Wymiana Wycieraczek Szyb

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: ghostr »

Dzień dobry,

czeka mnie wymiana wycieraczek, ponieważ fabryczne "przeskakują" i piszczą po szybie. Ktoś ma może specyfikację, jakie długości obowiązują - polecacie jakiś konkretny model/markę?
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Wachacz »

Najprościej wpisać na allegro niedawno też sprawdzałem bo mam też fabryczne jest tego do wyboru do koloru, różnych firm napisane sa opinie kierowców,dokładnie czytać bo jedna jest dłuższą druga krótsza.pozdrawiam
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: ghostr »

Czytając - zdziwiłem się, że wycieraczki Bosh - które w mojej głowie jako marka były czymś porządnym maja słabe opinie - złe wyprofilowanie i niezbieranie z szyby.

Czy ktoś ma wycieraczki VALEO ? takie jak np. tutaj: https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-p ... ct-reviews

Jak z trwałością i jakością? czy piszczą itd?
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Wachacz »

To wszystko ma mało wspólnego z tym co kiedyś produkowali wszystko pachnie Made in China taniością produkcją po kosztach jak samochody nasze Troci też więc się nie ma co dziwić,dobre i solidne już było.pozdrawiam
marcin255
Posty: 486
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: marcin255 »

Właśnie po roku wymieniłem komplet, działają dobrze.
https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-p ... YTY2ZTM%3D
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Radio »

Od dawna stosuję wycieraczki Bosch...
https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-p ... ODc1MGY%3D
... i nie mam z nimi żadnego problemu, wymieniam co roku, pilnuję aby zanim je włączę nie były przymarznięte a szyba pozbawiona szronu i lodu i nie ma problemu.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: ghostr »

A czy te wycieraczki bosch zbierają wam dobrze wodę i nie "podskakują" po szybie?
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Wachacz »

O jednym należy pamiętać przecierać pióro wycieraczki i szybę pod wycieraczką a nie będzie problemów robię tak od lat.pozdrawiam
maly_ZE
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2021, 17:02

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: maly_ZE »

Wachacz pisze: 29 lis 2022, 13:11 O jednym należy pamiętać przecierać pióro wycieraczki i szybę pod wycieraczką a nie będzie problemów robię tak od lat.pozdrawiam
Nie no proszę Cię...🤦‍♂️
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Radio »

ghostr pisze: 29 lis 2022, 9:36 A czy te wycieraczki bosch zbierają wam dobrze wodę i nie "podskakują" po szybie?
Jeżeli na myjni pokryjesz całe auto wraz z szybami woskiem to będą podskakiwały, ja staram się nie pokrywać woskiem szyb, a wycieraczki zbierają idealnie wodę.
ODPOWIEDZ