Alarm wyje po odłączeniu aku

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Alarm wyje po odłączeniu aku

Post autor: Leo »

Cześć. Myślę, że to info może się przydać. Odłączenie akumulatora ŻEBY NIE WYŁ ALARM w VW T-Rocu jest proste. Wystarczy, że przed demontażem akumulatora masz otwartą pokrywę silnika. Drzwi natomiast blokujesz/ryglujesz kluczykiem, a NIE PILOTEM, ponieważ zamykanie pilotem aktywuje potencjalny alarm! Ta prosta rada jest dla tych, co trzymają samochód pod chmurką na ulicy. Ci z garażami wcale nie muszą ryglować drzwi ;), więc nie aktywują alarmu. Jeżeli po podłączeniu aku alarm zaczyna wyć (choć nie powinien), to naciśnij na pilocie OTWIERANIE. Jak nie pomoże to włącz stacyjkę i po chwili wyłącz. O alarmy powstałe na skutek odłączenia i podłączenia aku nie trzeba się martwić. Same znikną po krótkiej jeździe. Nie potrzeba wyjmować żadnych bezpieczników, tym bardziej, że ich rozmieszczenie w/g instrukcji ma się nijak do rzeczywistości. (VW T-Roc 2022 poliftowy – kluczyk rygluje wszystkie drzwi gdy ryglujesz drzwi kierowcy).
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Alarm wyje po odłączeniu aku

Post autor: Spinner »

Odłączanie akumulatora to śliski temat. Ponoć po ponownym podłączeniu sieje błędami jak szalone. Temat był już na forum poruszany.
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Alarm wyje po odłączeniu aku

Post autor: Tuktus »

Spinner pisze: 25 lis 2022, 17:29 Odłączanie akumulatora to śliski temat. Ponoć po ponownym podłączeniu sieje błędami jak szalone. Temat był już na forum poruszany.
To co zrobić kiedy akumulator się wyląduje?
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Alarm wyje po odłączeniu aku

Post autor: Spinner »

Tuktus pisze: 27 lis 2022, 9:06
Spinner pisze: 25 lis 2022, 17:29 Odłączanie akumulatora to śliski temat. Ponoć po ponownym podłączeniu sieje błędami jak szalone. Temat był już na forum poruszany.
To co zrobić kiedy akumulator się wyląduje?
Serwis albo kolega z OBD11, albo czymś takim co pozwala na skasowanie błędów i zaprowadzeniu "ładu i porządku".
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Alarm wyje po odłączeniu aku

Post autor: Leo »

Do swojego posta dodam, że poprzednio miałem Golfa 7 i z racji długich wyjazdów służbowych (samochód zostawał na ulicy przed domem), odłączałem zawsze klemę minusową. Po ponownym podłączeniu było też pełno alarmów, które znikały po przejechaniu zaledwie kilometra. Zero jakichkolwiek problemów poza tym. Przyznam, że w T-Rocu najdłużej trzymał błąd "Usterka: regulacja świateł mijania". Ale był widoczny jedynie w We Connect oraz na koncie VW ID, a nie na desce rozdzielczej. Zniknął też samoistnie po przejechaniu ok. 15 km. Wcześniej pytałem też serwisu VW, ale oni nie kazali niczego dotykać tylko przyjechać do nich, zostawić samochód im do ładowania aku za 49zł i TYLKO tak jest OK. Na pytanie jak wyłączyć syrenę alarmu po odłączeniu aku ani serwis w Gdyni ani ten w Gdańsku nie odpowiedział. Rozwiązanie tej kwestii znalazłem w instrukcji obsługi. Nikogo nie namawiam do samodzielnego działania, ale wskazuję, że można samemu, ale tak jak to opisałem i wypróbowałem.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Alarm wyje po odłączeniu aku

Post autor: Spinner »

Na niemieckim forum T-Roc'a, wątek o kataklizmach spowodowanych odłączeniem akumulatora ma kilka stron i wspominają, że mając nawet obd , niektórych błędów nie da się wykasować a nawet istnieje możliwości uszkodzenia podzespołów. W jednym z postów mówi się, że w serwisie, podczas wymiany akumulatora, cały czas podawane jest napięcie - może to właśnie jest klucz do sukcesu?
ODPOWIEDZ