Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

Szkoda "męczyć " silnik jeżdżądz do 30 tys/km gwarancyjnych wymieniać po 15tys/km to groszowe kwoty do ceny samochodu 5l oleju + filtr + korek + wymiana w ASO Skody = tylko 370 zł !!! I spokojna głowa jeżeli chcemy aby auto nam służyło wiele lat..Nawet w Niemieckim ASO zalecają wymianę po 15 tys.mówią że 30 tys.to duży interwał dla takiego silnika.tyle mojego skromnego zdania.
Krzysztof_460
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2021, 14:49

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Krzysztof_460 »

Ogólnie to ciekawie jest z ASO skody. Dzwoniłem do nich w zeszłym tygodniu i powiedzieli mi, że jeśli auto jest na gwarancji, to nie mogą tego zrobić i mam się zgłosić do serwisu VW.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

Ty wymieniasz u nich w ASO Skody prywatnie jak u mechanika nic ich nie obchodzi gwarancja oni nic ci nie zmieniają w interwale masz taki kaprys i wymieniasz płacisz za usługę możesz mieć swój olej I filtr tak jak w każdym ASO.DZwonisz i umawiasz się na wymianę oleju I filtra i nic więcej ja tak zrobiłem i wymieniłem olej przy 5 tys./km każdy może sobie olej wymienić w ASO Skody jak ma taki kaprys i pieniądze koszt 180 zł u mechanika p.Staszka 50 zł.i taka różnica.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

Zapomniałem napisać oczywiście przeglądu gwarancyjnego przy 30 tys/km w tym wymiana oleju itd. ASO Skody nie zrobi nie ma "wejścia interwał VW tylko i wyłącznie ASO VW w całej UE.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

Wachacz pisze: 14 sty 2022, 13:39 Ty wymieniasz u nich w ASO Skody prywatnie jak u mechanika nic ich nie obchodzi gwarancja oni nic ci nie zmieniają w interwale masz taki kaprys i wymieniasz płacisz za usługę możesz mieć swój olej I filtr tak jak w każdym ASO.DZwonisz i umawiasz się na wymianę oleju I filtra i nic więcej ja tak zrobiłem i wymieniłem olej przy 5 tys./km każdy może sobie olej wymienić w ASO Skody jak ma taki kaprys i pieniądze koszt 180 zł u mechanika p.Staszka 50 zł.i taka różnica.
skoro czy to zrobi ASO skody, forda fiata a nie VW bez kasowania w komputerze potrzeby wymiany i komputer dalej zlicza to jaki jest sens jechania do ASO jak często przykładowy "mietek" zrobi to taniej i lepiej.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

To nie musi wymieniać oleju p.Mietek możesz wymienić sam jak masz warunki wielu tak robi piszą na forum.Ja wymieniłem w ASO Skody bo czysto,miło + smaczna kawka i może najważniejsze dla mnie spuszczają stary olej a u większości przypadków u p.Mietków kanał lub podnośnik ciągle zajęty więc idą na łatwiznę i wysysują stary olej ja wolę pierwszą opcję.Powtóre p.Mietek też skasuje 60,80 zł w ASO płacę 180 zł w cenie korek za ok.25 zł.Po trzecie piękne nowiutkie autko pachnące fabryką i nowością i ja "młody" emeryt zasługujemy na odrobinę "komfortu ,czystości i luksusu" po 40 latach jeżdżenia używanymi autami i odwiedzania p.Mietków ?.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Ufek »

Jak się ktoś martwi "wysokim" spalaniem na początku to taka informacja. Poranny przejazd do pracy 25 km i wieczorny powrót po tej samej drodze.
Co dzień ta sama trasa i jak widać spalanie spada. On się dociera, ja z nim też i tak to wygląda. Na początku było 7.2l/100 km.



Obrazek
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
maly_ZE
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2021, 17:02

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: maly_ZE »

Ufek co to za apka?
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Ufek »

maly_ZE pisze: 26 lut 2022, 7:30 Ufek co to za apka?
Proszę bardzo:
https://play.google.com/store/apps/deta ... jda.fuelio

Ja mam telefon z ciemnym motywem systemowym, więc i apka ciemna.

Dużo możliwości daje. Dowolna ilość samochodów, raporty, itd. Kopię sobie robi co chwila (trzeba to ustawić) więc nie tracisz nic przy zmianie telefonu. Mam na niej dwa auta i od czterech lat używam.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

Ufek pisze: 25 lut 2022, 22:32 Jak się ktoś martwi "wysokim" spalaniem na początku to taka informacja. Poranny przejazd do pracy 25 km i wieczorny powrót po tej samej drodze.
Co dzień ta sama trasa i jak widać spalanie spada. On się dociera, ja z nim też i tak to wygląda. Na początku było 7.2l/100 km.

My na forum wałkujemy od miesięcy wysokie spalanie t roca na trasie pewnie wielu myślało że nieduże autko z nowymi technologiami 4 cylindrowe spali 6,2,6,5 L/100 km.
Niestety jak chcemy dać "pod ogon" 140 km o czasami choć to żle nawet 160,170 km to spalimy 8,6 L i więcej piszę bo to przerabiałem na A4 od Zgorzelca do Rzeszowa.Jazda w promieniu 100 km turystycznie spalanie u mnie 5,4 L/100 km wniosek taki dasz "po garach" musi czymś jechać to nie TDI I trzeba się do takiego spalania w t rocu na długich trasach przyzwyczaić to autko fajne ale takie na okolicę czasami 2,3 razy długi wypad na wakacje,wkurza mnie tylko mały bak o tym już pisałem.Auto mam z mają 2021r 1,5 tsi manual "przepiękny"biały już bardzo dotarty nalatane ponad 11 tys/km u mnie odpukać wszystko super lux i tego wszystkim życzę-pozdrawiam "lać"do pełna i śmigać bezawaryjnie.
Obrazek
ODPOWIEDZ