T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: Galux20 »

W piatek miałem trochę niebezpieczną sytuację, w trakcie wyprzedzania wyskoczyło mi z naprzeciwka inne auto.
Było trochę dystansu.
Prędkość około 90kmh
Wciskam gaz , skrzynia sobie spokojnie wkręca obroty, ale auto jakoś tak nie przyspiesza.
Ta DSG przy wyprzedzaniu czasami jakby się pytało czy na pewno chcesz wyprzedzać, może jeszcze się rozmyśli kierowca.
Nie do końca mnie w sytuacjach kryzysowych przekonuje mnie przełączanie trybu na s, albo łopatki ,
.może ja mam niepotrzebne przyzwyczajenia z DSG w TDI.
Naciskasz gaz i jest reakcja
Ten problem z reskcją przy wyprzedzaniu w silniku 1.0 tsi
Był o wiele większy, gdyby nie to to pewnie kupilibyśmy 1.0. Ten silnik w użytkowaniu typu podjazd do szkoły, pracy jest aż nadto.

Przy 1.5 wciśnięcie na maxa pedału gazu nic nie daje, no ale to naturalny odruch w potrzebie.
1.5 DSG 6,0 spalanie
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: marcin255 »

Nie rozumiem, szybciej chyba redukcja łopatka o 2 biegi i gaz w podłogę
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: Galux20 »

No można tak

Tylko zwracam uwagę, że są DSG , które tego nie potrzebują.
Żonie jakbym powiedział , że ma ręcznie redukować , to by mnie wzrokiem objechała .
W działaniu tej skrzynii jest coś zagadkowego.
Przecież papierowo 1.5 ma świetne parametry
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: Y@rek »

Czyli nasze DSG na działkę w trybie D, na miasto tryb S :)
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: zmorka99 »

wymagacie nie wiadomo czego od auta z dolnej półki, jest jaki jest i trzeba się cieszyć z bezawaryjnej jazdy i tyle, też mam DSG i jest kilka rzeczy które mi się podobają inne mniej jak np. gwałtowne ruszanie na śliskiej nawierzchni i tyle trzeba przywyknąć, ale ogólnie nie jest źle, życzę Wam żeby się nie psuły, bo wg mnie to jest najważniejsze
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: Galux20 »

Moim zdaniem to jest bardzo solidna dolna półka.
Natomiast reakcja DSG wpływa na bezpieczeństwo.
Trzymanie się drogi jest na 5 .
Spalanie też całkiem nieźle.
Wnętrze wygodne , szczególnie z przodu.
Możnaby się pokusić o lepsze wyciszenie nadkoli, jakoś dziwnie mocno słychać tłumik .
Do jazdy do 120 kmh jest cicho, na autostradach przy 150 to by chyba było mocno odczuwalne.

W naszym wypadku auto spełnia nasze oczekiwania.
Spalanie z 5 tys km to 6.1.
Miałem dzień po mieście , wszędzie się przez cały dzień spieszyłem średnia wyszła 8.4.
Drogi lokalne i krajowe , także wszędzie pośpiech. To średnia 7.2.
Sam jestem ciekaw trasy tym autem
1.5 DSG 6,0 spalanie
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: morfeusz747 »

Galux20 pisze: 20 sie 2023, 8:51 W piatek miałem trochę niebezpieczną sytuację, w trakcie wyprzedzania wyskoczyło mi z naprzeciwka inne auto.
Było trochę dystansu.
Prędkość około 90kmh
Wciskam gaz , skrzynia sobie spokojnie wkręca obroty, ale auto jakoś tak nie przyspiesza.
Ta DSG przy wyprzedzaniu czasami jakby się pytało czy na pewno chcesz wyprzedzać, może jeszcze się rozmyśli kierowca.
Nie do końca mnie w sytuacjach kryzysowych przekonuje mnie przełączanie trybu na s, albo łopatki ,
.może ja mam niepotrzebne przyzwyczajenia z DSG w TDI.
Naciskasz gaz i jest reakcja
Ten problem z reskcją przy wyprzedzaniu w silniku 1.0 tsi
Był o wiele większy, gdyby nie to to pewnie kupilibyśmy 1.0. Ten silnik w użytkowaniu typu podjazd do szkoły, pracy jest aż nadto.

Przy 1.5 wciśnięcie na maxa pedału gazu nic nie daje, no ale to naturalny odruch w potrzebie.
No właśnie też mnie to zachowanie w DSG przy wyprzedzaniu irytuje. Niby skrzynia zrzuca biegi żeby mieć większe obroty i tym samym więcej KM ale za cholere tego nie czuć. Ratuje operowanie łopatkami ale chyba nie na tym to polega. Reszta jak najbardziej jest w porządku.
Wcześniej miałem manual w tym silniku i o niebo lepiej się wyprzedzało - auto przynajmniej nie wyło z 4tys obrotów :D
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: chris »

Skrzynią DSG7 też trzeba umieć jezdzić ;)
Akurat w temacie... 8-)
https://youtu.be/4v6ap80Vv0s?t=519
Gomul89
Posty: 18
Rejestracja: 23 cze 2023, 1:00

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: Gomul89 »

Czyli większość zadowolona. Trochę tych aut sprzedają z dq200 i coś cicho o awaryjności. Jazda miejska nie straszna skrzyni?
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: T-roc 1.5Tsi DSG 7 biegów

Post autor: zmorka99 »

Uważam, że jak dbasz tak masz (ewentualnie wadliwy egzemplarz), nie katuje, wszystkie zmiany po całkowitym zatrzymaniu, ruszam płynnie itd i póki co jest ok.
ODPOWIEDZ