T-Roc 1.5 TSI DSG 2019 dziwne dźwięki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
KudlatyEOS
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2022, 9:19

T-Roc 1.5 TSI DSG 2019 dziwne dźwięki

Post autor: KudlatyEOS »

Witam wszystkich. Od kilku miesięcy zmagam się z irytującym dźwiękiem zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku.

Dźwięk przypomina luźną osłonę pod wydechem.

Samochód już dwa razy był w serwisie ASO i w poniedziałek mam się zjawić po raz trzeci. Może ktoś z forumowczów miał podobny problem i będzie w stanie coś podpowiedzieć. Jakoś nie mam ochoty jeździć z samochodem co miesiąc.

W linku nagranie z problemem.

https://youtu.be/Icl0WwSiNQE

Pozdrawiam wszystkich.
pezet
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2022, 21:50

Re: T-Roc 1.5 TSI DSG 2019 dziwne dźwięki

Post autor: pezet »

Hmm, u mnie nie ma takiego dźwięku ( rok, silnik i skrzynia ta sama ), obstawiałbym że coś wpada w wibrację w tym zakresie obrotowym. Czy ten dźwięk zmienia się jak zmienia się temperatura? nasila/słabnie?
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: T-Roc 1.5 TSI DSG 2019 dziwne dźwięki

Post autor: ghostr »

Ściągałeś osłonę silnika? Może jest luźna, po ściągnięciu osłony silnika może tez sprawdzić osłonę bagnetu i osłonę wlewu oleju, brzmi jak wibrujący plastik, wiec szukałbym coś w ten deseń w przestrzeni silnikowej
KudlatyEOS
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2022, 9:19

Re: T-Roc 1.5 TSI DSG 2019 dziwne dźwięki

Post autor: KudlatyEOS »

Jeździłem jeszcze dwoma T-roc, jeden z 2019 drugi 2021 i w obu ten dźwięk nie występował. ASO już trzeci raz będzie podchodziło do naprawy. Samochód jeszcze na gwarancji więc ich nękam.

Dźwięk nie jest zależny od temperatury.

Osłony posprawdzałem. To nie one. Zastanawiam się nad wydechem i ewentualnie czymś pod deską rozdzielczą w okolicy nóg.

Po otworzeniu maski jak stuknę ręką w plastiki koło zamka to tam coś drży, ale nasłuchując i wywołując ten dźwięk silnikiem nie dobiega on z tamtego miejsca.

W poniedziałek kolejna wizyta i może coś się wyjaśni.
pezet
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2022, 21:50

Re: T-Roc 1.5 TSI DSG 2019 dziwne dźwięki

Post autor: pezet »

Coś rezonuje od obrotów silnika- ewidentnie.
ODPOWIEDZ