Jazda na dwóch cylindrach + start stop

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
visterek
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2019, 7:19

Jazda na dwóch cylindrach + start stop

Post autor: visterek »

Witajcie,
Mam dwa pytania
1) Czy można jakoś wyłączyć start stop? Niby znalazłem jakiś filmik w necie ale tak naprawdę to nie działa.
2) Wydaje mi się, że dwa cylindry nie odpalają się tak często jak na jeździe testowej (odpalone tylko jak zwalniam) a na jeździe to nawet gdy jechałem ze stała prędkością 120/h to auto jechało tylko na 2.
Model 2019 premium 1.5 manual.
Pozdrawiam :)
1.5 TSI Premium 6 biegowy manual
Obrazek
jpoz
Posty: 12
Rejestracja: 01 sty 2019, 10:33

Re: Jazda na dwóch cylindrach + start stop

Post autor: jpoz »

Załączniki
Start.stop system.jpg
Start.stop system.jpg (132.69 KiB) Przejrzano 5300 razy
1,5 TSI DSG AWD premium + wiele dodatków
zam : 05-2018
odbiór 15_05-2019
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Jazda na dwóch cylindrach + start stop

Post autor: paulr »

Prędkość z jaką jedzie auto nie ma znaczenia dla 2 cylindrow. Liczy się wykorzystanie mocy. Jak bedzie nawet lekko pod gorke to nie pojedzie na 2 cylindrach. Ja kupilem auto latem (1 czerwca) i auto duzo czesciej jezdzilo na 2 cylindrach latem. Im zimniej to byly dni że praktycznie nie występowało wlaczenie trybu eko. Albo moze tez nie zwracalem na to uwagi. Bo... mogę się mylic ale ten tryb to tak tylko chyba przydawał sie w tescie na to by w katalogu bylo troche mniejsze spalanie. Owszem w jakis tam malych predkosciach te chwilowe jest calkiem ok. Ale z poprzednich samochodow wiem ze w tych miejscach ich spalanie na 4 cylindrach bylo takie same albo i mniejsze;-)
visterek
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2019, 7:19

Re: Jazda na dwóch cylindrach + start stop

Post autor: visterek »

Dzięki za odpowiedzi.
Co do jazdy na 2 cylindrach, zauważyłem że dzieje się to częściej wraz ze zwiększeniem przebiegu. Być może po prostu auto się dociera i ma większe opory na silniku.
1.5 TSI Premium 6 biegowy manual
Obrazek
ODPOWIEDZ