Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2020, 10:17

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wojtek »

Niestety prędkości powyżej 120km/h powodują wir w baku. Ostatnie przejazdy 1,5TSI+DSG, wg wskazań komputera mam takie:
653km - śr prędkość 87 km/h - 7,4 l/100km
638 km - śr prędkość 87 km/h - 7,7 l/100km
Na początku przygody z Troc sprawdzałem wskazania komputera i dystrybutora, mniej więcej się zgadzały więc zakładam, że i teraz podane wartości są zbliżone do prawdy.
Trasa Białystok - Zwardoń i z powrotem. Prędkości przejazdu po drogach szybkiego ruchu w okolicach 130-150 km/h miejscami 170 przy wyprzedzaniu.

Ktoś wcześniej pisał o "ułożeniu się" samochodu po kilku tys. km. Aktualny przebieg na dziś 35.500km.
To tyle statystyki na dziś.
Czuwaj.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

Wszystko się zgadza podobnie moje "wyniki" średnia jazda 100 km/godz dystans 684 km spalanie 8,4 l !!!.Wniosek taki t roc to auto typowo miejskie jazda po drogach gminnych,powiatowych ,wojewódzkich czyli w promieniu 100-150 km że średnią ok.60 km/godz wtedy wyjdzie 5,4 do 6,0 l/ 100 km.Czasami zaliczymy wyjazd dłuższy czyli 80 % jazda po okolicznych drogach 20 % długa trasa do tego się autko nadaje wychodzi "ekonomicznie" ?.Jadąc dość ostro A4 widać jak wskazania paliwa znikają w oczach ?.I podtrzymuję moje zdanie o za małym baku.
Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2020, 10:17

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wojtek »

Zgadzam się co do "miejskości" troca. Jak do tej pory jeździ mi się całkiem przyjemnie. Z czego w moim przypadku 75% przebiegu to miasto.
Poprzednio miałem DS4, benzyna, bak 60l, i czasem po spokojnej jeździe i tankowaniu komputer pokazywał zasięg ~900 km. W troc tego nie zobaczysz. I faktycznie bezpośrednio po przesiadce na VW byłem zdziwiony po tankowaniu, że mam taki mały zasięg czyli np ~600km. Zbiornik mógłby być większy.
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: oneteusz »

To jest wspaniałe, elastyczne auto. z trasy 200 km (w tym zwykła dwukierunkowa, dwupasmówka, i od południa obwodnicą Warszawy, potem dzielnica na na północy Warszawy, na spokojnie, ale nie dziadowsko. Tempomat na trasie na 100 km/h, często za innym autem wolniej (ale znacznie więcej niż 60 km/h) czasem szybkie wyprzedzanie do 170 km/h. Komputer pokazał 4,7 litra na 100 kilometrów, średnia z jazdy 66 km/h. przez jakiś czas było 4,6!
Średnie spalanie z ostatnich 100 godzin (VW Connect zeruje po 100) - 6,3 l/100 km. To jest naprawdę super.
Ale jak pierd...lnę w gaz jak idiota, bo tak też lubię, idzie pięknie (na dwójce buczy, ale rwie nawet do setki) czy na trójce do 140... i momentalnie wir w baku,8, 9 litrów? oczywiście. i 10 mnie nie zdziwi. Tak to działa. To ja decyduję, co mnie kręci.
Chcę eko - mam eko. Chcę pierd...cią - mam. To wspaniałe auto (ale nie tak jak ja, więc ma prawo mieć wady)
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
booncol
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2021, 15:28

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: booncol »

Pier…… w 1.5 tsi :lol: troszkę poniosło :)
Golf VII R Variant 390
T-Roc Premium 1.5 DSG
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: oneteusz »

"Pier…… w 1.5 tsi :lol: troszkę poniosło :)"
Hahahaha tak, troszkę poniosło, świetny komentarz, zwłaszcza jeźdźcy R-ki
Ale ja mam na myśli wyciśnięcie z auta, ile się da. W tym sensie potrafiłem pier...nąć nawet maluchem czy polonezem )))
I wtedy paliwo leci na potęgę.
Nie pytam o maksymalne spalanie w Golfie R, bo to nie temat. A już na pewno nie o minimalne, bo 300 koni nie do oszczędnej jazdy służy. Choć pewnie jest nieźle.
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

Wróciłem z Bieszczad dystans 684 km w tym 580km A4 od Rzeszowa do Jędrzychowic.Pozostała jazda drogi lokalne z Bieszczad na A4 w Rzeszowie z prędkością 40-60 km/godz koszmar !!! Dojazd do ogromnego korka ok.7 km przed Wrocławiem "błyskawiczny" i tu zaczyna się archaiczny pobór opłat czyli odwieczny koszmar kierowców !!!.Dane przejazdu:dystans 684 km średnia prędkość 86 km/godz średnie spalanie 7,4 l czas przejazdu 7,50 min jak dasz po "garach" 150,czasami 170 paliwo znika w oczach na wskaźniku bak przy takim spalaniu na długiej trasie za mały !!! myślę że 60 l byłby OK i to tyle o spalaniu t roca w październiku 2021r.pozdrawiam.....
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

Wachacz pisze: 17 paź 2021, 21:44 Wróciłem z Bieszczad dystans 684 km w tym 580km A4 od Rzeszowa do Jędrzychowic.Pozostała jazda drogi lokalne z Bieszczad na A4 w Rzeszowie z prędkością 40-60 km/godz koszmar !!! Dojazd do ogromnego korka ok.7 km przed Wrocławiem "błyskawiczny" i tu zaczyna się archaiczny pobór opłat czyli odwieczny koszmar kierowców !!!.Dane przejazdu:dystans 684 km średnia prędkość 86 km/godz średnie spalanie 7,4 l czas przejazdu 7,50 min jak dasz po "garach" 150,czasami 170 paliwo znika w oczach na wskaźniku bak przy takim spalaniu na długiej trasie za mały !!! myślę że 60 l byłby OK i to tyle o spalaniu t roca w październiku 2021r.pozdrawiam.....
Na a4 krk -ktw jest apka pobiera z karty bramka sama się otwiera. Gli-wro jest apka państwowa. Zasada podobna tylko trzeba konto doladowac;-) podobno można wysłać maila i zrobią że będzie pobierało automatycznie z karty;-)
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: Wachacz »

Kolego ja to wiem i inni kierowcy też żadna "apka"nic nie zmienia bo "archaiczy"szlaban I tak zabiera "ogrom" czasu czy widziałeś taki system bramek w sąsiednich krajach ???.Jestem często niemal codziennie w Niemczech I Czechach tam nic tak niewydolnego na autostradach nie ma,w Czechach są tz.winietki na płatne drogi kupowane np.w CPN-ach tam wszystko idzie płynnie I sprawnie a u nas jak na razie 19 wiek,ponoć mają być też winietki i elektronika szlabany mają zniknąć.pozdrawiam.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Spalanie silnika 1.5 TSI 150 KM w T-Rocu

Post autor: paulr »

- nasze bramki to nic w porównaniu z tymi w np Chorwacji. Tak się korek potrafi zrobić na pół kraju. :-)
- U nas też miały być winiety. Ale Polacy byli przyzwyczajeni do darmowych autostrad i ... tym sposobem powstały bramki które podobno maja zniknąć do końca roku. Na państwowych autostradach tylko niestety.
ODPOWIEDZ