Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
maksymilian
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:19

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: maksymilian »

W jaki sposób zmieniacie tryby jazdy np. na eco ???. Mam 1.5 TSI DSG Premium, w passacie mialem zmianę skrzynią czyli tryby D-Sport-Eco lub w ustawieniach w komputerze Eco Komfort itd. co zmieniało też zawieszenie, ale tu zależy mi na późniejszej zmianie biegów.

Spalanie na trasie 12 km mam 7,2l/100 przy spokojnej jeździe z klimą ale realnie pod koniec jazdy dopiero olej jest nagrzany i to też czuć przy przyspieszaniu
Na trasie Warszawa-Wrocław bez ACC potrafił wykręcić średnia poniżej 6 l
cerek
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2018, 19:26

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: cerek »

maksymilian pisze: 10 lip 2018, 9:25 W jaki sposób zmieniacie tryby jazdy np. na eco ???. Mam 1.5 TSI DSG Premium, w passacie mialem zmianę skrzynią czyli tryby D-Sport-Eco lub w ustawieniach w komputerze Eco Komfort itd. co zmieniało też zawieszenie, ale tu zależy mi na późniejszej zmianie biegów.

Spalanie na trasie 12 km mam 7,2l/100 przy spokojnej jeździe z klimą ale realnie pod koniec jazdy dopiero olej jest nagrzany i to też czuć przy przyspieszaniu
Na trasie Warszawa-Wrocław bez ACC potrafił wykręcić średnia poniżej 6 l
Na panelu środkowym masz przełącznik mode tam masz wybór profilu jazdy.
maksymilian
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:19

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: maksymilian »

Brak takiego przełącznika u mnie, możesz sprecyzować gdzie to powinno być ? Obok przycisku wyłączania systemu start-stop mam zaślepkę, może tryb wyboru jazdy jest ekstra płatny?
maksymilian
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:19

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: maksymilian »

Ok już sprawdziłem w cenniku
Wybór profilu jazdy - 670 zł ekstra do wersji premium
cerek
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2018, 19:26

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: cerek »

Mnie tylko dziwi skąd macie takie spalanie?? może coś z moim egzemplarzem jest nie tak?
maksymilian
Posty: 15
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:19

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: maksymilian »

Nie wiem jakie masz zegary ale na wyświetlaczu można sprawdzić temp. oleju , rozgrzej dobrze samochód do 90-100 stopni i wtedy sprawdź spalanie. Ja większość drogi pokonuje chyba na cyklu 2 cylindrowym, ale tak czy inaczej na starcie mojej trasy dom-praca 12 km mam spalanie 15 litrów czy jakaś inna cyfra z kosmosu i to spada z czasem do 7 l

Na prostej drodze jak rozpędzisz się do 80-90 km to potem tylko lekko trzymasz gaz i utrzymujesz prędkość i wtedy na wyświetlaczu mam info tryb 2 cylindrowy i spalanie 3 litry i stąd się bierze średnia 7 u mnie, a już wyjazd poza miasto na drogę krajową trasa 20 km i średnia 6.3 z klimą
Więc jestem zadowolony bardzo z wyników bo pali mało a zapas mocy jest ogromny z DSG,
Tak samo miałem w Pasacie 1.8 T z DSG i tam na ECO wykorzystując tryb żeglowania zrobilem wynik 5 litrów na 100 przy pelnym bagazniku i 4 osobach na pokładzie - to było dopiero zaskoczenie a trasa to same górki i dołki w Rumunii
cerek
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2018, 19:26

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: cerek »

maksymilian pisze: 10 lip 2018, 10:29 Nie wiem jakie masz zegary ale na wyświetlaczu można sprawdzić temp. oleju , rozgrzej dobrze samochód do 90-100 stopni i wtedy sprawdź spalanie. Ja większość drogi pokonuje chyba na cyklu 2 cylindrowym, ale tak czy inaczej na starcie mojej trasy dom-praca 12 km mam spalanie 15 litrów czy jakaś inna cyfra z kosmosu i to spada z czasem do 7 l

Na prostej drodze jak rozpędzisz się do 80-90 km to potem tylko lekko trzymasz gaz i utrzymujesz prędkość i wtedy na wyświetlaczu mam info tryb 2 cylindrowy i spalanie 3 litry i stąd się bierze średnia 7 u mnie, a już wyjazd poza miasto na drogę krajową trasa 20 km i średnia 6.3 z klimą
Więc jestem zadowolony bardzo z wyników bo pali mało a zapas mocy jest ogromny z DSG,
Tak samo miałem w Pasacie 1.8 T z DSG i tam na ECO wykorzystując tryb żeglowania zrobilem wynik 5 litrów na 100 przy pelnym bagazniku i 4 osobach na pokładzie - to było dopiero zaskoczenie a trasa to same górki i dołki w Rumunii
Zegary mam te elektroniczne , do pracy podobnie jak Ty 10km i na takim dystansie pokazuje mi w zależności od korków między 11.5 a 8.9 było chyba najniżej. Sprawdzę jeszcze tą temperaturę oleju. Jeśli chodzi o gaz to raczej go "liże". No muszę coś pokombinować ewidentnie coś moje auto za dużo pali.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

cerek pisze: 10 lip 2018, 10:53
maksymilian pisze: 10 lip 2018, 10:29 Nie wiem jakie masz zegary ale na wyświetlaczu można sprawdzić temp. oleju , rozgrzej dobrze samochód do 90-100 stopni i wtedy sprawdź spalanie. Ja większość drogi pokonuje chyba na cyklu 2 cylindrowym, ale tak czy inaczej na starcie mojej trasy dom-praca 12 km mam spalanie 15 litrów czy jakaś inna cyfra z kosmosu i to spada z czasem do 7 l

Na prostej drodze jak rozpędzisz się do 80-90 km to potem tylko lekko trzymasz gaz i utrzymujesz prędkość i wtedy na wyświetlaczu mam info tryb 2 cylindrowy i spalanie 3 litry i stąd się bierze średnia 7 u mnie, a już wyjazd poza miasto na drogę krajową trasa 20 km i średnia 6.3 z klimą
Więc jestem zadowolony bardzo z wyników bo pali mało a zapas mocy jest ogromny z DSG,
Tak samo miałem w Pasacie 1.8 T z DSG i tam na ECO wykorzystując tryb żeglowania zrobilem wynik 5 litrów na 100 przy pelnym bagazniku i 4 osobach na pokładzie - to było dopiero zaskoczenie a trasa to same górki i dołki w Rumunii
Zegary mam te elektroniczne , do pracy podobnie jak Ty 10km i na takim dystansie pokazuje mi w zależności od korków między 11.5 a 8.9 było chyba najniżej. Sprawdzę jeszcze tą temperaturę oleju. Jeśli chodzi o gaz to raczej go "liże". No muszę coś pokombinować ewidentnie coś moje auto za dużo pali.
niekoniecznie. moja żona ma do pracy tyle samo co ja. tylko na mojej trasie raczej nie ma korków a na jej są albo duże albo bardzo duże. Na mojej trasie spokojnie można spalać poniżej 8 litrów, a na jej nie ma szans zejść poniżej 10, za dużo razy się zatrzymuje i rusza, by średnie spalanie było jakieś małe, dodatkowo nawet na postoju nie opłaca się korzystać z start stop(ja akurat wcale z tego nie korzystam) bo jak jedzie się 15 minut w korku to raczej za dużo razy by był odpalany.
Tak samo jak mam do pracy np na rano i jadę przed 5 to można jechać na tempomacie 60km i osiągać rekordowe niskie spalanie bo nikogo po drodze się praktycznie nie mija i nie ma wcale zatrzymań(światła pulsacyjne) więc spalanie zależy nie tylko od samochodu, a też od pokonywanej trasy.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: The Rock »

cerek pisze: 10 lip 2018, 10:53Zegary mam te elektroniczne , do pracy podobnie jak Ty 10km i na takim dystansie pokazuje mi w zależności od korków między 11.5 a 8.9 było chyba najniżej.
A ile czasu pokonujesz te 10 km? Np. jaka jest średnia prędkość? Ile mnie więcej razy musisz się zatrzymać i ruszyć? Może tu leży przyczyna?
cerek
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2018, 19:26

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: cerek »

The Rock pisze: 10 lip 2018, 11:26
cerek pisze: 10 lip 2018, 10:53Zegary mam te elektroniczne , do pracy podobnie jak Ty 10km i na takim dystansie pokazuje mi w zależności od korków między 11.5 a 8.9 było chyba najniżej.
A ile czasu pokonujesz te 10 km? Np. jaka jest średnia prędkość? Ile mnie więcej razy musisz się zatrzymać i ruszyć? Może tu leży przyczyna?
czas przejazdu to średnio 20minut. Ile razy zatrzymuję się i ruszam tego nie liczę ale jak to w korku trochę tego jest... spróbuję jeszcze wyłączyć start/stop może to coś nieco zmieni?
ODPOWIEDZ