Kiedy hybrydowy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 426
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Kiedy hybrydowy

Post autor: Galux20 »

Ostatnio oglądałem test passata b9
1.5 z mildhybrid.
Spalanie było widać bardzo dobre.
Uważam , że jeśli mam w obecnym 1.5 srednią 6.0 ,to z mildhybrid byłoby 5.3do 5.5 max.
Mam porównanie z mildhybrid między passatem B8 bez mildhybrid150pstdi a a6c8 40tdi 204ps.
Passat palił średnio 5.5do 5.7.
Audi z ostatnich 20 tys km ma srednią 5.2
Passat 300kg lżejszy prawie, prędkości przelotowe na autostradach niższe ze względu na mniej precyzyjne zawieszenie, układ jezdny.
Oceniam wpływ mildhybrid na 0.5 do 0.9 litra oszczędności.
Plugin to będzie dopłatą duża, choć przy domowej fotowoltaice dla wielu będzie miał sens.
Mildhybrid wbrew pozorom może być sensowną propozycją dla osób zastanawiających się nad pelną hybrydá
1.5 DSG 6,0 spalanie
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Kiedy hybrydowy

Post autor: pshemus »

Tylko T-Roc pełna hybryda jeśli nie urośnie to prawdopodobnie będzie miał znacznie zmniejszony bagażnik i przestanie być sensownym wyborem dla mniejszej rodziny. Oglądałem ostatnio Captura II z hybrydą - wymiarowo to jest nawet dłuższy i szerszy niż T-roc, ale bagażnik to jakiś żart. Nie wiem czy tam 300 litrów jest, walizka nie wejdzie jeśli masz koło zapasowe, bo nie da się obniżyć podłogi a koło nie leży we wnęce (bo tam jest aku) tylko na dolnej podłodze. Nie wiem czy tam 30cm wysokości do półki zostaje - to sie nawet na wycieczki dla 2 osób nie nadaje, chyba że będziesz za każdym razem składał fotele..
ODPOWIEDZ