Wyciszenie T-ROC przedlifting

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Wyciszenie T-ROC przedlifting

Post autor: ghostr »

Hej,

co sądzicie o wyciszeniu t-roca przed liftingiem. Mam wersję z końcówki produkcji 2021 roku.

Mam wrażenie, że ogólnie auto jest dosyć dobrze wyciszone jak na klasę pojazdu. Posiadam też drugie auto "sportowe" i ciężko porównać mi hałas jaki jest w kabinie.

Ostatnio jednak jeździłem VW Passatem - również produkcja 2021 - mam wrażenie, że w wyciszeniu jest SPORA różnica na korzyść passata - wynikająca głównie z wyciszenia hałasu pochodzącego od kół.

Moim zdaniem najsłabszym elementem wyciszenia są właśnie nadkola i hałas wydobywający się od podłoża.

Co sądzicie i czy poprawialiście jakoś fabryczne wyciszenie?
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Wyciszenie T-ROC przedlifting

Post autor: Slavo_01 »

Moim zdaniem T-roc jest dobrze wyciszonym samochodem jak na swoją klasę. Porównanie do passat'a zawsze będzie na niekorzyść t-roca. Passat jest niższy (mniejsze opory powietrza) i jednak o klasę albo dwie wyżej więc doznania akustyczne będą w passacie lepsze. Zresztą miałem passata B8 i jest dobrze wyciszony - szczególnie przy jeździe autostradowej.
Jedno z poprzednich aut profesjonalnie wyciszałem i o ile auto jest głośne oryginalnie to różnica jest zauważalna. Dla samochodów dość dobrze wyciszonych to zadanie może okazać się trudne. Wydać by trzeba ze 6tys na kompleksowe wyciszenie T-roca, a szyb i tak nie wymienisz. U mnie najbardziej słychać świst od lusterek (T-roc 2021) - właśnie przez boczne szyby.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyciszenie T-ROC przedlifting

Post autor: marcin255 »

Ja wyjąłem wszystko z bagażnika i położyłem piankę tłumiącą , a na to wykładzinę z golfa 7 i jest znaczna różnica.

Obrazek
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Wyciszenie T-ROC przedlifting

Post autor: ghostr »

Mówisz tutaj o golfowej piance (wykładzinie), tej którą widać na zdjęciu, czy o "drugiej podłodze (tej twardej)"?

Fajny patent, chyba spróbuję w to wejść też
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Wyciszenie T-ROC przedlifting

Post autor: baxior »

Zawsze można skorzystać z samoprzylepnych mat wygłuszających. Wystarczy odkręcić plastikowe nadkola wymierzyć, dopasować, wykleić matami nadkola i przykręcić nadkola plastikowe na to. I po sprawie 😉 Mi jakoś nie doskwiera hałas od kół. Na pewno to też kwestia opon jaki maj znacznik w DB.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyciszenie T-ROC przedlifting

Post autor: marcin255 »

ghostr pisze: 14 lis 2022, 9:08 Mówisz tutaj o golfowej piance (wykładzinie), tej którą widać na zdjęciu, czy o "drugiej podłodze (tej twardej)"?

Fajny patent, chyba spróbuję w to wejść też
Wykleiłem pianką akustyczną dno bagażnika i na to ta wykładzina co widać z golfa.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
ODPOWIEDZ