 5.5 czy 6.5 to właściwie bez znaczenia.


Wiadomo najnowsze hybrydy palą mniej ,
Diesle także.
Uważam ,że w toykach czy kia, hondach z hybrydą oszczędności zostawimy i tak w ASO na przeglądach.

Aż mnie kusi , żeby na majówkę przejechać się trocem gdzieś do Sarajewa, albo Alpy

Cena zakupu tych hybryd to też z 15 tys więcej.
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Y@rek »

Hybrydy to tylko do miasta. Jak masz do pracy autostradą lub expresówką to hybrydy są mniej opłacalne.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

Ufek pisze: 23 kwie 2023, 23:54 Może ja jeżdżę inaczej, ale nie umiem na szybkich drogach przekroczyć 7l/100km. Tempomat zawsze ustawiam 2-3 km ponad dopuszczalne prędkości.

Dwie osoby, eska i autostrady na tempomacie. Skrzynia manualna przypominam, przebieg ponad 28 tysięcy.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
W kierunku Serocka dwa korki w tym jeden ok pół godziny stania.

Obrazek
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót bez korków, krótka wizyta na starówce Warszawy

Obrazek

Jak ktoś marudzi na spalanie w tym autku to lepiej niech sobie hulajnogę kupi :D
Niskie masz średnie prędkości na tej autostradzie. Jadąc ostatnio z Okęcia na Śląsk, jechałem s później a1 i średnią predkosc ponad 100km ( mam screen yanosika z wolnym wyjazdem z parkingu a na miejscu jesze zaliczone sklepy gdzie na parkingach średnia predkosc mocno spadła. Nie ma więc możliwości by jechać autostradą 140 i mieć spalanie na poziomie 6. Jadąc jesienią na weekend na hel jadąc autostradą zgodnie z ograniczeniami starczyło mi ledwo paliwa na dojazd do Gdańska i to już na głębokiej rezerwie. Przy czym ruchu nie było więc jazda była bardzo płynna bez wytrącania prędkości. Więc łatwo policzyć spalanie przy ciągłej jeździe 140. Wracając z tego helu uznałem że nigdzie mi się nie spieszy i udało się dojechać na jednym baku i jeszcze troszkę zostało. A już tu też kiedyś pisałem że kilka razy w roku gdzie lecimy na urlop i wypożyczając auto najczęściej biorę t rocka cabrio jak się da i nie zauważam jakiś większych czy mniejszych spalanie niż mój. Więc jak dla mnie nie ma możliwości jazdy autostradą 140 i spalenie później 7l /100. Chyba że później za tirem 90 to średnia może i wyjdzie poniżej 7. ;-)
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: baxior »

Patrząc na średnie prędkości to rzeczywiście nie wygląda to na jazdę po autostradzie z dopuszczalną 140 km/h.
Ostatnia moja jazda odcinek 98 km (30 km z prędk. do 90 km/h + 68 km z prędk. 140 km/h) wyszła średnia prędkość 86 km/h w czasie 1h 09' że średnią spalania 7,6 l/100km
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: michnik »

Przy jeździe na autostradzie przy 140km/h spalanie nigdy nie wyjdzie mniej niż 7.5 litra.
Nigdy.
Ten który tak twierdzi zmyśla albo jedzie cały czas za TIR-em.
W jeździe miejskiej (rozumianej nie jako jazda po jakieś bezkolizyjnej dwupasmówce tylko jako jazda przerywana co 300-600 m światłami) zużycie paliwa NIGDY nie zejdzie poniżej 9 litrów. START STOP oczywiście wyłączony.
Ten który tak twierdzi zmyśla albo ma do pracy z górki.
T-ROC z silnikiem 1.5 ma natomiast rewelacyjne zużycie przy emeryckiej jeździe na drogach lokalnych.
Tutaj jest pole do popisu dla oszczędnych.
Da się spokojnie zejść do 5 litrów a nawet niżej.
Ale autostrada i miasto szału nie ma.
Mój syn ma Kadjara z silnikiem TCe 140 FAP. Silnik robiony przez Mercedesa.
Po pierwsze pracuje delikatniej, bardziej miękko od 1.5 TSI.
Na postoju prawie nie słuchać tego silnika.
Zużycie na autostradzie tak jak w T-ROCu.
No ale w mieście litr mniej od mojego.
Sprawdziłem wielokrotnie na tych samych dystansach do pracy, codziennie w korkach 12 km.
ODPOWIEDZ