Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rothek
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2022, 10:19

Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: rothek »

Cześć, chciałbym podłączyć kamerkę 70mai dla trybu parkingowego.
Zamówiłem kamerę z adapterem kit UP02.
Jednak nie wiem jak ją podpiąć i znalazłem taką przejściówkę:
https://allegro.pl/oferta/3x-przejsciow ... 0608281296

Pytanie, którą wybrać i pod jaki bezpiecznik to podpiąć?
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: Wachacz »

Może coś podpowiem ja zawsze z takimi sprawami problemami jezdżiłem poprzednimi autami do znajomego elektryka samochodowego takiej "złotej rączki" jest w każdej miejscowości mają takie sprawy połapane na bank pomoże,podpowie.pozdrawiam
dsg15
Posty: 19
Rejestracja: 23 cze 2021, 18:22

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: dsg15 »

Ja kupiłem 2 adaptery w rozmiarze standardowym (ATO/ATS) stąd: https://pl.aliexpress.com/item/32918213257.html.
Do tego 2 bezpieczniki "2A" kupione w polskim sklepie stacjonarnym z częściami do samochodu (bezpieczniki są bardzo tanie, nie ma sensu ryzykować). Adaptery podpiąłem pod gniazda F12 (system infotainment - stałe zasilanie 12V) i F47 (tylna wycieraczka - zasilanie 12V po włączeniu zapłonu). Początkowo chciałem podpiąć zamiast F12 pod gniazdo F40 od m.in. zapalniczki, ale zmierzyłem miernikiem i wyszło, że po wyłączeniu zapłonu napięcie spada tam do 3V. Kamerę instalowałem niecały rok temu, do tej pory nie było żadnych problemów. Jeszcze przyda się nakrętka (nie pamiętam rozmiaru) żeby przykręcić przewód uziemienia do śruby z lewej strony, ale można poradzić sobie bez tego owijając po prostu przewód wokół śruby (przez jakiś czas tak jeździłem).

Jeszcze uwaga: nie można pomylić pozycji bezpieczników w adapterze - dwuamperowe mają być do kamery.
Moja kamera to 70mai A800S.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: Mun »

@dag15 mam pytanie: czy Twój Trock jest z rocznika 2022, pytam czy bezpieczniki są tradycyjne ( pytanie pewnie naiwne ale postęp różne wprowadza rozwiązania ) ? Planuję montaż kamerki i zamówienie przejściówek) lub może ktoś potwierdzić ten fakt z rocznika 2022.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
dsg15
Posty: 19
Rejestracja: 23 cze 2021, 18:22

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: dsg15 »

Mój to rocznik modelowy 2022, ale rok produkcji 2021, czyli wersja sprzed liftu. Układ bezpieczników można sprawdzić w instrukcji dla konkretnej wersji.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: Mun »

Dziękuję @dsg15 ( omsknął mi się palec i wyskoczył nie Twój nick *dag15*).
Nie mam jeszcze furki i instrukcji również ale się przymierzam do sprowadzenia komponentów kamerki/rek).
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: Leo »

Nie radzę używać trybu parkingowego. Tak "zabiłem" akumulator w poprzednim samochodzie kamerką Viofo. Oczywiście jak masz garaż i chce Ci się raz w tygodniu doładowywć akumulator, to OK i jest bezpiecznie. W Golfie 7 można było odpowiednio przełożyć bezpiecznik zapalniczki i już był na stałe prąd w gnieździe zapalniczki. Zasiarczony w ten sposób aku ratowałem ładowarką CTEK z programem recondition. To pomagało, ale doraźnie. Aku nigdy nie odzyskał nawet 80% zdrowia. Sprawdzałem Autool'em BT 360. Skończyło sie na kupnie nowego aku.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: Mun »

Dzięki @Leo , to cenna uwaga. Tak myślałem że stałe czuwanie kamery i nagrywanie przy każdym ruchu przed kamerą potrafi zarżnąć akumulator.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Masterjam
Posty: 61
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: Masterjam »

Dlatego podłącza się adapter do trybu parkingowego , u mnie juz 4 rok i akumulator miesiąc temu sprawdzone jest w stanie idealnym , a robię niewielkie przebiegi.
https://allegro.pl/oferta/adapter-zasil ... m=poradnik
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Podłączenie kamery dla trybu parkingowego

Post autor: Mun »

Tryb parkingowy może być pasywny - reaguje i nagrywa tylko w razie poruszenia się auta i tryb aktywny wtedy nagrywa kiedy przed kamerą obiekt się porusza ( + ten poprzedni) . Starsze modele rejestratorów posiadają jedynie pasywny. ( chyba że się mylę 😜)
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
ODPOWIEDZ