Wideorejestrator w samochodzie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Marcin1
Posty: 27
Rejestracja: 11 kwie 2022, 9:30

Wideorejestrator w samochodzie

Post autor: Marcin1 »

Hej, jakie kamery macie w swoich samochodach?
Czy warto montować?
Używacie w trakcie jazdy, czy też na parkingu?
Czy są kamery z wbudowanymi bateriami? Ktoś takiej używa i chciałby się podzielić wrażeniami?
Zachęcam do dyskusji :)
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wideorejestrator w samochodzie

Post autor: Radio »

Tiguan i T-Roc - kamery przód + tył firmy MiVue model 848 + tylna kamera M-50 Starvis + Smartbox III, zestawy używane cały czas, i wręcz niezastąpione podczas postoju, dzięki Smartboxowi mam ustawione minimalne napięcie 12V i czas działania 24 godziny, jak do tej pory przydały się kilkukrotnie, zwłaszcza ja postoju.
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Wideorejestrator w samochodzie

Post autor: Leo »

Używam VIOFO A119S-G, przełożyłem z poprzedniego samochodu. To dobra kamerka. Żałuję, że poskąpiłem na tylną, bo ktoś na parkingu obił mi kiedyś tył auta, a wówczas jeszcze używałem w trybie parkingowym. Poza tym uważam, że w razie sytuacji, w której trzeba udowodnić swoją niewinność w niektórych zdarzeniach potrzeba oglądu również z tyłu. Nikomu takiej sytuacji nie życzę, ale oszołomów i zwykłych "zagapiowiczów" na drogach nie brakuje. O sensie a raczej bezsensie używania trybu parkingowego pisałem w innym miejscu tego forum. Chyba, że dacie osobne zasilanie na postoju. Inaczej zniszczycie akumulator.
rudyt
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2022, 22:39

Re: Wideorejestrator w samochodzie

Post autor: rudyt »

Ja używam 70mai model Minidrive D06, szukałem czegoś w miarę małego bez ekranu, do tego zasilanie jest z USB (nie bawię się w zasilanie trybu parkingowego) Myślę że warto mieć nawet na wszelki wypadek.
ODPOWIEDZ