Wymiana Wycieraczek Szyb

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Spinner »

Radio pisze: 29 lis 2022, 22:54
ghostr pisze: 29 lis 2022, 9:36 A czy te wycieraczki bosch zbierają wam dobrze wodę i nie "podskakują" po szybie?
Jeżeli na myjni pokryjesz całe auto wraz z szybami woskiem to będą podskakiwały, ja staram się nie pokrywać woskiem szyb, a wycieraczki zbierają idealnie wodę.
1. Kiedyś, nie wiem jak obecnie, na stacjach Aral'a w Niemczech, jak kupowałeś myjnię z woskowaniem to dodawano specjalnie nasączane, papierowe ściereczki służące do wycierania wosku z szyby
2. Bardzo ważnym jest by pióro było prostopadłe do płaszczyzny szyby bo inaczej, po zmianie kierunku zbierania zaczyna ustawia się pod włos i skacze.
3. W poprzednim aucie nie stosowałem żadnej profilaktyki i w ogóle nie istniał dla mnie temat źle pracujących wycieraczek, a spełniały swoje zadanie perfekcyjnie, bez względu na to czy miały zbierać błoto czy czyścić zatłuszczoną szybę.
4. W T-rock'u niestety, masa osób narzeka pracę wycieraczek mimo, że mają stosunkowo nowe pióra, a więc feler tkwi zapewne w źle ustawionych albo wyginających się ramionach.
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Leo »

Nie wiem skąd oni biorą wycieraczki do nowych samochodów. Moje od nowości piszczały na szybach. Nawet jak mocno padało, a więc nie chodziły na sucho czy półsucho. Kupiłem w końcu Bosche i jest teraz dobrze. Komplet do T-Roca to odpowiednio 65 cm, 50, cm i 33 cm - takie były oryginały. Przy kupnie nowych są to odpowiednio 65 cm, 47,5 cm i 33 cm. Czemu dla pasażera jest krótsza niż oryginalna nie wiem? Zazwyczaj w przeszłości kupowałem Boscha lub Valeo i byłem zadowolony, więc tych producentów polecam.
Daro2
Posty: 191
Rejestracja: 06 cze 2022, 20:03
Lokalizacja: Podbeskidzie DE

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Daro2 »

W Leonie miałem podobnie, od nowości skrzypiały jak diabli, dowiedziałem się że do 2000 tyś, kilometrów wymiana w serwisie jest gratis, natomiast ja miałem już nakręcone ponad 10 tyś więc mi odmówili, na grupach Leona wszyscy zachwalają te z linku, kupiłem i powiem wam że są super
https://motgum.com/
T-Roc R-Line 1.5 DSG Kolor: Ascot Gray, Kamera Cofania, Elektryczna klapa, Pakiet Black Style, IQ. LIGHT Reflektory LED Matrix, System Easy Open & Close z alarmem, Pakiet Komfort, Digital Cockpit Pro,
Paweł
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2022, 23:38

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Paweł »

Witam wszystkich
Od razu na wstępie powiem że jestem nowy i proszę o wybaczenie wszystkich błędów.

Do rzeczy...
Nabyłem T-rocka 2022 i jak kilku z was pisze wycieraczki z pierwszego montażu od razu nadają się do wymiany.
Takie dwie główne marki w mojej opinii są super ale na krótko. Kiedyś do poprzedniego modelu VW znajomy polecił mi wycieraczki WURTH.
Od tej pory je polecam. Nie są idealne ale są dobre i na długo.
Do T-Rock FL 2022
475mm 19" - art. nr 5997 567 193
650mm 26" - art. nr 5997 567 198

Niestety WURTH nie posiada (albo o tym nie wiem) wycieraczki tylnej.
Musiałem kupić Valeo ale nie mam numeru.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Spinner »

W ciągu niecałych 2-óch lat eksploatacji T-Roc'a wymieniłem wycieraczki już 3 razy: oryginalne VW, Bosch, Continental. Zaznaczam, że "oszczędzam" wycieraczki jak tylko mogę, unikając "suchobiegu" i włączając dopiero jak szyba jest naprawdę solidnie zlana deszczem, o włączaniu wycieraczek podczas przymrozku czy mocno zabrudzonej szybie, w ogóle nie myślę. Jaki by to wyrób nie był (być może to ta sama chińszczyzna tylko z inną etykietką, nie wiem) to padają tak samo, podejrzanie szybko. W żadnym z ujeżdżanych do tej pory samochodów nie miałem takich problemów jak w T-roc'u, a więc podejrzewam, że problem leży nie w jakości piór a działaniu ramion. Może zbyt mocno naciągnięta sprężyna dociskająca ramiona, a może zły kąt między płaszczyzną pióra a szybą?
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Radio »

Od lat we wszystkich autach stosuję wycieraczki Bosch i nie mam problemu, nie pilnuję ich eksploatacji jakoś specjalnie, staram się tylko nie włączać gdy są przymarznięte, i powiem uczciwie że w Trocku czas ich użytkowania nie odstaje od użytkowania w innych VW które mam lub miałem.... wymieniam jak zaczynają "smużyć" co następuje mniej więcej po roku eksploatacji, chyba że moja żonka przyśpieszy ich czasokres włączając gdy są np. przymarznięte, albo co gorsza gdy na szybie jest lód :lol:
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Mun »

A ja się zastanawiam czy na starzenie się gumek wycieraczkowych ma wpływ jakość płynu w spryskiwaczu. Logika podpowiada że byle tani płyn nie konserwuje odpowiednio gumy.Onegdaj lałem Sonax i chwalę sobie żywotność piór.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Radio »

Nie ma co dzielić włosa na cztery ponieważ zanim płyn w jakiś sposób wpłynie na pióra to będziesz już je wymieniał.... lecz jak już chcesz wiedzieć to w tym artykule pisze wszystko na temat płynu do spryskiwaczy.
https://www.iparts.pl/artykuly/jak-wybr ... u,527.html
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: Spinner »

bigkaban
Posty: 26
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:37

Re: Wymiana Wycieraczek Szyb

Post autor: bigkaban »

ghostr pisze: 28 lis 2022, 9:53 Dzień dobry,

czeka mnie wymiana wycieraczek, ponieważ fabryczne "przeskakują" i piszczą po szybie. Ktoś ma może specyfikację, jakie długości obowiązują - polecacie jakiś konkretny model/markę?
U mnie skakaly na plynie z biedry.. zmienilem plyn na drozszy i smigaja jak trzeba.. sam sie zdziwilem bo bylem w ASO na gw ale wlasnie przy mnie wypsikali i wlali swego.. mowia, ze nie musi byc najdrozszy ale juz przerabiali u kogos temat i marketowce maja ten problem...
ODPOWIEDZ